Křest ohněm

Třetí část ságy o Zaklínači. Setkáváme se opět Geraltem, který si léčí zranění utrpěna na Thaneddu v tajemném lese Brokilonu u dryád. Do příběhu vstupují nové důležité postavy, o kterých byla v dřívějších knihách jen malá či žádná zmínka. Na prvním místě je to lučištnice Milwa. Dále pak rytíř Cahir a nakonec ješ... celý text

Třetí část ságy o Zaklínači.

Setkáváme se opět Geraltem, který si léčí zranění utrpěna na Thaneddu v tajemném lese Brokilonu u dryád. Do příběhu vstupují nové důležité postavy, o kterých byla v dřívějších knihách jen malá či žádná zmínka. Na prvním místě je to lučištnice Milwa. Dále pak rytíř Cahir a nakonec ještě postava nejtajemnější, upír Regis… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/43_/435/krest-ohnem-x9A-435.jpg 4.71494
Série:

Zaklínač (5.)

Originální název:

Chrzest ognia (1996)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (82)

Přidat komentář
Aurorita
01. června

Opět skvělý díl, prostě Zaklínač, k tomu asi není potřeba nic dodávat. Tento díl se mi asi zatím líbil z celé série nejvíce.

Janadvorackova
16. května

Bombasticky načtená audioverze.
Skvělý příběh.
Poslech na veřejnosti jsem občas okořenila záchvatem smíchu, ale bylo mi to celkem jedno, i když lidi čučeli jak trubky :).

zpevSusannah
09. května

Další skvělý díl! Jak by řekl můj brácha - bylo to mrteeeeeeeee, kámo! :D
Trochu mě mrzelo, že zde často Geralt propadal v beznaděj a tím se ze sexy hrdinského chlapa pomalu stával ufňukánek. Naštěstí má ale kolem sebe parádnej a divnej kompanyji, která ho za žádnou cenu nechce nechat na holičkách :)
A Regis? Nová postava jak se patří!

Dovolím si jednu nádhernou citaci: "Mnozí lidé tvrdí, že úplně každá věc na světě má svou cenu, ale není to pravda. Některé věci jsou neocenitelné. Nejlépe je poznáš tak, že když je jednou ztratíš, nikdy je nezískáš nazpět." (Geralt, Vlk z Rivie)

lukes2424
05. května

Tento díl mě velmi bavil. Nemohl jsem se od ní odtrhnout. Četl jsem všude i v tramvaji na zastávce, nebo ve vlaku.

martunka
25. dubna

Další díl a další dobrodružství. Baví mě to.

Heisenberg
17. dubna

Tak pro mě nejlepší kniha o Zaklínači. Tak jsem se do příběhu zažral, že jsem měl knížku hned za 2 dny přečtenou. Nejvíce se mi samozřejmě líbila hlavní dějová linka, která vrcholí bojem o most přes Jarugu, ale i vedlejší dějové linie byly hodně zajímavé. Pro mě to byl doopravdy (musí prostě použít to slovo) kulervoucí zážitek.

kacenka7206
16. dubna

Bojím se ještě teď, naprostá pecka.

fvalek
16. dubna

Nejlepší díl zatím. Cesta Geralta pokračuje a mimo známých postav se k němu přidávají i naprosto nové. Milwa a Regis se mi opravdu moc líbí. Regisova "nepřemožitelnost" přináší do zoufalého příběhu Geralta paprsek naděje. Taky se mi hrozně líbí trpaslíci. Ciri je hodně v pozadí, ale vzhledem k tomu, co se s ní děje, to je dobře. Hodně mě zaujala dějová linka okolo Lóže čarodějek. Vyděsila mě genetika, kterou řešily ke konci knihy, ale po druhém přečtení už jsem to pochopil. Nejlepší je prostě konec - "Tyf bránil moft?" :D
Za mě opět super čtení a těším se na poslední dva díly :)

Devil-Ivet
10. dubna

Sapkowski se překonal. Poutavý a napínavý příběh Vás nenechá odpoutat se od knihy. Tak skvělé to bylo. Z některých věcí jsem byla překvapena (nečekaně) a některé jsem očekávala. Z něčeho jsem byla znechucena (respektive z někoho) a z něčeho nadšena. Myslím, že je to zatím nejsilnější díl z celé série.

PeťkaW.
22. března

Za sebe tuto knihu zatím hodnotím jako nejlepší ze série. Uvidím, jak laťku posunou další díly. Konečně je tu méně politiky (nebo je alespoň méně popisovaná). Co mě mrzí je, že máme tak malý přehled o tom, co se děje s Ciri, ale doufám, že další knihy nám všechno objasní. Děj je sice táhlý a občas až moc dlouhý, ale čtivý a čtenáře neustále drobné náznaky a otázky, nutí číst dál. Jsou tu pasáže, které pobaví,jiné ho zase donutí k zamyšlení. Jsem ráda, že se tu objevilo několik nových postav, které děj neskutečně oživily a posunuly dál. Hlavně Rigis a Milwa.

jan14s
21. března

Nejlepší díl, po přečtení jsem běžel koupit dvě poslední knihy.

