Zmizelý svět brněnských kaváren

Zmizelý svět brněnských kaváren https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124283/mid_zmizely-svet-brnenskych-kavaren-L5C-124283.jpg 5 6 1

Tato výpravná dárková publikace (137 stran, křídový papír, velký formát) představuje brněnské kavárny před 1. světovou válkou a v meziválečné době. Najdete zde obrázky exteriérů i mnohých interiérů kaváren, které většinou již neexistují vůbec nebo ve velmi pozměněné podobě. Kavárny meziválečného období jsou nadto velmi zajímavé svým architektonickým pojetím - podíleli se na nich tehdy nejlepší brněnští architekti, např. Wiesner, Kumpošt, Víšek i jiní protagonisté funkcionalismu. Texty v českém a německém jazyce.... celý text

Arkagas
22.02.2022 3 z 5

Jako téměř 10 letý brňák jsem si moc ráda prohlédla a pročetla tuhle krásnou obrazovou publikaci. Není zde sice nic, co byste nenašli na internetu, ale staré fotografie na papíře Vás přenesou do tehdejší doby mnohem lépe, než listování na pc. poustu domů už nestojí, spoustu kaváren již nefunguje a přesto se zde najdou výjimky. Pro brňáky - věděli jste například, že palác Padowecz byl hotel s obrovskou kavárnou? Nebo že ve věži na výstavišti byla kavárna též? Tohle a mnoho dalšího tahle kniha předává :)

Brno kavárny regionální literatura fotografické publikace historie měst, obcí a regionů

Karel Altman
česká, 1960
2008  93%Zmizelý svět brněnských kaváren
1993  87%Krčemné Brno
2003  88%Zlatá doba štamgastů pražských hospod
2015  88%Děti v Brně
2015  87%Praha u piva

Kniha Zmizelý svět brněnských kaváren je v