Želva zelenavá

Želva zelenavá https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18672/bmid_zelva-zelenava-65b7925a4a7b3.jpg 5 16 4

Další kniha z edice Abeceda teraristy vám přibližuje nejčastěji chovanou suchozemskou želvu zelenavou – Testudo hermanni. Autorka, paní Nataša Velenská, naše přední odbornice na chov želv, již řadu let působí v pražské ZOO. V knize obsáhle popisuje vše co se týká chovu a odchovu Testudo hermanni – želvy zelenavé. Pro začínající teraristy je kniha absolutním základem. Ale mnoho zajímavých a poučných poznatků zde naleznou i zkušení chovatelé. Kapitoly jsou řazeny podle abecedních hesel, doplněné množstvím fotografií a popisů. V každém výtisku je vložen arch, podle kterého můžete svou želvu jednoduše a přesně měřit a tím sledovat její růst. Údaje si můžete zaznamenat do příslušných kolonek na druhé straně archu.... celý text

Eridan
Eridan
16.01.2023 3 z 5

Dnes již existují lepší knihy. Tady je takový základ. Kdybych však chtěl jen podle něj chovat želvu, budu mít spoustu otázek. Často totiž není úplně konkrétní. Spoustu věcí neupřesňuje a nevysvětluje.

Denny456
Denny456
03.04.2022 4 z 5

Máme dvě želvičky. Tahle knížka nás trochu posunula, byť mi tedy neděláme odchov, protože jsou to dvě holky.

Mattia
Mattia
25.03.2019

Fundovaná autorka, skvělý, v mnohém objevný příspěvek k chovatelským publikacím o želvách a tomto druhu zvlášť. Bohužel redakční úroveň (mj. absence korektur!) je tak chabá, že je občas obtížné porozumění textu, i v obrázcích a tabulkách jsou chyby.

mgeisselreiter
mgeisselreiter
22.12.2012 5 z 5

Pro toho, kdo se chce věnovat chovu želv zelenavých, je toto vynikající základní zdroj, je to taková malá bible. Časem sice člověk zjistí, že jsou i jiné možnosti chovu, toto je ale prostě základ, od kterého se každý může odrazit. Četl jsem už asi třikrát. 100%.
Kniha je brožovaná a dost špatně lepená, takže záhy budou vypadávat listy. Ty jsou ale dost tuhé, takže to ani moc nevadí.

želvy

Nataša Velenská