Závod bílou divočinou

Závod bílou divočinou https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107821/zavod-bilou-divocinou-107821.jpg 5 16 6

Podtitul: nádherné šílenství účastníků Iditarodu Gary Paulsen ve své knize se strhující autenticitou líčí, jak se z obyčejného obyvatele Colorada, manžela a otce rodiny, stane jeden ze "šílenců" řítících se 1500 mil napříč krutou zimní Aljaškou...Paulsenovu rodinu donutily finanční potíže odstěhovat se na sever, kde bylo možno najít poměrně levné bydlení. Usadili se v dřevěném srubu uprostřed lesů na severu Minnesoty, v místech, kde se bez psího spřežení v zimě neobejdete. Garymu Paulsenovi se však jeho psí smečka z dopravního prostředku nutného k obživě postupem času mění ve vášeň a smysl života. Se svými psy prožije velká vítězství i prohry, okamžiky napětí, radosti i smrtelného nebezpečí, ale i situace, které na čtenářově tváři vyloudí úsměv. Díky své až umanuté vytrvalosti a mnohdy možná i lehkomyslnosti se nakonec dostává na start nejznámějšího a nejnáročnějšího závodu psích spřežení - Iditarodu, na jehož trati jej teprve čeká opravdová životní zkouška - nikoli ohněm, zato mrazem, vichrem a ledem. Závod bílou divočinou je kniha pro všechny milovníky zvířat, divoké přírody, humoru a dobrodružství. ... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Pavel Mervart

Winterdance: the fine madness of running the Iditarod , 1994

Zao
15.07.2020 5 z 5

Tak tuhle jsem přelouskala velmi rychle, hltavě, s napětím a obdivem. Moc pěkná kniha. Doporučuji.

DJANKA
06.10.2019 5 z 5

Moc krásná knížka.

PištaPištík
16.08.2019 5 z 5

Skvělé čtení

ivana02
20.02.2019 4 z 5

Vtipně napsaná kniha o závodech psích spřežení. Na toto téma jsem už přečetla dost knížek, tato je také vynikající, asi jako všechny, které vypráví o soužití psů a lidí.

gossipavlina
12.03.2015 5 z 5

Skvělé čtení, nemohla jsem se odtrhnout.
Odvaha, odhodlání, sebedisciplína, touha překonávat překážky. A opravdu velké nadšení pro mushering. Jak jsem pochopila, to vše musí účastník závodu Iditarod mít. A trochu i blázen.
Gary Paulsen evidentně vše toto splňuje. A nadto je i vtipný. Moc mě jeho kniha bavila. S G.P. máme stejný smysl pro humor.

jindra13
10.08.2013 5 z 5

Vřele tuto knihu doporučuji, je vtipná a velmi zajímavá. Smekám klobouk nad účastníky tohoto závodu. Četla jsem ji jedním dechem.

psi musheři psí sporty

Gary Paulsen
americká, 1939 - 2021
2020  87%Divoká pustina
2003  95%Závod bílou divočinou

Kniha Závod bílou divočinou je v