Zlato se čistí v ohni: O životě, oběti a smrti pravoslavného kněze ThDr. Vladimíra Petřka, jeho rodičů a sourozenců https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202726/bmid_zlato-se-cisti-v-ohni-o-zivote-obet-6Yy-202726.png 5 3 2

Životní příběh pravoslavného kněze Vladimíra Petřka, který se zapojil do domácího odboje v období „heydrichiády“ a poskytl asyl a pomoc gestapem pronásledovaným československým parašutistům. Kniha – na základě dochovaných dopisů, doposud nezveřejněných archivních materiálů a v neposlední řadě i díky pamětnické výpovědi dvou doposud žijících sester Vladimíra Petřka – přináší velmi realistický pohled na období nacistické okupace naší země. Zároveň přináší svědectví o obětavé křesťanské lásce a odvaze, která je ochotna přinést oběť nejvyšší.... celý text

kocour11
21.07.2022

Monografie o statečném Vladimíru Petřekovi od našeho z nejlepších moderních historiků s darem zajímavé a objektivní interpretace naší novodobé historie na základě důkladného studia a srozumitelné aplikace pramenů, který je mimo jiné také autorem cenné třídílné edice pramenů z období heydrichiády. Toto nepříliš rozsáhlé dílo erudovaně popisuje životní osudy našeho národního hrdiny, kterého Němci krutě mučili a popravili ve jménu své zrůdné a podle mě stále aktuální mocichtivé ideologie a své pofidérní "nadřazenosti", dnes ovšem oděných v barvách EU. Kniha je obecně špatně dostupná, ale podařilo se mi ji sehnat za 100,- + poštovné na této adrese :

Doporučuji napsat na ten nahoře uvedený soukromý mail jirka@lixis.cz.

Akula
30.06.2018 5 z 5

Vladimír Petřek byl statečný a obětavý člověk. Gabčíka a Kubiše lidé znají. Za jejich jmény a činy je ale spousta obyčejných lidí, bez jejichž pomoci by se neobešli. A Vladimír Petřek je jedním z nich.

osudy lidí kněží

Autoři knihy

Vojtěch Šustek
česká, 1968
Pavel Aleš
česká, 1935

Kniha Zlato se čistí v ohni: O životě, oběti a smrti pravoslavného kněze ThDr. Vladimíra Petřka, jeho rodičů a sourozenců je v