Žirafa na pondělí - Ze zápisníku ředitele zoo

Žirafa na pondělí - Ze zápisníku ředitele zoo https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218893/mid_zirafa-na-pondeli-rZ3-218893.jpg 4 75 17

Neobyčejná setkání se zvířaty i s lidmi, všední i výjimečné dění v zoo, výpravy do vzdálených zemí i nové pohledy na známá místa – to všechno obsahuje další výbor sloupků ředitele pražské zoo. Seznámíte se v něm nejen s žirafami, ale také se slony, gorilami, velemloky – anebo s veležížalami. Vydáte se do Mongolska a Kamerunu, stejně jako do zázemí a dokonce i podzemí zoologické zahrady. A dotknete se osudů lidí, kteří své životy spojili s poznáváním zvířat a s budováním naší nejvýznamnější zoo.... celý text

Renike
02.01.2021 5 z 5

Stálo to za přečtení :)

Betti
01.12.2020 5 z 5

Skvělé zákulisní příběhy z pražské zoo, příběhy za vybranými zvířaty i mnoho dalších krátkých zápisků ohledně budování a zlepšování zoo. Kniha mě ještě více namotivovala na studium zoologie. Po přečtení budete vnímat Zoo Praha v jiném světle a budou se vám vybavovat jednotlivé příběhy z knihy. Plně doporučuji!

lucka1998
19.10.2020 4 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli čtenářské výzvě a udělala jsem dobře, krátké sloupky z různých kontinentů o různých zvířatech, o jejich záchraně. Výborná kniha

HDosoudilová
02.09.2020 3 z 5

Po této knize jsem sáhla čistě kvůli čtenářské výzvě a ano, je to milé čtení. Takové lehké, rychlé a nenáročné. Některé sloupky mě bavily více, jiné méně. Byl to leckdy dost zajímavý pohled do zákulisí pražské zoo, která je mi dost blízká. Celkově se mi však kniha líbila. Fotky byly takové příjemné zpestření.

iveta3689
03.03.2020 3 z 5

Zajímavé střípky ze života zvířat i provozu zoo. Autor je velmi chytrý a milý člověk, svou práci miluje a to je na textech znát.

Endy17
12.02.2020 3 z 5

Jednohubky ze zápisníku ředitele pražské zoo mají kolísající kvalitu, většinou ale přinášejí velmi zajímavé informace, některé i pobaví. Jako sloupky v denním tisku jsou nepochybně atraktivní, o beletrii ve stylu Herriota či Durrella však bohužel nejde.

haya82
19.01.2020 3 z 5

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy. Zaujaly mě sloupky o ochraně přírody a o historii zoo. Nepřišla jsem ale na chuť stylu autorova psaní.

raty
08.01.2020 4 z 5

Sloupky pana ředitele Zoo Praha doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět zajímavosti nejen o této zahradě.

Radka1911
21.06.2019 4 z 5

Krásné, úsměvné i méně úsměvné zápisky ředitele pražské zoo. Sloupky, které týdně vycházely ve středočeských denících se hezky čtou, autor je velice schopný a sympatický člověk a stejně sympatické jsou i jeho sloupky. Určitě si přečtu i jeho další knihy.

Hoshi
08.01.2019 5 z 5

Znovu jsem se s chutí pustila do Bobkových sloupků nejen o pražské zoo. Jak už bylo v komentářích zmíněno, některé sloupky vám vykouzlí úsměv na tváři, některé ne. Tohle jsou jediné knihy, do kterých se odvažuji psát poznámky :)

pichova.veru
04.04.2018 5 z 5

Jak já miluju tyto příběhy....Krásně se čtou :)

kilometr
08.11.2017 5 z 5

Rád se vždy něco zajímavého dovím a tato kniha to splňuje měrou vrchovatou.90%.P.S. Jak chutná asi taková gorila? :-))

sunnypeth
02.11.2017 5 z 5

Opět velmi hezká knížka o příhodách z Pražské ZOO. Někdy jsou příhody úsměvné, někdy méně, ale i tak se těším na další díly.

Litocha
22.05.2017 3 z 5

Některé sloupky byly více než zajímavé, některé byly pro mě trošku suchopárné. Autor je nepochybně odborník (čtenář se díky němu leccos netušeného dozví), ale spisovatel už tolik ne. Větší požitek ze čtení bych měla, kdyby měl větší dar slova.

michaelka9863
21.04.2016 5 z 5

Za mě naprosto super. Z některých článků jsem měla až husí kůži. Líbí se mi doplnění fotkami a komentářem. Isospora jaracimrmani :D

dulenka
03.08.2015 5 z 5

Bezva * pěkně psané, zajímavé příběhy, doporučuji :-)

Peťulka3
28.12.2014 5 z 5

Super stejně jako předešlá knížka :)