Závazek

Závazek https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285246/bmid_zavazek-Di9-285246.jpg 4 119 35

Historická romance zasazená do období 1100 n. l., kdy Anglie byla zasažena smrtí Viléma II. a na královský trůn nastupuje Jindřich I. Gillian nikdy nebyla obyčejná dívka. Její život už od raného dětství byl provázen viděním věcích budoucích. Její dar, skrývaný jejím nevlastním otcem na hradě Moray, naplňoval všechny v jejím okolí strachem. Vše se ale změní v okamžiku, kdy je její otec zatčen a ona musí jen se svými nejbližšími utéct do Skotské Vysočiny, kde nalézá nejen mír, který nikdy nepoznala, ale i něco, co si nikdy nemyslela, že pozná. Lásku. Štěstí je ale stále daleko. Vrah číhá ve stínu, aby udeřil svým posledním úderem, a staré křivdy musí být napraveny, aby mohla být pravda objevena.... celý text

evineckY
09.01.2024 5 z 5

Jak milé překvapení, že tak skvělou knihu o hrdých horalech napsala
skvělá česká autorka, jako by to byla pravá Skotka.
Parádní historický román, který chce pokračování !

kolacky
28.12.2022 4 z 5

Podruhé přečteno a opět spokojenost, mohla by paní autorka klidně vydat další skotské dobrodružství!

munka
18.11.2022 5 z 5

Oddychová romantika, ktorá má všetko. Urastených horalov, dobrodružstvo, lásku, intrigy. Česká autorka je milým prekvapením. Ďalšia kniha by potešila.

rakakan
29.07.2022 3 z 5

Lehký příběh na dovolenou, trochu červené knihovny s malým napětím neškodí.

beruzzka
01.07.2022 4 z 5

Čtivý příběh jako dělaný na letní dovolenou. Knížka se četla rychle, bylo to oddechove a zároveň nechybelo trochu napětí.

Marci_Vaj
30.04.2022 4 z 5

Pěkný příběh, moc dobře napsané, oba hlavní představitelé byli fajn, i další osoby, které k nim patřily :) I když jsem se ke konci trochu ztrácela v těch klanech a jménech, i tak se těším jak autorka napíše další knihu. Tu si určitě přečtu :)

JK96
23.04.2022 4 z 5

Jediná věc, kterou bych knize vytkla je ta, že si na můj vkus hlavní hrdinové až moc rychle padli do náruče. Osobně upřednostňuji poněkud pomalejší rozjezd, ale proti gustu žádný dišputát. Naopak co oceňuji je to, že to není žádná tuctová "romanťárna" pro ženy. Kniha je napínavá od začátku do konce. I když knihám podobného žánru neholduji, musím uznat, že tato se mi velmi líbila.
Vřele doporučuji.

Janík61
10.02.2022 4 z 5

Krásné, pohodové čtení s jasným koncem, ale to mě vůbec nevadilo. Knížka mě pohladila po duši.

sarahmoon
24.11.2021 5 z 5

Páni :o úžasné.
Nová srdcovka.
Česká Julie Garwood.

Sofonisba
08.04.2021 5 z 5

Historická romance na pozadí skotských dějin, zasazená do atraktivního prostředí Highlands. Příběh se odehrává v době, kdy muži byli skutečnými MUŽI a slova čest, spravedlnost, pravda, věrnost či láska a úcta nebyly pouze prázdnými pojmy.

oresvo
12.03.2021 5 z 5

Tak tohle mě nadchlo. Četlo se krásně , zanechalo mi to úsmev na rtech. Příběh mě pobavil.

Jaruš71
20.12.2020 5 z 5

Škoda, že není víc hvězdiček Přečteno jedním dechem.

Veronika226
22.11.2020 5 z 5

Nieco nadherne :)

TaLu
25.10.2020 5 z 5

V rámci žánru určitě plné hodnocení zaslouží. Romance, ve které se to hemží urostlými horaly z Vysočiny, každou chvíli zakopnete o mrtvolu, únos je na denním pořádku a slovní přetahování roztomile vtipné. Obálka se povedla a autorka mě mile překvapila....romance teď moc nečtu, ale tato je opravdu zdařilá. Mírná erotika dobrodružný příběh hezky doplnila. To, že je autorka české národnosti je bonus navíc. Určitě se těším na další knihy.

kolacky
01.09.2020 4 z 5

Příjemné počtení, i přes pár chyb v textu. Dobře zpracované a zajímavé, člověk čte a čte... a líbí se mu to.

Julkas
23.08.2020 4 z 5

Osobně se mi knížka moc líbila. Prostředí i hrdinové bylo líbezné. Povedená obálka, která korespondovala s příběhem. Co to jsem si myslela, že si kupuji, to jsem taky dostala.
Taky bych chtěla přidat uznání za to, že je autorka Češka. Na mou oblíbenou autorku Körnerovou sice ani zdaleka nemá, ale mám radost, že i z českého pera vznikají takové knihy.

helenkan
06.05.2020 5 z 5

Já jsem moc nadšená z krásného příběhu. Od začátku až do konce paráda a žádná nuda. Romantika jak má být.

pip11
03.03.2020 5 z 5

Krásný příběh, který mě zaujal od samého počátku. Tento příběh ze skotské Vysočiny má poutavý a svižný děj, který si mi mě zcela získal. Báječně jsem si užila tuto romanci Gillian a Malcolma, spolu s historickými postavami. Taky jsem si zamilovala malého Sina, byl tak rozkošný :D Můžu jen vřele doporučit a moc se těším, až vyjde další kniha.

alnahu
20.02.2020 5 z 5

Příjemná historická kniha ,která mě nalákala pěknou obálkou a i děj se mi líbil.Příběh Gillian , která má od dětství dar vize vidět budoucnost-nás zavede do 12.století na skotskou vysočinu.
Na to ,že je to autorčina prvotina, tak je román napsán velmi čtivě a vtáhne nás do děje.Najdeme v ní vše co můžeme od romantické knihy očekávat-lásku a boj o ní, nenávist ,intriky i dobrodružství.

mariva
12.02.2020 5 z 5

Pěkně napsaný historický román ze skotských dějin. Nechybí romantika, napětí, historické postavy, příběh má spád, takže se čtenář ani chvíli nenudí. Jen mě při čtení rušilo, když jsem několikrát narazila na gramatickou nelogičnost, která by se dala pochopit u překladu, přitom autorka je uváděna jako Češka - např. "stařešina" je opakovaně spojena s ženskými tvary sloves, ale podle souvislostí je asi míněno něco jako "rada starších" složená z mužů. Přesto knížka stojí za přečtení a krásná obálka k ní právem přitahuje pozornost.