Kouzelné přání

Kouzelné přání

Zazvonil zvonec a pohádky je konec… Ale jak to vlastně bylo dál? Když kouzelná kniha přenese dvojčata Alex a Connera na záhadné místo, netuší, že se jim právě splnil sen všech dětí. Ocitli se v zemi pohádkových příběhů! Brána do světa lidí se ale uzavřela a vypadá to, že není cesty zpět. Čeká je neuvěřitelné dobrodružství plné překvapení, kouzel a setkání s postavami, které znají z pohádek. Nepůjde však jen o setkání milá a příjemná. Boj dobra se zlem totiž nikdy neskončil… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/305896/kouzelne-prani-bLk-305896.jpg 4.492

Země příběhů (1.)

The Wishing Spell (2012)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Vikos
včera

Úžasná, knížka se mi moooooooc líbila :D

sabina3898

Mám ráda pohádky a i ty, co jdou trochu postavené na hlavu nebo zmodernizované. Proto jsem neměla problém pustit se po hlavě do dobrodružství s Alex a Connerem, prožívat s nimi jejich dobrodružství a snít o pohádkovém světě. Probudilo se ve mně mé dětské já, které vždycky chtělo prožít pohádkové dobrodružství. Které dítě by se nechtělo propadnout do pohádky. Já bych chtěla. Moc.

jarynek

Nápad výborný, odkazy na pohádky stály za to, ale samotný příběh byl slabší. Na to, že plnily téměř nesplnitelný úkol, tak děti všechny nástrahy překonaly příliš snadno, na vše potřebné narazily téměř ihned. Každopádně dětem se kniha líbila a určitě si přečteme i druhý díl.

Blaufik

Určitě si ráda přečtu také další díly a doufám, že se bude jednat o stejně čtivý příběh, jaký jsem si mohla přečíst v této kouzelné knize.
Pokud máte rádi pohádky a zajímá vás, jak to vypadá se známými pohádkovými hrdiny, tak určitě neváhejte a knihu si přečtěte. Myslím, že se báječně pobavíte a zrelaxujete.

Více v mé recenzi v záložkách.

BlogKnihotání

Opravdu milá knížka, která mě velmi bavila. Celá kniha byla správně pohádková a autor měl též skvělý nápad.
Moje recenze: http://riseknihotani.blog.cz/1704/recenze-na-knihu-the-land-of-stories-the-wishing-spell

IvankaM

Krásné a jednoduché na přečtení.

Anett05

Tato kniha naprosto učaruje svým příběhem. Byla jsem z ní moc nadšená a už se těším na druhý díl :-)

Aileena

Začala jsem číst původně "jen" dítěti před spaním. Rozjezd mi přišel trochu pomalejší, ale potom mě děj chytil a dočetla jsem sama asi o čtrnáct dní dříve, než pak po večerech nahlas... ;-)

betys6914

Naprosto parádní dětská kniha, u které jsem se i ve svých jednadvaceti letech výborně bavila.

Marthas

Opravdu kouzelná kniha, která mi učarovala svým příběhem, kde se krásně propojily pohádky známé i méně známé, tak jak je znám i neznám. Už se těším na další díly.
Opravdu povedené převyprávění. Našla jsem všeho všudy 2 nebo 3 tiskové chyby, po delší době tedy plný počet.-)

janyska13

Opět něco nového, neokoukaného a strašně super. Mě se hodně líbila vůbec ta myšlenka, napsat něco co je po pohádkách... Prostě pecka těším se na druhý díl..

kelve

Hezký zpracovaná, čte se dobře. Pro dospělého čtenáře jako oddychovka. Pěkně propojené pohádkové postavy.

milunka21

Nádherná pohádka, která se dá číst v každém věku. :-)

LadyKet

Musím ohodnotit pouze 3 hvězdičkami z mnoha důvodů... Prvním důvodem je to, že si myslím, že autor podceňuje inteligenci malých dětí. Kniha je určená pro náctileté, ale na to je až moc předvídatelná a zápletka až moc jednoduchá. Řekla bych, že věkově by seděla tak na 12 let... Jenže to by tam zas nesměly být určité vtipné narážky, které jsou zas pro straší děti. Shrnuto: Moc předvídatelné i pro malé děti.
Zachytila jsem několik zásadních nesmyslů, které knížce ubírají. Rozepisovat je by bylo na dlouho, aspoň to může být taková malá hádanka pro budoucí čtenáře :).
Dále je tam množství tiskových chyb (chybějící slova, písmena...), což je samozřejmě chyba tisku a ne autora a ale ve chvíli, kdy kniha je průměrná a ještě se přidají tiskové chyby, tak to k pozitivního hodnocení nepřidá.
Nápad celé knihy je milý a dobrý, ale zpracování bohužel pokulhává... Ale jako oddechové čtení se to dá :).

