Život se psem není pod psa

Život se psem není pod psa https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30152/zivot-se-psem-neni-pod-psa-30152.jpg 4 50 14

Knížka rakouského lékaře a zoologa, v níž vypráví s humorem o svých dlouholetých zkušenostech s chovem psů. Kniha je doplněna autorovými ilustracemi.

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Granit

So kam der Mensch auf den Hund , 1950

susen9085
02.04.2024 5 z 5

Úžasná kniha, která i přes své stáří stále nabízí kvalitní myšlenky a pohledy na psa, jako takového. Rozhodně doporučuji!

ellypusik
18.02.2024 5 z 5

Některé poznatky jsou logicky v dnešní době už zastaralé, ale v obecném rámci je kniha velice naučná a zajímavá. Osobní příběhy čtenáře často chytnou za srdce a ještě se něco přiučí. Za mě super!

Ovecka_Saki
11.10.2022 2 z 5

Nějak mi ta kniha nesedla.

Kukinka1981
06.04.2021 4 z 5

Knížka mě místy velmi bavila, ale byly zde i pasáže, které se mi nečetly lehce. Dovolím si sem opsat úryvek z knihy, s kterým plně souhlasím:

... Nietzsche: "Budiž tvou ctižádostí milovat vždy víc než ten druhý, nikdy nebýt druhým!" Vůči lidem se mi může za jistých okolností podařit, že tento příkaz splním, ale v přátelském svazku s mým věrným psem jsem vždycky ten "druhý". ...

Náš pes nám dává nezměrné množství lásky a věrnosti.

LideCtete
09.03.2017 5 z 5

"nejlepší pes je čuba"

Sourire
07.03.2017 4 z 5

Každodenné postrehy a príbehy zo života psov. Nahliadnutie do ich správania, komunikácie, spolužitia s inými tvormi a spolužitia s človekom. Podané s láskou, nadhľadom a humorom.

bubka
09.09.2016

Konrád Lorenz je zvířecí etolog, je zakladatelem tohoto vědního oboru a je za tento svůj čin hodnocen Nobelovou cenou, takže srovnávat jej s Herriotem je poněkud mimo mísu.

Je to opravdu velmi dobrá populárně naučná kniha, kde smyslem není pobavit, nebo nejen pobavit, ale hlavně poučit.

Konrád Lorenz se při tom zabýval psy možno říci okrajově, jeho láskou byly husy a jejich chování, ale ukázal nejen zvláštnosti v chování psů, zvláštnosti z našeho hlediska, ale ukázal i v této knize, jak blízko mají k sobě živí tvorové, tedy i lidé a psi. Kniha je stále jednou z nejlepších ve svém oboru.

Kautokeino
29.07.2016 5 z 5

Výsledky současného etologického bádání jsou už poněkud dál, přesto je dobré si tuto knihu přečíst. Etologie byla tou dobou na počátku a Konrád Lorenz svou knihu pojal velmi osobně a to se týká i ilustrací.

medvedice3
08.02.2016 3 z 5

Postřehy a příhody o životě psů ze života s mnoha psy. Podobných však najdeme od více autorů, počínaje J. Herriotem. Od zoologa, ale hlavě etologa jsem očekávala více než jen ty historky.

radek0686
29.06.2015 5 z 5

Spousta opravdu milých postřehů, měla by být povinnou četbou pro všechny pejskaře ...

Janie1989
03.11.2014 2 z 5

kniha je zajímavá a je v ní spousta postřehů, ale četla se mi těžce a nepřišla mi nijak extra zábavná nebo vtipná jak se na první pohled zdálo.

Olia
10.08.2014 4 z 5

miluju psy a miluju Lorenze.. :-))

Neri
13.07.2013 5 z 5

Jako člověka, který celý svůj dosavadní život prožívá se psy a raduje se z jejich přítomnosti, mě tato kniha nadchla, potěšila i pobavila. Krásné a vřele doporučuji k přečtení i těm, kteří se chystají pořídit si psího parťáka a třeba nevědí, které plemeno by pro ně bylo ideální.

mangosss
06.02.2012 4 z 5

nadherna knizka o zivote se psy...moc pekne a vtipne napsane