Život bez hranic

Život bez hranic https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80935/zivot-bez-hranic-80935.jpg 5 74 19

Nick Vujicic se narodil bez rukou a nohou. Zvítězil nad svým postižením a vede nezávislý, bohatý a plnohodnotný život, který je vzorem pro každého, kdo hledá skutečné štěstí. V současné době je Nick mezinárodně uznávaným motivačním řečníkem a šíří své základní poselství: nejdůležitějším cílem každého člověka je nalézt smysl života bez ohledu na problémy nebo zdánlivě nepřekonatelné překážky, které se mu staví do cesty. Nick vypráví o svém fyzickém postižení i o emocionální bitvě, kterou svedl, když se s ním snažil vyrovnat jako dítě, dospívající i dospělý mladý muž. „Nesmírně dlouho a s pocitem naprostého osamocení jsem přemýšlel, jestli je na světě někdo jako já a jestli má můj život nějaký jiný smysl než bolest a ponížení.“ Vypráví o tom, jak se pro něj víra v Boha stala základním zdrojem síly, a vysvětluje, že jakmile našel smysl života, inspirovat druhé, aby se zlepšil jejich život i svět, nalezl i sebedůvěru vybudovat si hodnotný a produktivní život bez hranic. Nick nám všem poskytuje praktické rady, jak prožít plnohodnotný a šťastný život tím, že si vybudujeme důvěru v druhé, vytvoříme vztahy vzájemné podpory, ze kterých načerpáme sílu jít dál. Motivuje nás a ukazuje nám, jak se naučit přijímat to, co nedokážeme mít pod kontrolou, a jak se zaměřit na to, co ovlivnit můžeme.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Čintámani

Life Without Limits , 2010

Netopyr07
03.10.2022 4 z 5

Velice působivé a motivující. Přiznám se, že jsem knihu nečetla zcela celou, ale od poloviny si vybírala odstavce, které mě zaujaly. Je ovšem ohromující, co může člověk dokázat, když si mozek přestaví na pozitivum, jak může být šťastný i "v neštěstí".

Veeria
19.05.2022 5 z 5

Jsem velmi vděčná, že si mě tato kniha našla. Inspirující a láskyplná. Pokud si najde i Vás, věřím, že toto setkání bude rovněž nezapomenutelné a obohacující.

jana.hud
23.12.2019 3 z 5

Nick je velice pozitivní a pozorohudný človek a to nejen svým postižením. To bez pochyby.

Teď ke knize - nezaujala mně, hlavně prvních 90 stran jsem měla problém a některé pasáže i přeskakovala. Už jsme knihu chtěla vzdát dcera mi říkala, ž knihy nevzdávám ať dám Nickovi ještě šanci. Díky tomu se hodnocení postupně zvedlo na skoro 3 hvězdičky.

Není to klasický životopis, ve vyprávění autor přeskakuje z minulosti do přítomnosti a naopak, to se mi na tom nelíbilo.
Samozřejmě kromě střípků jeho života tam najdeme i některé zajímavé myšlenky. Ale jak napsala karolina0346 stačilo by,kdyby knihy měla daleko méně stránek.

" Odpustit sobě samým je stejně důležité jako ospuštění druhým. Dělám chyby. Tak jako vy. Chováme se špatně k lidem. Nespravedlivě je soudíme. Všichni děláme hloupost. Klíčem je udělat krok zpět, přiznat, že se to nepovedlo, omluvit se poškozeným stranám, slíbit,že budeme lepší, odpustit si a jít dál. To je postoj, se kterým se dá žít! "

JaNuBe
05.04.2019 4 z 5

Tato kniha mi byla velkou inspirací. Nick je skvělý řečník a jeho životní příběh může být světýlkem v tunelu pro spoustu lidí. Jsou v něm silné pasáže k zamyšlení, ale i spousta humoru a příhod pro zasmání. A je jedno, jestli jste "veřící" nebo ne, určitě si najdete to své...

karolina0346
13.07.2018 3 z 5

Jako... pěkné, že má tento člověk takovou chuť do života, i když má na první pohled spoustu nevýhod. V knize je ale hodně chyb (překlepy a stylistika). Jako ateistce mi bylo proti srsti neustálé obracení se k Bohu. Beru, že má pro něj Bůh velký význam, ale toto už bylo... fakt moc. No a nakonec - celých 230 stran omílá pořád dokola to samé. Sto stran by na to bohatě stačilo.

katuu123
11.07.2018 5 z 5

Zatím nejkrásnější kniha, jakou jsem kdy četla.

