Žena dvoch mužov

Žena dvoch mužov https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238397/bmid_zena-dvoch-muzov-Imd-238397.jpg 4 274 32

Čachtická paní série

< 2. díl

Žena dvou mužů je samostatným pokračováním úspěšného románu Čachtická paní. Kniha "Dumase" slovenské literatury má dvě hlavní dějové linie, které se vzájemně prolínají. V první části se čtenář opět setkává s některými hrdiny románu Čachtická paní i s jejich dalšími osudy. Ve druhé části se pak seznamuje s nešťastným manželstvím zpupného, ale přitom slabošského Františka Révae a Zuzany Forgačové. Na všechny intriky doplatí vůdce boje za postavení Báthoryové před řádný soud, ale láska Zuzany Forgačové a Petra Bakiča po velkém skandálu nakonec zvítězí, když celá záležitost se dostane před Uherský sněm a mimořádný soud v Prešpurku. Příběh ženy dvou mužů je vskutku napínavým románem, je příběhem vzpoury proti zkostnatělým právním, mravním a milostným zásadám tehdejšího života. 3. vydanie.... celý text

Romány Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Žena dvoch mužov , 1937

n.ezn.amy
23.01.2023 4 z 5

Pokračování knihy Čachtická paní, kdy kniha se odvíjí ve dvou rovinách, které se navzájem prolínají. Hlavní děj se ovšem týká nešťastného manželství Františka Révaye a Zuzany Forgáčové, kterou na svůj hrad unese Petr Bakič a snaha Františka Révaye jí dostat zpět. Stěžejní příběh je ovšem o tom, jak dostat Alžbětu Báthoryovou před řádný soud. A v zákulisí probíhá největší konflikt tehdejší doby, boj mezi katolicismem a protestantismem. Kniha podle mě ovšem nedosahuje kvalit Čachtické paní, ač se špatně nečetla.

Luigi1
03.01.2023 3 z 5

Volné pokračování Čachtické paní podle mě neklamalo ale čekal jsem od toho víc.

kannibal28
31.12.2020 1 z 5

neskutočná blbosť škoda to bolo aj čítať . Velke sklamanie a ten koniec nič prekvapivé.

Radka1911
28.06.2020 3 z 5

Absolutně souhlasím s komentářem 85098211. Těšila jsem se na pokračování Čachtické paní, a toto mne hluboce zklamalo.

85098211
27.02.2020 3 z 5

Kniha ani zdaleka nedosahuje kvalit Čachtické paní, bohužel. A dost mne to mrzí, protože jsem se na ni těšila... Je sice zase dobře napsaná, stejným stylem, ale příběh jako takový už nedokáže tolik zaujmout. Napínavý a strhující je jen místy a poměrně zřídka - a to je málo. Začátek knihy mne upoutal a kdyby autor udržel stejné tempo vyprávění, byla bych spokojená. Jenomže potom nastane zvrat, před čtenářem se otevře druhá dějová linka a už to není ono. To byl aspoň můj pocit. Hodnotím tedy pouze jako lehký nadprůměr, protože jsem četla už mnohem horší knihy. A příznivcům dobrých historických románů tentokrát nedoporučuji ;-).

Eeli
06.09.2019 3 z 5

Žádné zklamání, je to stále autorův styl i podobný duch, ve kterém byla napsána Čachtická paní, zlo je zlo a kladní hrdinové si poradí bez škobrtnutí. Na druhou stranu však ani žádné velké óóó, prostě milý průměrný příběh.

Messilina
22.04.2019 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale po Čachtické paní trochu nesplnila očekávání. Možná si autor Bathoryovou nasadil moc vysokou laťku.

Abnička
27.12.2018 3 z 5

Krásná kniha. Klasická. Člověk nepohrdne

RADIN
13.12.2018 3 z 5

Keď sa Zuzana vydala za Révaya,mala byť s Révayom,,a Bakič čo sa do nich staral.

