Znamení kobry

Znamení kobry https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13635/znameni-kobry-13635.jpg 4 36 6

Amelia Peabody série

Další kniha ze série detektivek z prostředí egyptských vykopávek tentokrát staví členy archeologické rodiny Emersonů před nebezpečný případ prokleté zlaté sošky, která nosí neštěstí. Sošku jim přinese vdova po známém sběrateli, který po jejím získání záhadně zemřel. Emersonovi mají spoustu starostí s vykopávkami, ale krásná soška faraona z ryzího zlata je zaujme. Snaží se určit její stáří a místo nálezu, jejich klid na práci však po získání sošky vezme zasvé. Začnou je navštěvovat nejpodivnější lidé, kteří se snaží nejrůznějším způsobem tento artefakt získat a někteří z nich jsou velmi nebezpeční. Mezitím vdova po sběrateli záhadně zmizí. Jak se rodina věhlasného archeologa se vším vyrovná, zdali přijde všem záhadám na kloub, se dočtete v této zábavné dobrodružné knize.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Historie

Vydáno: , Alpress

The serpent on the crown , 2005

čef
čef
01.12.2022 4 z 5

Je to taková ukecaná detektivka z prostředí egyptských archeologů. Ještě, že jsou hovory trochu ozvláštněny suchým humorem, ale k popukání to není. Hrdinka řeší záhady jako slečna Marplová apod. Knihu ocení ti, kdo mají zájem o starý Egypt a klasickou detektivku.

kalache
kalache
14.03.2021 4 z 5

...asi si přečtu další...

111moni
111moni
23.05.2020 3 z 5

Po dlouhé přestávce jsme se k autorce vrátila, trochu mě překvapilo, jak přeskakuje v tom, kdo příběh vypráví, jinak opět poutavé oddechové čtení.

lednacek47
lednacek47
18.11.2017 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem. Pokud přečtete jeden díl, budete chtít vlastnit další díly.

Michaela91
Michaela91
09.08.2016 5 z 5

Mě se kniha líbila jako všechny díly této série. Bylo to čtivé, zápletky se mi taky líbili i konec nebyl nijak přehnaný.

raďa05
raďa05
16.02.2015 5 z 5

jako vždy super čtení. Jen je škoda ,že některé tituly se tak těžko dají sehnat.