Zlomený meč

Zlomený meč https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8644/zlomeny-mec-8644.jpg 4 179 15

Příběh, který nás zavede na přelom letopočtů, do doby, kdy na našem území sídlil kmen Markomanů a jejich vůdce král Marobud čelí Římanům, kteří se pokoušejí zotročit celou germánskou říši. Eduard Štorch, vypravěč, archeolog a učitel, seznamuje ve svých knihách poutavou formou s nejstarším obdobím naší historie.

li-li-nka
20.02.2023 5 z 5

Prvni kapitola me vubec nebrala, ale pozdeji jsem knizku precetla jednim dechem :) . Archeologicke vypraveni na konci knihy me nadchlo nejvice :)

Predator3313
27.12.2022 4 z 5

Není to špatné, nicméně je to tak trochu moc poučné :D
Hodně jmen, dat atd. Mě osobně to nevadilo, ale nebylo to tak zábavné jako Osada havranů atd.

Luigi1
28.07.2020 5 z 5

Zajímavě podaná historie našeho území na kterém sídlil kmen Markomarů a jejich boj proti Římanům.

kolacky
21.05.2020 5 z 5

Přečteno kdysi dávno, přečteno opět a pořád líbí.

lenyleny
21.02.2020 5 z 5

Knihy od spisovatele Štorcha jsem jako dítě četla ráda a to se s věkem nezměnilo. A tak jsem ráda sáhla po této knize, která mi v mládí nějak unikla. Velmi poutavé vyprávění přehledné a velmi čtivé.

milan.krimsky
09.01.2020 4 z 5

Kniha pojednává o legendě králi Marobudovi

jindrich7442
20.01.2019 5 z 5

Z mládí samozřejmě znám Štorchovi Lovce mamutů a Osadu havranů. S velkou radostí jsem se rozhodl sáhnout po jeho díle, které pro mě doposud bylo "utajeno". Štorchův květnatý a přesto rázný sloh dokáže pomoci čtenáři překonat pochopitelné odchylky a tehdy nepoznaná fakta.

Nočnípták
16.10.2018 5 z 5

Zlomený meč - moje první kniha od Eduarda Štorcha. Četla jsem ji dokonce ještě dřív než povinné Lovce mamutů. Snad proto je pro mne tou nejkrásněji štorchovkou.

nikolet
02.08.2018 5 z 5

Víckrát čtená kniha. Akorát mě mrzelo, že Běla nezůstala s Marobudem.

Atanone
20.08.2017 5 z 5

Ani za mého mládí z těchto knih nebyli všichni odvázaní. Já třeba byla. Stejně jako vlkodlaq jsem si zkoušela vyrábět zbraně,ale na rozdíl od něj já byla spíš "sběrač" ☺

kalache
10.12.2015 4 z 5

...je jiná doba,ale tohle je naše mládí...

Eicherik
06.07.2015 5 z 5

Kuriozitou je, že se Eduard Štorch ve své době mylně domníval, že Markomané a jejich král Marobud byli Slované.

vlkodlaq
06.11.2014 4 z 5

Štorcha jsem jako kluk přímo žral (ano, některé knihy měly okousané rohy :-) ) a jednoznačně patří k mému literárnímu vývoji a tak se znatelně podílel na tvorbě mé osobnosti. Co by snad desetiletý jsem si tak vyráběl pazourkové sekyry, oštěpy a lovil, co se jen na poli za domem mihlo, ale polní křeček není debil a nikdy se chytit nenechal :-).

fellaZ
19.07.2013 odpad!

Tohle byla hrůza. Pro 13tiletého je to historická nuda s mnoha postavama a málo akcí.

denpek
17.02.2013 5 z 5

Skvělá dobrodružná knížka spojující starověkou římskou říši s naší zemí...