Žena, která se ponořila do srdce světa

Žena, která se ponořila do srdce světa

Když Isabelle přijíždí do mexického Mazatlánu, aby převzala vedení rodinného podniku, najde v domě své zesnulé sestry opuštěné divoké děvčátko, které neumí mluvit. Díky Isabellině vytrvalé péči se autistická Karen naučí mluvit, číst a psát, začne chodit do školy, dokonce vystuduje zootechniku na univerzitě, i když propadá z větš...celý text

Když Isabelle přijíždí do mexického Mazatlánu, aby převzala vedení rodinného podniku, najde v domě své zesnulé sestry opuštěné divoké děvčátko, které neumí mluvit. Díky Isabellině vytrvalé péči se autistická Karen naučí mluvit, číst a psát, začne chodit do školy, dokonce vystuduje zootechniku na univerzitě, i když propadá z většiny předmětů. Odhodlaná chránit život v oceánech a proměnit rodinný podnik v první humánní továrnu na tuňáky se nakonec stane největší obchodní magnátkou tuňákového průmyslu na světě. Má podporu ekologických organizací, slávu a bohatství, přesto dospěje k šokujícímu rozhodnutí… Karen navždy zůstane svéráznou podivínkou, která se pro uklidnění věší ze stropu v potápěčském úboru a svět tuňáků v moři je pro ni srozumitelnější než svět lidí na zemi, kde musí kvůli své odlišnosti čelit řadě trapných a komických situací. Výjimečná kniha Sabiny Bermanové je krásnou a dojemnou pohádkou pro dospělé s prvky magického realismu, kde se stírají hranice mezi obsahem a formou, protože se na svět díváme pohledem autistické Karen a její čisté duše.


méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/90_/90858/zena-ktera-se-ponorila-do-srdce-sveta-90858.jpg 4.248
Originální název:

La mujer que buceó dentro del corazón del mundo

Žánr:
Literatura světová, Romány
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2010 ...více
Nahrávám...

Komentáře (13)

Přidat komentář
Nejprve se musíte přihlásit.
Sobotikova11.04.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Pěkná knížka, odlišná.. tak jako její hrdinka, ale ke konci už mne nudila....

Xterka23.10.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha, která vezme za srdce.

MichelleS18.07.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Kouzelná knížka plná moře a slunce. Netuším, zda je autistické myšlení takové, jak je zde popsáno. Ale Karen si mne získala svou až dětskou bezprostředností. Chvílemi jako bych slyšela Forresta Gumpa. V anotaci zmiňované šokující rozhodnutí mi přišlo naopak naprosto přirozené a jiné bych od Karen nečekala. Jako bych se zase octla v Macondu, jen motýli nejsou žlutí ale černí...

Dousabel16.07.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Velice milá, příjemná knížka pro milovníky zázraků :) Občas smutný, občas veselý příběh, ale život autistky Karen je zde vyobrazen velice přesvědčivě a poučně. V mnoha ohledech by se nám žilo mnohem líp, kdyby jsme měli každý v sobě kousek autismu:)

Juicyk09.07.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Nevím čím to bylo, ale mě tato kniha zase až tak nepohltila. Ale příběh je zajímavý, hrdinku jsem obdivovala a snažila se jí chápat (i když člověk stejně autistické myšlení úplně pochopit nedokáže - bohužel). Chvílemi jsem si opravdu přála, aby uvažování lidí v určitých směrech bylo stejné jako je tomu u této autistické dívky. Tak přímé myšlení a nemožnost pochopení "normálních" lidí, vás prostě přiměje k zamyšlení. A navíc to umanuté bránění tuňáků (a delfínů). Kéž bychom uvažovali podobně.
Ale na druhou stranu se mi kniha zdála zbytečně dlouhá, a některé pasáže prostě nudné. Nemělo to moc rychlý spád, ale touha vědět, jak to všechno dopadne mě nutila číst dál.
Celkově se mi tedy kniha líbila, ale spíše jen tématem a myslím, že si s ní autorka mohla vyhrát více. (to se mi to ale kecá, když Znovu si jí asi v nejbližší době nepřečtu, takže hodnotím lepším průměrem.

Kristyna201402.06.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá kniha!..není co dodat, od začátku do konce mě bavil sledovat příběh autistické dívky, to jak se projevuje v různých situacích..výborně napsaná, baví Vás číst a nepustí Vás..

Merlinit13.04.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná kniha. Příběh osvěžujícím způsobem přímočarý a pohled hlavní hrdinky na svět kolem zjednodušený až absurdně, což občas vzbuzuje úsměv, jindy údiv, místy obdiv. Karenin svět má svá pravidla, jen je prostě jednodušší a přirozenější...........Máme co závidět.

Márinka08.12.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Přečetla jsem v nemocnici jedním dechem za jeden den. Je dobré se někdy zamyslet nad úhlem pohledu nás "normálních". Co na tom,že je to "pohádka pro dospělé". I ty jsou mnohdy k zamyšlení.

playada21.09.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Je to taková trošku pohádka, ale jinak pěkný.

magnolia06.06.2013Hodnocení knihy 3 z 5

Je to už déle, co jsem knihu četla. Je velmi zvláštní, smutná, s mnoha silnými okamžiky (připoměla mi životopisný film s autistickou hrdinkou, která podobně umanutě měla ráda krávy).

Erinye18.03.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Zezačátku jsem si říkala, že to bude jistě zajímavá kniha, ale místy poněkud nudná. Vůbec tomu tak však nebylo. Byla sice zajímavá, ale nudná v žádném případě. Přečetla jsem ji za necelé tři dny, přičemž v tomto období, kdy se připravuji na přijímačky, nemám zrovna moc času na knížky. Ale tuto knihu mohu jen doporučit a tímto jsem "nucena" ji udělit plný počet hvězdiček :)

asam26.02.2012Hodnocení knihy 5 z 5

Cituji" Nezapomenutelný příběh o svobodě a odlišnosti"
Plně souhlasím s citátem.Karen - hlavní hrdinka- nerozumí lidem, ale plně chápe život v moři a svobodu tuňáků, delfínů. Jim podřídí celý svůj život a všechno své podnikání. Nechápe honbu za ziskem, i když ve svém podnikání je velice úspěšná. Svoboda zvířat je pro ni přednější než obchod a lov.
Doporučuji k přečtení nejen těm, které zajímá problematika autistů. Knížka je zajímavá i z pohledu ekologů a ochránců zvířat..

Lea25.01.2012Hodnocení knihy 4 z 5

Poklidně plynoucí a velice inspirativní čtivo. Trochu mi připomíná popis prostoty světa dětskýma očima Malého prince, protože autismus je v jistém smyslu o neposkvrněné duši. Smutný a přitom šťastný příběh. Člověk při čtení zaváhá, co je vlastně v životě důležité.