Země odpoledního slunce

Země odpoledního slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326101/bmid_zeme-odpoledniho-slunce-8dv-326101.jpg 4 232 73

Píše se rok 1920 a dvacetiletá Elizabeth Van Lindenová se stejně jako její vrstevníci pokouší co nejrychleji se vymanit z konvencí, na kterých lpí generace jejích rodičů a které po válce už nemohou platit. Svobodný život se vydá hledat s milovaným mužem do jihozápadní Kalifornie, kde pořád ještě na odvážlivce a dobrodruhy čekají skvělé příležitosti. Brzy zjistí, že si vzala člověka, kterého vůbec nezná, sobeckého, bezohledného a s násilnickými sklony. Ale nevzdá se, snaží se najít smysl života v práci pro místní bílou i indiánskou komunitu a přitom tajně sní o nové lásce. Dosáhne štěstí, jež si zaslouží?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Land of Afternoon Sun , 2016

Akvabela
05.10.2023 4 z 5

Musela jsem se hodně přemáhat, abych knihu dočetla. Autorka napsala mnohem lepší knihy. Některé věci v knize mi na sebe neseděli, zejména co se týká financí.

SumýšIrena
31.03.2022 2 z 5

Do první půlky jsem se nemohla vůbec začíst. Druhá už je lepší. Celkově si myslím, že kniha je zbytečně dlouhá. Osudy mnoha epizodních postav celý děj jen zpomalují. Poslední knihy od Woodové jsou pro mě spíš zklamání.

verčová
17.02.2022 5 z 5

Velmi pěkně popsané prostředí, tradice ze života původních obyvatel, ale také osud hrdinky, která se během života mnohému naučí, až si to člověk dokáže živě představit.....

cukrovka
11.05.2021 5 z 5

Příjemné a zajímavé čtení. Dobře vykreslené prostředí i postavy. Příběh o ženě která se snaží vymanit z konvencí tehdejší společnosti. Z naivní dívenky se postupně mění v samostatnou a sebevědomou ženu.

Radkab.
13.03.2021 4 z 5

Zpočátku mi vyprávění přišlo rozvleklé a nijak extra záživné, ale postupně mě kniha vtáhla do děje. Velmi jsem si přála šťastný konec, a nemohla jsem se od čtení odtrhnout, dokud jsem se nepřesvědčila, že opravdu všechno dobře dopadne. Celkově mám z knížky dobrý pocit, a i když se odehrává ve zcela jiné době a prostředí než v jakém žiji já, dokázala jsem se do postav vcítit a pochopit, co asi prožívají a jak jednají.

zdenaR
15.02.2021 3 z 5

Pěkný příběh, ale trochu červená knihovna.
Příjemná oddechovka pro dlouhé zimní večery.

DasaN
08.07.2020 4 z 5

Příjemné letní odpočinkové čtení ze zajímavého prostředí.

Korsika
23.06.2020 3 z 5

Podle mě jeden ze slabších příběhů, ale jako oddychové čtení zafunguje dobře. Chyběl mi přesah v rámci generací, který mám u této autorky tak ráda.

Hanka941
03.06.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila, četla se moc pěkně. Konec knížky jsem bohužel odhadla dost brzo. Mám raději, když až do konce nevím, jak se bude děj ubírat. A více než dějová linka se mi líbilo posazení děje do zajímavého místa a doby. Pěkně vylíčené a zajímavé.

Bara52
13.04.2020 3 z 5

Hezky citelne, libilo se mi umisteni v dobe osidlovani Palm Springs. Ale doby Barbary Woodove jsou bohuzel davno pryc. Jeji nejnovejsi knihy se s temi starsimi, jako Plamen duse, Pod Africkym sluncem, Panenky z raje, neda bohuzel srovnat. Toto bylo neco na styl Danielle Steelove, spis takivy romanek zasazeny do historie, nikoliv zadna bomba.

Lenka4
29.01.2020 4 z 5

Román zahrnuje několik tematických linií, které se různě prolínají. Většina z nich je postavena na konfliktech mezi starými tradicemi a novými životními trendy odrážejícími zejména rozvoj podnikání a uvědomování si lidských práv.

petrulkaa
12.10.2019 5 z 5

Moje oblíbená autorka mě opět nezklamala, je opravdu skvělá vypravěčka. Tento román je ztrhujícím vyprávěním z doby, kdy se rodila moderní Amerika. Je zde hodně o indiánských tradicích, které bohužel postupně zanikají, o boji za ženská práva, o domácím násilí z kterého není úniku, o počátcích plantáží místo nekonečné pouště. J
To vše vytváří bohatý děj, od kterého nelze odtrhnout.

Mája777
06.07.2019 5 z 5

Mám ráda Woodovou a ani v tomto díle nezklamala. Doporučuji.
ČV 2019: Kniha s černobílou obálkou

Pergola
10.03.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha. Napínavá, poučná, čtivá. Jako většina knih paní Woodové.

lenka9044
16.02.2019 4 z 5

moc hezká kniha, napínavá. Zajímavý náhled do života indiánů v zavřených v rezervacích.

maryland
15.02.2019 5 z 5

Překrásná kniha. Od začátku do konce, nenašla jsem žádné slabší pasáže. Řadím ji do mých nejoblíbenějších knih. Popisy přírody, souznění s přírodou, postavy- jak hlavní tak i vedlejší. Příliš jsem se nezajímala jak to bylo v době prohibice, takže i zde jsem se dozvěděla dost zajímavého. A hádanka, kterou pokládám i mým přátelům.. je to větší než Bůh a silnější než Ďábel. Chudí to mají, bohatí to nepotřebují a když se tím živíš, čeká tě smrt.. co myslíte :) Doporučuji 6*

Pet13
21.01.2019

Kniha se mi moc líbila. Byla plná napětí a dobrodružství. Také zajímavosti ze života indiánů byly zajímavé. Za mě skvělé, B. Woodová opět nezklamala.

adnov
29.11.2018 4 z 5

Taková lepší červená knihovna. Líbilo se mi, že jsem se dozvěděla více o USA před sto lety, o indiánech, emancipaci, manželství v té době apod.

Evaho73
23.11.2018 4 z 5

Diela Barbary Wood odzrkadľujú jej cestovateľskú vášeň a cit pre dokonalé opisy prostredia.
V knihe "Země odpoledního slunce" zachytáva Kaliforniu počas 20. rokoch, kedy začala zlatá éra filmu. Nemý film bol postupne nahradený zvukovým filmom a v Hollywoode v tej dobe vznikali westerny, komédie, muzikály a animované filmy ako na bežiacom páse.
Myslím, že toto obdobie sa autorke v knihe podarilo opísať veľmi autentický, ale dejová línia a konanie postáv tohto románu ma až tak neočarili hlavne pre monotónnosť a pomalú gradáciu celej zápletky.
Doktorka Samanta u mňa zatiaľ vedie aj po prečítaní tejto knihy.

Poetika_slov
14.11.2018 5 z 5

Vynikající kniha s opravdu nádherným příběhem.