Znamení Jednorožce

Znamení Jednorožce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331057/bmid_znameni-jednorozce-pSf-331057.jpg 4 227 67

Znamení série

Historie, dobrodružství, romantika, napětí. To všechno nabízí nový román Hany Marie Körnerové odehrávající se v polovině osmnáctého století ve Francii. Zavede nás na dvůr Ludvíka XV. i na ponurý strážní hrad, kde se v časech sedmileté války shromažduje vojsko. Hlavní roli v něm hrají dvojčata ze starého rodu. Od raného dětství jsou na sobě silně závislá, mají vlastní svět s tajnou řečí a tajným znamením – jednorožcem. Jejich úspěšná budoucnost je naplánována dlouho dopředu, ale všechno se dramaticky změní po smrti rodičů. Mladík vstupuje do tajné služby Jeho Veličenstva, dívku král provdá za jednoho ze svých věrných. Na dlouhá léta se jejich cesty rozdělí. Když se uprostřed války opět sejdou, pomůže jim v nebezpečí nejen vzájemná podoba, ale i prsten sloužící jako poznávací znamení…... celý text

mythos91
23.02.2024 5 z 5

Pěkně čtivý historický román z 18. století z francouzského venkova. V příběhu dvojčat, jejichž cesty se na čas rozešly a později zase spojí nechybí dobrodružství, intriky, ale ani romantika. Děj příběhu se četl velmi lehce a čtenář nemá čas se nudit. Dle jiných románů autorky tato kniha na mě nepůsobila tak beznadějně a drsně jako jiné. Vhodná četba na „vydýchání“ zejména po hůře stravitelných knihách. Hned navážu na druhý díl Znamení hada.

Vojslava
10.02.2024 3 z 5

O něco málo lepší tři hvězdy - romantiky dost, ale příběh mi připadá trochu nevyrovnaný a nijak strhující, i když o napětí rozhodně nouze není a všechno, co má takový příběh mít, tu je. Dobré do dopravy na dlouhé přejíždění... je lépe být na hradě než v autobusu... :-) a tak můžu knížku doporučit, uvidíme, co další díl...

Martule44
20.12.2023 5 z 5

Paní Körnerovou jsem se nechala odvést do minulosti a příběh Céline se mi velice líbil.
Mezi všemi těmi knihami s reálnými příběhy, detektivkami,moderními vymoženostmi, nebo o lásce, nelásce i dalšími příběhy, které dnes autoři vkládají na stránky svých knih, byl tento svým způsobem ojedinělý a už s posledními stránkami jsem věděla, že se hned zatoulám do pokračování ...asi i proto, že knih na podobné téma jsem tolik nečetla, jsem se zrovna tímto nechala strhnout :-)
Krásné čtení !

LenkaKa
18.12.2023 3 z 5

Řekla bych, že od autorky to je trochu slabší kniha, ale je to čtivém napínavé oddychové čtení.

ydnac
08.12.2023 5 z 5

PŘÍJEMNÁ ROMANTIKA.

Za vlády Ludvíka XV. si žena nemohla sama vybrat manžela. Toho jí vybrali rodiče a v případě Céline, to byl sám král.
Vybral však podle svých měřítek a tak má Céline po svém boku nadutého a mocichtivého tlouštíka.
Jeho tři dcery jsou jeho věrnými kopiemi a rozhodně novou macechu nehodlají přijmout.
Céline se však za každé situace chová jako dáma. Je statečná, odvážná a stále doufá, že její dvojče, bratr Brian žije. Ten měl podle všeho zemřít ve stejné bitvě jako její otec.
Možná však žije...
Možná Céline potká i láska...
Možná jí čeká i malé dobrodružství...

Hezké čtení.
Lehké, svižné, autorku mám moc ráda.
Druhý díl už mám nachystaný :-).

Mája777
01.10.2023 4 z 5

Romantika a dobrodružství. Taková příjemná jednohubka do postele, když jste nemocní. Užila jsem si to a těším se na pokračování.
(30. 9. 23 - 21 711 - 60)

Pepina19
11.05.2023 4 z 5

Příjemný příběh v historických kulisách, romantika, akčnost, prostě odpočinkový příběh k dobrému čaji a voňavé svíčce.

mnohoknih
03.04.2023 3 z 5

Historická romantika na jedno odpoledne. Přečíst a zapomenout.

Kerberos
08.06.2022 4 z 5

Romantický příběh v historických kulisách.

Petrasuvicka
09.04.2022 5 z 5

Taková historická jednohubka! Svižné, romantické a překvapivě i dost akční!

zoew
28.03.2022 5 z 5

Opět skvělé odpočinkové čtení - akční i romantické zároveň.

harena
13.02.2022 5 z 5

Tento krásný, mile romantický a trošku dobrodružný příběh je zasazený do Francie, která se právě účastníla sedmileté války. Hlavní hrdinové jsou moc sympatičtí, dobře popsané jsou i charaktery dalších osob, jejich problémy i vzájemné vztahy. Paní Kornerová má příjemný styl psaní, a její knihy jsou absolutní zárukou dobrého čtení. Po Carterovi jsem nutně přesně tuto knihu potřebovala a ty dva večery jsem si moc užila. Už mám v knihovně připravený druhý díl.

beruzzka
19.01.2022 5 z 5

opet krasny pribeh, jako vzdy od autorky. libilo se mi, ze dej rychle utikal, poslednich 50 stran jsem cetla jednim dechem.

orinka3
06.01.2022 5 z 5

Pěkné, romantické čtení, které mně zavedlo do dob, kdy jsem s nadšením sledovala v kině Angeliku. Knihu ocení spíš ženy, ale jistě neurazí ani mužské čtenáře, kteří mají rádi klidné a pohodové čtení v historickém rámu. O nebezpečné situace tu opravdu nouze není, postavy jsou taky dobře podané a věrohodné.

AndreaP.
05.07.2021 5 z 5

Paní spisovatelka! Další nádherný román z pera autorky, která mě bere za srdce. Dočetla jsem jedním dechem a hned jdu na druhý díl.

Zuzulinka
13.06.2021 5 z 5

Moc krásná kniha! Nemohla jsem se odtrhnout. Naštěstí kapitoly nebyly moc dlouhé, což mi vyhovuje. Zajímavý nápad!! Těším se na další díl!

Lucie401
06.06.2021

opět krasny roman. jdu na 2 dil. miluju Kornerovou.

knihovniceS
29.04.2021 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem opět výborný historický román odehrávající se v 18. století ve Francii. Vše je řečeno v anotaci. Dávám 5 hvězd. Těším se na pokračování Znamení hada.

petrulkaa
14.03.2021 5 z 5

Ani tato historická kniha od mé oblíbené autorky mě nezklamala. Je to velmi čtivá a od začátku napínavá oddechovka, kterou jsem četla jedním dechem. Je to sice červená knihovna, ale v tomto případě mi to nevadilo. Jen ten konec byl trochu uspěchaný......

Coco3
26.02.2021 4 z 5

Moc fajn oddechovka, sedla mi do noty. Děj měl spád, byla tam romantika i napětí. Četla se moc dobře, dva krásné večery!