Zakletý v čase

Zakletý v čase https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32016/bmid_zaklety-v-case-xcR-32016.jpeg 4 281 68

V lese nedaleko domu, kde bydlí malá Clare, se zjevuje a mizí tajemný nahý cizinec. Když Clare překoná prvotní strach a se záhadným mužem jménem Henry se seznámí, začne se odvíjet napínavá romance. Henry trpí zvláštní chorobou – přemisťuje se v čase, aniž by mohl ovlivnit směr a cíl své cesty. Přesto je pozoruhodně často přitahován k malé, dospívající, dospělé či stárnoucí Clare. Netradiční romance s fantastickým motivem cestování v čase a propracovaným dějem okouzlila jen ve Spojených státech 2,5 miliónu čtenářů, získala několik literárních cen a byla převedena do filmové podoby.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Argo

The Time Traveler´s Wife , 2003

Isis...
Isis...
15.03.2024 5 z 5

Nádherná kniha. Příběh není příliš akční, spíš jen tak pozvolna plyne, ale o to víc jsem se sžila s postavami, které jsou úžasně vykreslené. Měla jsem často pocit, že hrdiny znám a jsem součástí jejich životů. Kniha navíc nejednou přiměje k zamyšlení. Na konci mi bylo vyloženě líto, že je už po všem. Rozhodně kniha, na kterou nezapomenu a bude patřit k mým oblíbeným.

alishek
alishek
15.03.2024 4 z 5

Skvěle napsaná knížka, příběh mě bavil celou dobu, I když místy jsem se trochu v tom cestování ztratila, ale pak zase našla a je to hezký, jak se to celé propojí a spojí.

jaroiva
jaroiva
12.03.2024 5 z 5

Kdybych neviděla film, asi bych z těch hodně častých časových skoků byla dost zmatená. Ale díky tomu, že film jsem už viděla, orientovala jsem se poměrně dobře. I na film jsem se musela podívat podruhé, abych si udělala lepší obrázek. A viděla jsem ho pak ještě párkrát. Patří k mým oblíbeným.

Miluju cestování časem, ale taky to, když to nakonec časově sedí a nenastanou nějaké nepochopitelné happyendy, které by postavily celou časovou linii na hlavu. To tady nenastává, takže OK.

Doporučila bych asi číst až po filmu. Věřím, že to pomůže orientaci v textu.

Sandalkar
Sandalkar
04.01.2024 3 z 5

Odlozeno. Mrzi me to, snazila jsem se.
Jak pise uz nekdo nize, moc jsem nechapala, ze Claire Henriho uz v 6, 7,8 letech chape a je mu dobrou partnerkou pro diskuzi. Cely jejich vztah mi prijde desne zjednoduseny. Zadna chemie, postupnost, objevovani...To je pro me vlastne vetsi sci-fi, nez to cestovani casem.

Ps.: Prvni odlozena po letech. Stale se to ucim. Ze neni nutnost docist vse. To mi kniha dala a myslim, ze to neni malo.

MišCA
MišCA
01.01.2024 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout, což už se mi velmi dlouho nestalo. Baví mě příběhy, u kterých člověk musí přemýšlet a skládat si příběh dohromady. Důležité je sledovat, kolik je postavám u dané kapitoly. Podle toho se člověk dokáže zorientovat. Styl psaní autorky mě velmi baví, určitě výhledem i jinou knihu této autorky.

m2056
m2056
07.09.2023 5 z 5

Znal jsem film ale Kniha je o 100% lepší dobře se čte i když si příběh někdy musíte v hlavě skládat.

p.pavlina
p.pavlina
05.06.2023 2 z 5

Mě se tedy kniha moc nelíbila. Velmi špatně se mi četla a měla jsem několikrát chuť ji odložit. Bohužel, protože jinak nápad na příběh dobrý.

foxi_ii
foxi_ii
05.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Co se týče cestování časem, byla to snad moje první kniha vůbec. (ne opravdu si nevzpomenu, že bych někdy četla něco takového :D ach ta paměť)

Docela jsem se toho bála, protože jsem měla takový tušení, že se mi děj bude děsně motat a nebudu mít přehled. Ale už hned na začátku mi bylo jasné, že tohle nebude problém, protože u každé kapitoly bylo upřesněno kolik je hlavním hrdinům let a v jaké době se pohybujeme a to bylo pro mě obrovské plus a velká úleva!

Co se týče příběhu je to vlastně takový životopis. Životopis muže, který má tento "dar" cestovat časem, jen bohužel velkou nevýhodou pro něj bylo to, že neovlivnil, kdy a kam se dostane a jak dlouho tam pobude. To, co se na něm mohlo podepsat právě díky tomuto cestování, by mě dopředu nenapadlo, ale nic neprozrazuji!! (není to spoiler, že ne? :D )

Samotné seznámení s další hlavní postavou je opravdu trošku prapodivné vzhledem v jaké její části života k prvnímu setkání dojde, ale tak aspoň je pak o čem debatovat :D ..

Po dlouhé době to pro mě taky byla kniha, která mě rozbrečela a posledních snad 100 stran se mi opravdu nečetlo nejlíp.

Na co nesmím zapomenout a co je podle mě takovým hlavním gró příběhu je všudypřítomná láska právě našich dvou hrdinů, a to jsem v knize už taky dlouho nepotkala, takové to oddané milování se. Nic na sílu a ani nic přehnaného, prostě přirozené :) (samozřejmě toto každý může vnímat jinak)

Někdy jsem tedy měla trochu pocit, že se ztrácím ve vedlejších postavách, ale pro mě bylo nejvíc důležité, že mi opravdu nedělá problém ve všem, co se tu děje vyznat.

