Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské

Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134/bmid_zanzibar-aneb-prvni-svetovy-pruvodc-lWp-134.jpg 3 66 13

Knižní podoba cestopisných reportáží, které byly vysílány před několika lety v České televizi Má knížka není průvodcem v pravém slova smyslu, není to cestovatelský deník. Nabízím vám své vzpomínky, střípky svých poznatků, fakta, která pro mne byla nová, a taky místa, která by se vám mohla zalíbit. A proč je název knížky Zanzibar? Protože vždycky, když si táta pečlivě vyleštil boty a nasadil klobouk, tak máma řekla: „Kam jdeš?“ a táta řekl: „Do Zanzibaru!“ a máma řekla: „Tak ať jsi do půlnoci doma!“ „Zanzibar“ nebyl pro mého otce jen jménem ostrova v Indickém oceánu, z kterého se vyváží vonné koření, když šel můj otec do „Zanzibaru“, tak šel „do světa“!... celý text

Humor , Literatura česká

Vydáno: , Motto

Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské , 2008

namornice
namornice
06.01.2023 3 z 5

Zčásti cestopis a cestovní deník a zčásti kuchařka. Styl vyprávění je typicky Halinovský. Většinu popisovaných míst jsem sama navštívila, tak bylo dobré srovnávjt jiné pohledy na stejné místo. Vcelku zábavné čtení.

ydnac
ydnac
25.08.2022 2 z 5

Tato knížečka, jak už napovídá název, je o cestování :-)
Halina nám popisuje krajinu, jídlo, kavárny, obchody, lidi, zvyky a občas nechybí vtipná poznámka :-)
Není to žádný vrcholný cestopis (to je jasné), ale některé informace byly zajímavé :-)

.....modelky si tu přímo na místě zkoušejí varianty zaručeně omlazovacích masek... Mně v parfumerii MAC doporučili žlutý pudr. Měl mi zaručeně rozsvítit pleť a mně ji zaručeně rozsvítil tak, že jsem vypadala jako zralá Číňanka.

Když vám Vídeňák řekne, že se na ni po mírném kopečku dostane za 10 minut (na vyhlídku s kavárnou), tak počítejte s prudkým stoupáním a skoro hodinovou túrou.

Když si Pařížanka vezme botky balerínky, vyrazí jen ve svetru, když má čepičku vraženou do očí a pepita batůžek, myslíte si, že je jí tak šestnáct, teprve když se posadí vedle vás, zapálí si cigaretu a usměje se na vás, pochopíte, že už by se klidně mohla hlásit o důchod.

Kontryhelka
Kontryhelka
15.08.2022 5 z 5

Za mně výborná oddychová a i vtipná kniha. Lehkou formou popsané zážitky z cestování po zajímavých místech a dobrý popis míst, které navštívila. Mně se kniha líbila a lze z ní čerpat i nějaký ten dobrý tip pro cestování. A jako bonus jsem uvítala i zajímavé recepty.

Monida
Monida
13.08.2022 4 z 5

Líbil se mi koncept knihy, kresby, recepty jsem přeskakovala. Dozvěděla jsem se nové a zajímavé informace, uvítala bych jich i více a ubrala zmínky o narkomanech a prostitutkách. Pohodová kniha na letní dny.

Robodruh
Robodruh
16.02.2022 4 z 5

Perfektní knížka na chvilku oddechu. Pokud rádi cestujete, ale zrovna jste uprostřed pracovních deadlinů, už je třetí týden depresivní počasí a vyhlídka na dovolenou je totální sci-fi, pak je Zanzibar skvělý útěk od reality. Během pár stránek se vše rozjasní. Halina Pawlowská popisuje profláknutá místa svým typickým způsobem s nadsázkou a humorem. Jen počítejte s tím, že tento bedekr moc neposlouží jako inspirace pro cesty, které plánujete, ale spíš jako vtipné ohlédnutí za momenty, které jste na daných místech sami strávili.

kozinozicka003
kozinozicka003
25.07.2020 4 z 5

Kdysi jsem relaxovala u Banánových rybiček a u Zanzibaru jsem si chtěla taky odpočinout. To se povedlo. A navíc tam paní Pawlovská nenápadně vetkala i vztahy mezi rodiči a dětmi. A že to nebyla "třeskutá řachanda" mi nevadilo. Taky už jdu do věku, kdy nemusím pořád mít pusu od ucha k uchu. Stačí úsměv při vzpomínce na vlastní zážitky z cest. A recepty určitě vyzkouším :-)

ještěrka38
ještěrka38
11.05.2020 1 z 5

Halinu mám ráda, ale v této knize není její pověstný humor. Jde opravdu spíš o cestopis a recepty.

mirabl
mirabl
13.08.2019 4 z 5

Rukama mi prošlo několik knih od autorky (kterou část populace zná spíše pod "pseudonymem" Malina Obrovská) a ke svému překvapení jsem toto cestopisně-kulinářské dílko dokázal jako jediné celé přečíst. No, samozřejmě že né na jeden zátah ... jen tak asi dvě destinace denně. Dospěl jsem také k roztomilému poznání, že všechny cesty vedou ... ke kadeřníkovi do Paříže.

Petrasim
Petrasim
29.03.2019 odpad!

Zatím nejhorší kniha od paní Haliny. Vždy jsem se u jejich knížek pobavila, u této knížky jsem se nudila.

mistrikova
mistrikova
12.07.2017 3 z 5

Spíše cestovní kulinářský bedekr...místy nudný, místy vtipný

Alca007
Alca007
15.02.2015 5 z 5

Halina prostě nezklame - líbilo se mi, že místa které znám osobně jsem v knížce poznala
i místa kde jsem byla a stála

mariva
mariva
18.03.2014 2 z 5

Zajímavé postřehy z cest, jen bych uvítala, kdyby šlo více o zajímavá místa a méně o restaurace, které autorka navštívila, a jídla, která tam ochutnala. I tak jsem se pobavila zejméná u těch míst, která jsem měla možnost poznat osobně. Autorčin styl vyprávění je pro ni tak typický, že jsem při čtení téměř slyšela její hlas, který historky vypráví.

v.e.v.er.ka
v.e.v.er.ka
29.11.2011 3 z 5

dobrá kniha, skvělá oddechovka, občas sem se dozvěděla zajímavé a užitečné novinky a svým poutavým popisem mě knížka na některá místa nalákala, podruhé bych ji však už nečetla....

Kniha Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské je v