Makropulos

Nádherný pohádkový příběh o pohádkách, jejich hrdinech a jejich významu nejen pro děti. Je to i příběh dvanáctiletých dvojčat, která se vyrovnávají s těžkostmi života a právě v tom jim pohádky dokáží pomoci. Je to vtipné, akční a pohádkové vyprávění, které mě strhlo tak, že jsem se nemohla od knížky odpoutat. Nikdy nezapomenu na zakroucený strom, či chodící rybu a vůbec na všechny ta poselství, která nám pohádky dávají.

martina5069

Moc pěkná kniha o pohádkových bytostech. Moc se mi líbila proto mám radost, že vyjde asi 5 dílů, jenom doufám, že všechny přeloží do češtiny. Do dalšího dílu určitě půjdu. A o čem kniha vlastně je? Dvojčata Alex a Conor dostanou od babičky knihu pohádek ke svým 12 narozeninám. Nemají to v životě lehké, umřel jim tatínek a musely se odstěhovat ze svého domu do menšího. Žijí tedy s maminkou a babička je chodí navštěvovat. Jednoho dne začne kniha pohádek vydávat zvuky a svítit Alex a Conor se propadnou do knihy pohádek a najednou jsou v říši o které četly jen v knihách. Pro to, aby se dostaly domů musí sehnat 8 věcí od pohádkových bytostí z deníku který psal neznámí muž aby se taky dostal do světa lidí a jemu se to podařilo. Jenže háček je v tom, že se kouzlo splňených přání může použít jen dvakrát a jedno už použil ten neznámí muž a druhý háček nastane v tom, že věci hledá ještě někdo jiný. Nastává tedy napínavá cesta plná vtipu a shledání například s popelkou, Locikou, Šípkovou růženkou nebo Malou mořskou vílou.Nejvtipňejší postavou pro mě byla Červená karkulky po uší zamilovaná do Jacka s kouzelnou fazolí. Jak celý příběh skončí se budete muset dozvědět samy. Za mě zatím nejlepší kniha roku 2017 a rozhodně si zaslouží 5 hvězdiček a určitě knihu doporučuji. Ach jo, už aby byl další díl ...

martina2704

Tuhle knížku jsem si naprosto zamilovala a každý rok netrpělivě objednávám z Amazonu další díl. Není to jenom dětská kniha, Kouzelné přání jsem poprvé četla ve svých osmnácti a do dneška je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Vtipně napsané a zároveň i se silnými myšlenkami. Celý nápad mi přijde velmi originální, kdo by nechtěl vědět, co se stalo s oblíbenými pohádkovými postavami poté, co klasické pohádky skončí? Nehledě na to, že Červenou Karkulku si pro její marnotratnost a pýchu nejde zamilovat.

K.Lawrencius
21.12.2016

No, nevím. Nebylo to špatné, ale celé to bylo až moc "pohádkové". Příběh byl místy velmi naivní, stejně tak i Alex s Connerem, vše jim na to, že to byli ještě děti, šlo až příliš dobře. Ve světě, který téměř vůbec neznali, se krásně vyznali, se vším si poradili, na všechno přišli. Jako pohádka hezké, ale to bych vynechal ty rádoby "akční scény" převážně s vlky. Na knihu jsem se těšil a nedala mi to, co jsem očekával. Autor jako by se snažil udržet krok před čtenářem a ukázat mu, jak moc to vše promyšlené bylo, ale mně se stávalo, že jsem byl napřed klidně o kroky dva a teprve poté se autor s něčím vytasil. I kdybych to bral pouze jako pohádku a oddechové čtení, tak průměr, a to slabší.

teli9845
22.11.2016

Velice vtipná knížka:) Četla se svižně a vůbec nenudila. Těším se na další díl. A nejlepší postava? Karkulka:D

vendy6619
12.11.2016

Nádherná, čtivá knížka.
Tři dny. Do téhle knížky je tak snadný se začíst, když jste v Zemi pohádek. Tak moc jsem jim záviděla, že se setkají s Popelkou nebo Mášenkou :)
Opravdu se těším na pokračování. ^_^
Chris je boží.

prvotina unisex