Ivan F
15. března

V podstate som z Krstu ohňom sklamaný. Prečo? Pretože knihe chýba šťava. Rázovitá "mluva" trpaslíkov spod hory Carbon je len chabou zásterkou plytkému rozprávaniu. Nič sme sa nedozvedeli o Geraltovi, bolo to odfláknuté a o Ciri? Nuž, jej dejová linka je odfláknutá na druhú. Ani čerešnička v podobe ironického záveru ma nedokázala nadchnúť a dodať mi pocit, že Sapkowski sa s čitateľom nepekne zahral. Stále vo mne ostáva pocit, že Andrzej je majstrom poviedky, ale širší epický útvar mu nejde. Škoda.

AnetAndBooks
04. března

Naprosto úžasně do detailu propracované dílo. Jediné, co bych vytkla jsou velmi dlouhé rozhovory, ale to je prostě styl Sapkowského a děj byl velmi stočený na Geralta. Ocenila bych víc příběh Ciri, ale to je pouze taková drobnost :)

tlllk
02. března

Po troch knihách som sa konečne začal orientovať, a užil som si to.

Natali692000
23. února

Za mě zatím nejlepší díl. Nehorázně jsem si čtení užila. Oblíbila jsem si celou partu. Geralt mě prostě baví! Také se mi hodně líbily chvíle se Zoltanem a jeho partou. U jeho hlášek jsem se ohromně pobavila. A konec úplně luxusní. Přítel nemohl pochopit, co je na tom tak vtipného. Ať žije Geralt z Rivie! :)

blaka165
18. února

Opět Geralt se svým dobrodružstvím nezklamal. Příjemné čtení a konec je třešnička na dortu. :)

Aksel
14. února

Křest ohněm je pro mě neoficiálním vrcholem celé ságy. Na první pohled možná poněkud paradoxně, protože Sapkowski jako by v polovině vyprávění sundal nohu z plynového pedálu a ponechal ději volnější tempo. Klíčové ingredience předchozích dílů jako proroctví Starší krve, mocenské intriky panovníků, politikaření nadutého čarodějstva i Ciriina frackovitá puberta ustupují do pozadí a místo nich přichází na scénu nefalšovaná zaklínačská road movie – a je to osvěžující změna. Cíl Geraltovy soukromé křížové výpravy je přitom zdánlivě prostý a přímý jako dřevec kopí: na jih, za Jarugu, a proti vůli bohů, osudu i vladařů vysvobodit nebohou Ciri z nilfgaardských spárů. Leč stejně jako v životě, nic není tak snadné, jak se na první pohled zdá. A pro čtenáře je to jenom dobře.

Třebaže je tempo putování Geralta a spol. k zaklínačovu rozčarování velmi pozvolné, originální a notně nesourodé personální složení jeho výpravy se stará o to, že na stránkách se ani náhodou nerozhostí nuda. Naopak. Ránami na těle i na duši zatrpklý zaklínač pronásledovaný zlověstnými sny; nepraktický a užvaněný šumař; hubatá a rázná kuběna s lukem; paličatý Nilfgaarďan, jenž se zarputilostí hodné lepší věci popírá, že je Nilfgaarďanem; záhadami opředený intelektuál Regis s iritujícím zvykem zodpovídat otázky ještě dříve, než jsou položeny. V neposlední řadě nelze přehlédnout (či spíše přeslechnout) partu ogarů Zoltana Chivaye, která nejde pro sprosté slovo nebo ránu klackem po kebuli daleko – zkrátka družinka k pohledání. Krom toho jim v cestě stojí válkou zachvácené Záříčí a s ním řada více i méně nepředvídatelných nástrah: s ohněm v zádech postupující nilfgaardská armáda, mstící se Veverky, plundrující marodéři, sem tam nějaký netvor, zubožení utečenci a také skupina pověrčivých vesničanů, která se snaží dopadnout zlopověstného vampýra a následně trhnout majlant na úrazu svého druha. O napětí a geniální dialogy tak není nouze. A je docela jedno, zda se do vyšperkovaných debat zapojuje přemoudřelý vševěd Regis, neodbytný mluvka Marigold, cynik Geralt, intelektuálně přímočará Milwa, či samorostlý filosof a nepolepšitelný altruista Zoltan za přizvukování svého papoucha s proříznutým zobákem.

Úžasná odysea s perfektně ironickým vyústěním! Dal bych šest hvězdiček, kdyby to šlo. A zároveň by mě ani trochu nemrzelo, kdyby Sapkowski utl ságu už s koncem Křestu ohně.

Kapi41
30. ledna

Opět krásná kniha. Co dodat, snad jen to, že mě tentokrát pobavil konec knížky, kde byl Geralt z Rivie pasován na Geralta z Rivie...

