Zombie apokalypsa

Zombie apokalypsa https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311662/bmid_zombie-apokalypsa-jvf-311662.jpg 4 27 3

Sú mŕtvi, sú hladní a idú po vás! 15 známych českých a slovenských autorov zhromaždilo svojich živých mŕtvych v poviedkach odohrávajúcich sa vo fantazijných svetoch i v realite, ktorá môže byť desivejšia než ten najhrôzostrašnejší výmysel. Ilustrované majstrami ako: Martin Cuco Luciak, Erika Kubíčková, Nikola Danišová, Jakub Šimjak, Michal Řezníček, František Guderna, Filip Bandurčin. Pri výrobe knihy nebolo ublížené žiadnej zombii.... celý text

NemmamSlov
09.07.2018 5 z 5

Dalsia zbierka Marka E. Pochu, ktora je venovana vsetkym fanusikom zombie. Niektore poviedky doslova vyrazaju dych pri citani a ked si konecne myslite, ze uz nic lepsie nepride zostavate na omyle. Vrele odporucam tuto zbierku ceskych a slovenskych autorov a urcite sa tesim aj na dalsie diela od Marka E. Pocha a inych autorov ktori prispeli k tejto vynimocnej zbierke

Ivan Kučera
29.12.2016 3 z 5

V r. 2016 vydavateľstvo Hydra s editorom Markom E. Pochom (Krajina kanibalov) vyslalo do sveta na počet strán ťažkotonážnu zombies zbierku. Súhlasím s tvrdením, že zombies sú napriek svojej (hlavne seriálovej a filmovej) popularite vyžratá (= opotrebovaná) téma. Je ťažké vymyslieť niečo nové. A tak sa to viacerí autori z antológie pokúsili oživiť originálnym ústredným námetom. Čiže napr. poviedka Janka Išu je poňatá ako western, Honza Vojtíšek sa mäsožravo pozrel a legendu Robina Hooda, Mark E. Pocha cestoval v čase až do temného Stredoveku. Na svoje by si mohli prísť čitatelia, ktorí horor príliš nemusia, keďže viaceré poviedky sú ladené do fantasy. Ja tu mám krátku poviedku Ozbrojení a extrémne nebezpeční. Antológia sa môže okrem pestrého pohľadu na tému živých mŕtvych pochváliť predovšetkým vynikajúcou vizuálnou stránkou nielen čo sa týka výraznej a peknej obálky, ale i jednotlivých ilustrácií (každá poviedka má jednu, moju kreslil Filip Bandurčin).

eraserhead
27.10.2016 4 z 5

Československý žánrový pohled na fenomen zombie. Všechny prvky fantastiky se se zombie vypořádávají po svém. Což může být zároveň i negativem knihy. Pokud vás nějaký žánr nebaví a nic vám neříká (jako mě třeba fantasy), některé povídky prostě nezaujmou. Na druhou stranu kniha ale ukazuje, že taky záleží i na autorech a autorkách a jejich snaze. Třeba steampunk jde takřka zcela mimo mě, ale steampunkem silně načichlá povídka PEKELNÁ OPERA Petry Slovákové patří k těm nejlepším a nejzajímavějším z antologie. Nejvíce se mi líbila makabrozně nechutná ale zároveň nenuceně vtipná VSKUTKU NEOBYČAJNÝ ÚČINOK INSTANTNÝCH POLIEVOK Lenony Štiblaríkové a závěrečná tématická esej o zombie HNIJEM, TEDA SOM Juraje Búryho. Dále mě nejvíce zaujaly OZBROJENÍ A EXTRÉMNE NEBEZPEČNÍ, POPLACH MARLENA!, SAMOČISTIČ a westernová groteska BOB WESTON NEODPOČÍVA V POKOJI. Antologie má žánrově a stylově obrovský rozsah, od vesnických zombie romancí, přes syrové gore horrory, čarodějnické fantasy, moderní i klasické westerny, vesmírné akční military sci-fi až po crossovery s upíry a vlkodlaky. Oproti předchozí podobné antologii Hydry má tato mnohem sympatičtější grafické zpracování a výborné doprovodné ilustrace od různých autorů.