Dvoja
17.09.2017 4 z 5

Nickovu knihu doporučuji všem, kteří potřebují trošku otevřít oči, povzbudit a vnést něco odvahy do svého života. Osobně mi z tohoto hlediska moc nového nepřinesla - sama jsem ke stejným závěrům došla samotnou cestou životem. Zajímal mne především osud Nicka, jeho vlastní boje a schopnosti, jimiž se vyrovnal se svým osudem, který se nakonec, ne jen jemu osobně, jeví jako požehnání. "Život bez hranic" obsahuje obojí - náhled na šťastnější způsob života a náhled do jeho soukromí.
Věřím, že Nick je krásná osobnost a čtení jeho knihy byl moc příjemně strávený čas.

romann
14.11.2016 5 z 5

Inspirativní kniha, která po přečtení by měla všem otevřít oči a uvědomit si, co jsou vlastně skutečné starosti a problémy a zamyslet se nad tím, jaké problémy někdy řešíme my sami.

majík1
06.07.2016 5 z 5

Nádhera a všem doporučuji přečíst,abychom se uměli radovat i z maličkostí a nikdy nic nevzdávat

Luipenox
22.06.2016 5 z 5

Jedná se o velice zdařilou knihu, která vypráví podivuhodný příběh naděje, víry a lásky.

Dílo se velmi příjemně čte, obsahuje jak části, které dokáží dojmou a nutí k zamyšlení, tak i momenty, u kterých se člověk upřímně zasměje. Často je v knize zmiňována víra v Boha, což mně osobně nevadí, a protože nejsem křesťan, dostačuje mi zkrácení "víry v Boha" na "pouhou" víru, že to má všechno smysl.

Nick Vujicic je obdivuhodný člověk, který se se životem přestal prát a "jednoduše" si jej zamiloval. A já i díky této knize věřím, že to může zvládnout každý.

hana1984
06.06.2016 5 z 5

Co ke knize a autoru samotnému napsat? Respekt,obdiv,příklad pro druhé.Mrzí mě že jsem ho tehdy v Brně nestihla.

Pistácie
26.02.2016 4 z 5

Skvělá kniha plná úžasných a inspirativních slov. Jediné, co mě trošku odráželo, bylo neustálé obracení se k Bohu. Což chápu, jelikož autor je striktně věřící. Ten, kdo nevěří, musí tato slova brát tak jak jsou, nebo si jich jednoduše tolik nevšímat. I přes tohle vše mi kniha dala hodně. Ukázala mi, abych se zamyslela nad sebou, svými problémy a starostmi a otevřela oči v mnoha směrech. Abych se zaměřila jen na do podstatné. Protože život je opravdu krátký a člověk by si měl života užívat a neřešit malichernosti.
Autor je neskutečný, plný života, optimismu a elánu. Kéž bychom takoví byli všichni.

RomčaM
09.06.2015 5 z 5

Hodně inspirativní kniha, po přečtení jsem dostala novou chuť do života a uvědomila jsem si, jaké hodnoty jsou opravdu důležité.

Elbereth13
28.01.2015 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Všem moc doporučuji. Mě velmi inspirovala a posunula :)

adbrko
22.12.2014 5 z 5

Knížka je motivující, ale nemyslím si, že je pro každého. Její trošku těžší styl by mě v jiném případě asi neoslovil. Množství příběhů ze života Nicka i jiných lidí se mi ale líbí a k radám do života se ráda vracím.

Lusik88
14.04.2014 5 z 5

Úžasná knížka! První čtvrtinu jsem probrečela. Přemýšlela jsem tedy, zda je tato kniha opravdu motivační - a JE!!! Beru do ruky zvýrazňovač a některé pasáže si podtrhnu! A začnu slovy: "Nový den, nová příležitost!"

tlapička
07.11.2013

Velmi poučná kniha pro všechny lidi.

pecka02
09.06.2013 5 z 5

Výborná! Nicka znám z různých videí z netu a byla jsem na knížku zvědavá. Nezklamala mě. Příběhy z dětství i dospělosti o překonávání životních překážek, o odhodlanosti, víře a naději. Neuvěřitelně inspirativní knížka a neuvěřitelně úžasný čistý člověk, který i přes své postižení neztratil sílu bojovat a nedělá mu problém dělat si legraci sám ze sebe :) Mám ho fakt ráda :)

Christie
14.04.2012 5 z 5

Skvělá knížka, kterou by si podle mě měl přečíct každý člověk, který si o sobě myslí, že je méněcenný. Je skvělé, jak pevný je Nickův vztah s jeho (nebeským) Tátou a jak je požehnaný, i když se narodil bez rukou a nohou! :)

Nick Vujicic
australská, 1982
2011  91%Život bez hranic
2016  90%Láska bez hraníc

Kniha Život bez hranic je v