Greene
08.12.2016

Tenhle díl mě první polovinu moc nechytal,ale pak se to hezky rozjelo. Na předchozí knihu však rozhodně nemá.

whiolet
01.12.2016

Zaklínač-serie, kterou budete číst dokud vás bolavé oči nepřinutí jít spát a když dočtete celou sérii jste s prominutím nasraní,protože vás čeká nudná realita

dadako
15.11.2016

Každá kniha je lepší než ta předchozí. Čtivější, napínavější... Jen ten Marigold mi už leze krkem... :-)

memphisz
09.10.2016

Prozatím nejlepší románový Zaklínač. Takřka tolkienovský děj - putování v různorodé kompanii - se pro změnu soustředí kolem Geralta, což je příjemná změna. Vyvážené dialogy a akce doprovází ucelené vyobrazení světa a válečného tažení Nilfgaardu. Finální bitva na mostu byla řádně epická, vážně tam chybělo už jen to, aby přiletěli orli.

Phyl
07.09.2016

Jaké je tvé jméno? Geralt od nikud.
Jaký je tvůj úkol? Najít svatý grál, který jsem ztratil a hledají jej úplně všichni a úplně všude. Čarodějky dobrodějky zakládají tajné společenství, které má vypátrat tento artefakt a vydobýt si tak s jeho pomocí vysokého postavení, zatímco náš slavný lamač dívčích srdcí, zakládá pochybné společenstvo, které je promícháno mnohými roztodivnými lidskými individui, vlastně i nelidskými. A tak nějak vzniklo společenstvo prst... tedy společenstvo za osvobození svatého grálu z jeho prachbídného živoření s dalšími lidskými výkaly, které se nazývají potkani. Naše zmatená-bi společnice opět dokazuje jak je drsná a zmatená, ještě víc než kdy předtím. Kdybych to měl shrnout jednou větou. Pohonil jsem.

tovlasek
04.09.2016

Další knižní pokračování Zaklínače, mělo stálou knižní kvalitu jako ty předchozí. Upřímně mohu říct, že mě nejvíce bavili části o Potkanech a Falčino putování s nimi. Postupná proměna Ciri v to, co se z ní stává je opravdu zajímavá. Netradiční kumpánie Geralta na jeho cestě se mi líbila. Nově představené postavy jsou příjemné překvapení I mě potěšili části, kdy jsme se dozvěděli něco o Geraltově minulosti. Jako už standardně skvěle napsáná poslední kapitola a těším se na předposlední díl celé ságy.

Rawar
30.08.2016

Jestli onen Regis nebude po čertech velký klaďas. V tomto díle je opravdu velká porce pozornosti věnována právě postavám z Geraltovi marškumpanie, toho času putující k toku Jarugy s cílem, jak jinak než jasným, nalézt Ciri. Z té se nám zatím stává pěkné kvítko, zdá se mi a možná dobře, že skupina netuší jakou podobu na sebe děvčátko se smaragdovýma očima pomalu bere. Dokonce i koven pohledných čarodejnic nám odhaluje cosi ze svého tajemného plánu a tak nezbývá než se těšit, až nám o tom Marigold zapěje v příštím díle.

Matteo
17.08.2016

Moc se mi líbily nově představené postavy. V čele samozřejmě s Feldmaršálkem Dudou. I to, jak se titulní křest ohněm proplétá příběhem knihy.

Monique201
04.08.2016

Prvních 150 stran nad knihou visely 3 hvězdičky. Geralt a jeho družina šli, šli a šli, aby se na chvíli zastavili a pak zase šli. Místy jsem očekávala, že se k nim připojí Cahir, děj nabere spád, dozvím se jeho příběh...a ne. On se tam vždy jen objevil, aby mu Geralt povyhrožoval a opět se ztratil. I když musím uznat, že přes pocit - nebo spíš skutečnost - že se děj nikam neposunuje, jsem si čtení užívala. Každé hluché místo totiž spraví trpaslík, ať už Zoltan nebo v jiných dílech Yarpen. Bod za sympatie získává také papoušek Feldmaršálek Dudu (Rrrrva mať!).
K mojí radosti se děj začne posouvat v místě, kdy se objeví Regis. Druhá půlka příběhu už má silnější dějovou linku, spád...a Geralt (i přes všechno brblání osamoceného romantického hrdiny) má bandu. Co se s ní stane, to se dozvím v dalším díle.
Takže nakonec 4 hvězdičky, to není vůbec špatné...a doufám, že příští díl bude ještě lepší a bude tam víc z Yennefer.

Majkrofon
26.07.2016

Pre mňa najlepšia časť série. Zatiaľ..

kklepkaa
26.07.2016

Na co se rozpakovat nad hodnocením. Geralt se mi dostal pod kůži a Sapkowski je úžasný vypravěč. Marigold příjemně obohacoval cestu svým vtipem a šarmem. Zamilovala jsem si také Regise a Cahira. Na druhou stranu mě méně bavily chvíle se Ciri.

Shui-Xian
04.06.2016

O Geraltově putování by to bylo úmorné čtení, nebýt jeho pestrých společníků na cestě. Pro mě osobně je po opakovaném čtení celé ságy tenhle díl takřka jen dlouhé překlenutí k tomu následujícímu. Pasáže s altruistou Zoltanem (a Feldmaršálkem Dudou), s charismatickým Regisem, přímou Milwou a vážným Cahirem si ale vždy ráda přečtu znovu. Marigold chybět nesmí, to dá rozum. :-)