Zálesák

Zálesák https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41660/zalesak-41660.jpg 4 123 16

Zálesák Milt Dale, vytržený z poklidného života v tichu horských lesů Divokého západu, se stane iniciátorem i svědkem vzrušujících událostí. Pomáhá přátelům v boji proti banditům a desperátům, překonává nejrůznější komplikace a nástrahy a přitom řeší vnitřní spor: Má se vrátit do společenství lidí, nebo zůstat při svém samotářském způsobu života v nezkrotné přírodě? Sugestivní líčení přírody potvrdilo autorovu výbornou znalost Divokého západu i lidí, kterým tento kraj učaroval.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Olympia

The Man of the Forest , 1920

m_martina
17.07.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem už četla před spoustou let a teď jsem si ji v knihovně vypůjčila znovu. A přestože už dávno nejsem to mladé děvče, co tenkrát, byla jsem jí znovu nadšená. Hlavně kvůli té romantice, na kterou nedám dopustit. Opravdu to byl krásný návrat do dob mládí.

Zdenek65
17.03.2023 5 z 5

Pamatuji se, že jsem ji před cca 40 lety hltal. Skvělá kniha pro dospívající kluky.

Luigi1
27.07.2022 4 z 5

Dobré čtení.

Čmeláček
21.05.2022 5 z 5

Taky jsem se chtěl tenkrát stát zálesákem :). Je to dobře napsané, akorát tu romantiku v knihách zrovna nepotřebuju :))).

alois.randa
31.10.2021 5 z 5

Tak co si budeme nalhávat, je to romantika, je to předvídatelné, ale pro mladé dobrodruhy pěkná kniha a hlavně pro milovníky tohoto žánru jsou knihy Zane Greye myslím povinnost

fes
26.07.2020 5 z 5

Nemohu nedat plný počet hvězd, i když tuto knihu musí člověk číst asi v určitém věku a být jaksi fanda pro daný žánr. Z Greyovek mne oslovila jako první a nejvíc, ne náhodou je od autora i v češtině nejvíc vydávaná.

jprst
11.05.2020 5 z 5

Jedna z oblíbených knih mého dětství a k tomu jako kontrast otázka jednoho z mých vnoučat: "Dědo, tohle jste fakt rádi četli?"

DuncanIdaho
24.11.2018 5 z 5

Knihu jsem četl v dětství, ale stále patří mezi mé nejoblíbenější.

Badger
02.09.2018 2 z 5

Na knihu jsem se tak těšil, až mě docela zklamala.
Příběh je spíš takovou romantickou pohádkou vycucanou z prstu a defacto nevtahující děj o dokonalém samotáři v nitru přírody, ale ta divočina a život v jejím nitru jak jeho tak hlavně dalších dvou hrdinek?
Tomu jsem prostě nevěřil..

karolina7748
11.12.2017

Opět kniha,kterou jsem četla jako dítě a bylo to pěkné čtení.

85098211
17.09.2017 5 z 5

Moje úplně první kniha od tohoto autora. Byla jsem jí nadšená do té míry, že jsem potom přečetla od tohoto autora všechno, co se mi podařilo sehnat. A byla těch knih celá řada ;-). Tato první kniha se mi ale líbila nejvíce a nikdy ji žádná další nepřekonala. Měla jsem dokonce dvě různá vydání, kde i překlad byl jiný. A bohužel ten pozdější z nich nebyl ani zdaleka tak zdařilý. Nakonec jsem ještě poslouchala audio z KTN - a tam byla naštěstí použita kniha s oním dobrým překladem :-).

Jaruš7
19.04.2017 4 z 5

Nostalgická četba, chytla mě, panenská, divoká příroda Ameriky s (perličkou pro mě ) kuguárem - ochočenědivokým horským lvem, co by přítelem Zálesáka. Příroda byla nepokořená, lesy plné zvěře, ze zlodějů stád se stávali rančeři, v bojích výhrůžek a podvodů chce starý rančer předat svou farmu neteři, a tak ta se svou sestrou podniknou strastiplnou cestu ke strýčkovi. Jejich ochráncem je Zálešák s kuguárem. Dobrodružství, úklady, zrady, nástrahy, odvážná nezdolnost, touhy a lásky.
Kovbojská čest zde nadobro zvrátila vítězství síly a moci, lehce bez tasení koltu, pro spravedlivou věc, šlo o veřejné znectění s dalekosáhlejším účinkem, (pro mě majstrštyk). Jo, byla doba, kdy čest byla hodnota o kterou se dalo opřít.
Dobrodružná přírodní romantika.

vlkodlaq
04.11.2016 4 z 5

Zane Greye jsem objevil náhodou díky seriálu M.A.S.H., kde plukovník Potter četl právě Zane Greye, takže mě autor začal zajímat a titul zálesák mě samozřejmě zaujal ještě víc. Bylo to trochu jiné čtení, přesto příjemné, stylem vzdáleně připomínal Rolfa zálesáka od Setona.

kalache
22.11.2015 5 z 5

...mám ho pořád na nočním stolku...

nyx
13.07.2012 5 z 5

S touhle knihou jsem se dlouho nemohla rozloučit. Podle mého názoru, jedna z nejlepších Greyových knih. Vřele doporučuji :)

Francoa
13.11.2010 5 z 5

Zálesák bezesporu patří,asi tak mezi 40 nejkrásnějších knih Zane Greye.Ale i ostatní mají své kouzlo,v každé lze najít něco zajímavého,nějakou pěknou myšlenku,ale i
pasáže,které se čtou jedním dechem.Když kniha poprvé vyšla v U S A byl to bestseler
,jako mnoho dalších knih.Knihu jsem poprvé četl kolem 13ti,moc se mi líbila,četl jsem jí v té době mnohokrát.Později jsem četl vydání z roku 1974 v pěkném ,moderním,nepřehnaném překladu Slávky Poberové.Nejraději mám část,kdy Helena a
Bo žijí v Rajské zahradě Milta Dalea a poznávají přírodu.Kniha je určitě nádherné
čtení pro všechny milovníky dobrodružství,romantiky,přírody a zvěře.Překvapilo mě,že i
tato knihav U S A vyšla v nedávné době v necenzurované verzi pod názvem Dorn of the Mountains.Poznámka:Zfilmováno:r.1921,hl.r.Carl Gantvoort a Claire Adams;r.1926,
hl.r.Jack Holt a Georgia Hale;r.1933,hl.r.Randolph Scott a Verna Hillie.