Znesvětitel

Znesvětitel https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324811/mid_znesvetitel-16G-324811.jpg 4 223 67

Detektiv Mark Heckenburg série

I ten nejzrůdnější zločin může zprvu vypadat jako nešťastná náhoda. V předvánočním čase se dá zažít ledacos. Třeba zemřít velmi bizarním způsobem: zazděný v komíně, na sobě kostým Santa Clause. Čím se mrtvý muž provinil, že si zasloužil tak krutou smrt? Anebo se neprovinil vůbec ničím a stal se jen figurkou v šílené hře vraha? Odpověď na tuto otázku nabídne detektivovi Marku Heckenburgovi svátek svatého Valentýna. V autě je nalezena dvojice mladých milenců, srdce mají probodnuté šípem. Ne, tohle už nelze považovat za náhodu. Heckenburg si může být jistý, že hledá vraha, pro něhož je zabíjení svébytný rituál, morbidní oslava tradičních svátků v kalendáři. Pachatel, kterému policisté začnou přezdívat Znesvětitel, zjevně plní jakousi vyšinutou misi. Takoví lidé se nikdy nezastaví, dokud nedojdou až do konce. Kolik svátků ještě hodlá Znesvětitel krvavě oslavit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než ho Heckenburg zastaví?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Sacrifice , 2013

Crozz
18.01.2022 5 z 5

Čtu si postupně celou sérii a zatím vše paráda, sice přehnaný ale mistrně napsaný. Dej připoutá od začátku do konce.

MirkaProk
26.12.2021 5 z 5

Bezva detektivka, kde nechybí napětí. Určitě si přečtu další díl.

iv.ča
11.11.2021 5 z 5

Za mě jednoznačně super detektivka, skvěle napsaná. Určitě doporučuji si přečíst. Je to propracované, napínavé a dává to smysl. Díky autorovi, určitě si přečtu další jeho knihy.

Jiparis
11.09.2021 5 z 5

Příběh nebezpečné manipulace s myslí, tentokrát mladých, tvárných a zranitelných. Idea znesvěcení je hodně zvrácená a ten, který ji praktikuje je prostě cvok. Zaručeně napínavé, i když na mé gusto hodně krvavé.

ZuzanaZ83
04.07.2021 4 z 5

Druhý případ inspektora Hecka. Opět velmi dobře propracovaný, plný akce a lehkého humoru. Násilí je popisováno drsně, ale pořád tak nějak v mezích. Tenhle konkrétní případ je pak plný napětí a docela překvapivé je i rozuzlení. Za mě velmi dobře, otevírám třetí díl.

XenaTaurus
19.04.2021 5 z 5

U této knihy se určitě nikdo nudit nebude. Napínavé, šokující, čtivé, doporučuji k přečtení.

V28
11.01.2021 5 z 5

Tak tohle bylo z jiného soudku. Výborně se to četlo a oproti prvnímu dílu série, to nebylo tak překotně narvané akčností i když zvrhlé ... zvrhlé to teda bylo dost. Dle mého názoru pokrok k lepšímu a snad to vydrží.

Monolit0713
22.10.2020 5 z 5

Podle mě super - má to být drsné krimi a přesně tohle to je.

moudivlacek
23.07.2020 5 z 5

Uff!! Náročné čtení pro psychiku, nejenže čtete ty hrůzy, které se dějí a co oběti mohou očekávat, každopádně se to jen a jen rozšiřuje, vyšetřuje se na několika místech, neustále nic policie nemá, když se pak vydají po určité stopě, příslušníci oddělení sériových zločinů tentokrát dostanou "pořádně" na frak, a to doslova. A ke konci se to vystupňuje, když konečně přijdou na stopu pachatele. Jenže jedna věc je na něj přijít a jiná věc je jej dopadnout a potrestat zlo. Heck mi připomíná detektiva Bosche od jiného autora. Mrtví mají mít spravedlnost, tak se občas nekouká na teoretické postupy při vyšetřování. Knihu doporučuji.

vera4669
19.07.2020 1 z 5

Kniha mě nalákala díky hodnocení, ale pardon, tohle byla hrozná pakárna :D od začátku chaotická nuda, takové nijaké a nezajímavé vyšetřování a rozuzlení k smíchu... Takže za mě první kniha autora a rozhodně taky poslední

martina9827
13.05.2020 4 z 5

Od začátku napínavé, četlo se to samo. Jen konec už byl na mě až moc.

hanzmb
13.05.2020 5 z 5

O třídu lepší než 1.díl. Jak co se týče napínavosti, tak zajímavosti. Chování hlavního hrdiny je podstatně reálnější, vzhledem k jeho postavení v jednotce. Celé to je přirozenější, lidštější. Velkou akční scénu na závěr si autor neodpustil, ale to už je v tomto druhu literatury standard. S chutí si v budoucnosti přečtu i další.

martina8156
07.02.2020 5 z 5

Tento krimi thriller je opravdu dosti "syrový". Kniha se mi líbila, autor píše velice čtivě, byla jsem okamžitě vtáhnuta do děje, dosti často jsem měla "husí kůži" nad brutálními vraždami, samozřejmě je vidět že autor se podílel na kriminálních seriálech a měl možnost přičichnout k policii, vyšetřování apod. Tuto knihu doporučuji.

capricornus
25.10.2019 4 z 5

2. díl série, aneb, Jak jsem detektiva "Hecka" vzala na milost.
Zajímavá myšlenka, jak se nyní slaví svátky, materiálně, ne duchovně.

Aymira
17.10.2019 5 z 5

Trochu jiné kafe než Stalkeři. Téma rituálních vražd je velmi zajímavé a místy způsobuje (ne)příjemně hutnou atmosféru. Líbilo se mi, že oproti předchozí knize se tady setkáváme s více situacemi, kde je popisováno nahánění oběti. Přitom ale vše vždy zůstává svým způsobem decentní, žádné detailní popisy mučení nebo tak něco. O brutalitě se dovíme až následně z policejního vyšetřování. Tým policistů je sympatický, nikdo z nich není vysloveně záporák, že by se snažil práci kolegů záměrně kazit. Těším se na další díl.

ivoiro
15.10.2019 5 z 5

Tak tohle bylo hodně dobré. Kniha potěšila moji duši čtenářskou.

ilčidlo
05.08.2019 5 z 5

Za mně výborně napsaná kniha. Manipulace ze strany profesora je nebezpečná.

Pjater
16.06.2019 4 z 5

Skvělá kniha, kterou si určitě musíte přečíst. Už se těším na další knihu od tohoto autora.

jehanys
23.05.2019 3 z 5

Na mě už moc akční. První kniha v sérii mě bavila víc. Dám si pauzu a pak se pustím do další

Česneksmedem
26.04.2019 5 z 5

Je to čtivé, je to drsné. Hlavním motivem je manipulace, což je věc, která na nás působí denně a působí naprosto na všechny. I my sami jsme často manipulátory. V tom bychom si neměli nalhávat.
Knihu doporučuji.

krimi