Zemřít v Italbaru

Zemřít v Italbaru https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79159/zemrit-v-italbaru-79159.jpg 3 23 3

Druhá kniha série Francis Sandow. Co se stane, když se slavný terorista, poslední bojovník za svobodu DYNABu, dozví o nejstrašlivější biologické zbrani známého vesmíru? A když je onou zbraní muž, který má vlastní přání a sny? Komandér Malacar však není jediný, kdo po tajemném panu Há pátrá. Začíná zběsilá hra o čas, a hlavní cenou je život nebo smrt miliard. Překvapivě aktuální příběh z pera mistra žánru. Roger Zelazny vás opět uchvátí a nenechá vás vydechnout!... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Straky na vrbě

To Die in Italbar , 1973

CharlesWard
07.08.2022 2 z 5

Asi nebudu cílovka. Nic tak zmateného, ukvapeného a neuspokojivě ukončeného jsem už dlouho nečetl.

Eldar80
19.05.2015 3 z 5

Opět se ocitáme ve vesmíru z Zelaznyho knih, vesmíru Spojených lig, kde žijí i světotvůrci. Příběh vypráví o bývalém vojákovi, ze kterého se stal terorista. Jeden z posledních, který se stále nevzdává a hledá cestu jak zasadit co nejtvrdší úder Spojeným ligám. V příběhu vystupují velmi originální postavy, ale kniha je spíš pro nadšence Zelaznyho osobitého stylu. Nevyniká akcí ani napětím, ale fantazie autora se opět trochu vyřádila. Škoda, že kniha nedosahuje stejné literární úrovně jako Ostrov mrtvých. Francis Sandow knihou pouze prochází a tak sme ochuzeni o jeho životní úvahy. Panoptikum uvádí: Zombí patalog, živá biologická zbraň, telepatická hyperkočka, bohové a tabákové výrobky v této knize. 70%

tsal
04.09.2012 4 z 5

Zelazny ve své obvyklé formě a podobě. Opět zde mísí prvky sci-fi a fantasy, tentokráte ve prospěch science fiction. Krom toho mě na knize ale zaujaly i další dvě věci - gradace, s níž se odvíjí a postupně propojuje několik dějových linek, točících se kolem skupiny různorodých charakterů, a její vyvrcholení v úžasně napsané scéně, kterou musíte přečíst jedním dechem. Dále pak dobré využití již známé postavy Sandowa (Ostrov mrtvých), na kterou se však tentokrát pohlíží z jiného úhlu.

Kniha Zemřít v Italbaru je v