Romanka89
05.09.2018 4 z 5

Vcelku příjemné čtení, setkáváme se s některými dalšími osudy postav z románu Čachtická paní. Ovšem Čachtická paní je nepřekonatelná.

Čtenářská výzva 2018: Kniha od slovenského autora.

niknikita
01.07.2018 3 z 5

Přiznám se, že nebýt čtenářské výzvy, asi bych tuto knihu neotevřela.
Stačilo si přečíst jen názvy jednotlivých kapitol a bylo jasno kdo, s kým, o čem...asi bych měla ocenit historické skutečnosti, tak dávám aspoň průměrné hodnocení.

Tirisa
30.01.2018 4 z 5

Čachtická paní patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Poprvé jsem ji četla na základce a později se k ní několikrát vrátila. Mezi mé nejoblíbenější postavy patřili Eržika a Andrej a jsem nadšená, že jsem si o nich mohla zase počíst, i když první díl mě pohltil víc. Vím, že knihy pana Nižnanského bývají často v podobném duchu, kdy láska a dobří lidé zvítězí, ale i proto je mám asi tak ráda. Vím, že si u nich odpočinu, nebudu rozložená na emocionální mikrokousíčky, ale prostě si jen sednu a s kávou v ruce si příjemně počtu. Navíc mě baví to, že jsou založené na skutečných událostech jako tato kniha, kdy Petr Bakič skutečně unesl Zuzanu Forgáčovou na Plavecký zámek, vše řešil sněm, který se dlouho táhl a vyhráli až po smrti Františka Revaye.

assilem
23.11.2017 4 z 5

Četla jsem ve slovenštině. Zaujala mě hezká slovneština. Zajímavé výrazy.

Zirvith
07.11.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, stejně jako i jiné knihy od Nižnánského. Mám tohoto autora ráda, jeho díla se moc dobře čtou :) Čachtickou paní jsem četla už v páté třídě a k tomuhle pokračování jsem se dostala sice až teď, ale nevadí :) Většinu postav jsem si sice už moc nevybavovala, ale do děje jsem se začetla lehce.

Alexra
26.10.2017 4 z 5

Také oddychové "babské" čítanie :) klasické - dobro vždy zvíťazí nad zlom :)

archandelka
19.09.2017 3 z 5

Tak nějak podobně jako Čachtická paní hrozně moc předvídatelné - kladné postavy jsou prostě kladné se vším všudy, záporné jsou záporné, cokoliv se chystá, vždycky dopadne v prospěch kladných postav. Ale jako oddechová literatura super :-)

Petřvalda
16.05.2017 3 z 5

Mně osobně se tento příběh líbil více než Čachtická paní, taková trošku historická červená knihovna napsána částečně i na základě skutečných událostí (autor se odkazuje na dochované dokumenty). Moc se mi líbil komentář od "čefa", myslím, že to přesně vystihl.

Bára...
22.06.2016 4 z 5

Pokračování románu Čachtické paní. Né tak dobré jako první knížka ale k tak jsem se nenudila.

čef
03.06.2016 4 z 5

Když přehlédnete naivitu jako z prvorepublikových filmů a rozvleklou užvanivost jako z naší sněmovny, můžete tuto knihu i dočíst. Možná, že trochu oceníte velká srdce, nekonečné a bouřlivé city, omračující gesta a rány pěstí. Hrdinové jsou opravdu extrémně hrdinní a čestní, padouši zase neuvěřitelně podlí a zákeřní. Příběh může být také pro někoho zajímavý popisovanou úrovní a postupy tehdejší justice. Nechválím, nezatracuji.

Luccy78
30.03.2016 3 z 5

Samostatné pokračování románu Čachtická paní. Docela zdařilé dílo, kvalitě Čachtické paní se sice nevyrovná, ale přečíst se rozhodně dalo. Nenadchne, ale ani neurazí..