Celkově se mi to opravdu líbilo, mám sem tam nějaké to ALE, ale nic zásadního.

Na filmy i nejnovější seriál se těším a jsem zvědavá jak to bylo zvládnuto, co se týče právě toho cestování časem.
Ohlasy jsou skvělé, prý lepší než kniha, a tak když už jsem z ní tak nadšená, tak snad mi to dojem z příběhu nepokazí.

Za mě můžu určitě *DOPORUČIT*

mnohoknih
mnohoknih
18.02.2023 4 z 5

Super nápad s cestováním v čase. I když se tedy dost divím, že jim z toho nejeblo.

Luluhappy
Luluhappy
30.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Četla jsem knihu v angličtině, tak mi to trvalo ještě o něco víc, než kdybych četla v češtině. Příběh byl zajímavý, ale trochu mě mrazilo, když Claire znala Henryho už od 8 let a že kvůli jeho cestování časem tam někdy vznikal veliký věkový rozdíl - 12 let Claire, Henry 40.. to mi až zavánělo lolitou, i když chápu, že on v přítomnosti už s ní byl dávno ženatý...
Jak už někteří psali, knize by prospělo, kdyby byla kratší. Některé pasáže byly hrozně zdlouhavé.
A teda Claire je fakt super kámoška, když se dokonce dvakrát vyspí s manželem své nejlepší kamarádky..
Škoda, že nebylo víc popsané, jak si Claire vedla v životě po tom, co Henry odešel.
nicméně jsem zvědavá na seriál a film, na to určitě mrknu :)

Kutcho
Kutcho
22.10.2022 4 z 5

Musím sa priznať, že seriál má upútal o málinko viac, a prišiel mi aj viac emočný a fascinujúci. Samozrejme to mohlo byt inak a knihu by som si asi viac užil, keby som predtým nič o príbehu nevedel. Každopádne aj kniha je veľmi dobrá a poskytuje kvalitné čítanie.

kytarka
kytarka
12.10.2022 4 z 5

Příběh je to velmi zajímavý. Skvělý nápad a myšlenka cestování časem. Mě osobně, ač velmi ráda čtu tlusté knihy, trvalo knihu přečíst. Myslím si, že kdyby byla kniha útlejší více by jí to slušelo. Jsem zvědavá na film či seriál.

eva-lupen
eva-lupen
08.08.2022

Film je výborný, už jsem ho viděla několikrát, ale do knihy se zatím pouštět nebudu.
Věřím, že se v ději spousta lidí ztrácí a někteří ho vůbec nepochopí. Není to holt pro každého. Člověk asi musí mít velkou fantazii a smysl pro nesmysl (věřit, že je to možné).

sidonka
sidonka
04.07.2022 4 z 5

Dlouho jsem se v knize ztrácela, to cestování v čase bylo náročný, že jsem to chtěla vzdát, ale vydržela jsem a nelituji, teď jsem zvědavá na filmové zpracování

hungryreader00
hungryreader00
08.06.2022 5 z 5

Opravdu škoda té obálky. Po knize bych určitě nesáhla, kdybych neznala film, který je mimochodem i po dočtení knihy výborný. Obálka evokuje úplně jiné emoce. Teď už ale k obsahu. Nepovažuji se za extra romantičku, ale ve fantasy a sci-fi je to moje slabina. Nádherný příběh muže, který nuceně cestuje v čase, a jeho ženy, která díky jeho cestám byla jeho osudovou láskou. Příběh je vtipný, dojemný a místy smutný. Myslím, že mi ulpí v hlavě na opravdu dlouhou dobu.

kusma
kusma
28.05.2022 5 z 5

Chvílemi "nuda", chvílemi se skoro nejde odtrhnout. Občas jsem si říkala, chtělo by to zkrátit. A pak, proč to není delší, chci víc. Prostě ano, kniha mě dostala. A asi tam bylo napsáno vše, co mělo.
Děsnou obálku nehodnotím ;) mate tělem.

AlbionFoxyFox
AlbionFoxyFox
20.05.2022 4 z 5

Chvíli trvalo se začíst a zorientovat se, pak byl příběh poutavý a ke konci dojemný a krásný. Avšak kniha byla místy zdlouhavá, kdyby byla kratší, dám hvězd 5.

kathla
kathla
06.02.2022 4 z 5

Originální, čtivé, dojemné a smutné. Na základě filmu jsem si pořídila i knihu. Četla se mi jedna báseň, ač je rozsáhlá. Zajímavé mi přišlo, že se neustále měnil věk hrdinů, ty všemožné kombinace přinášely zvláštní situace, paradoxy, a z toho plynoucí dialogy - oceňuji napsání takového díla a neztratit se v tom :)

iiiccc
iiiccc
16.09.2020 1 z 5

Já se teda cítím trošku trapně, když vidím vysoké hodnocení, ale já jsem byla celou tuhle knihu úplně mimo. Vůbec jsem nepochopila, co se tam vlastně děje.

mss
mss
17.02.2020 3 z 5

Filmové zpracování této knihy mě uchvátilo po prvním zhlédnutí. Avšak až letos jsem si koupila knihu, na kterou jsem se velmi těšila. Ale bohužel jsem byla zklamaná. Čekala jsem krásně hřejivý příběh, plný dramatu a osudové lásky. Avšak v knize mi to kouzlo z filmu chybělo. Kniha se sice četla velmi dobře, ale dost často mě spíš odrazovala kvůli různým zbytečným scénám. Škoda, snad poprvé v životě, kdy ocením filmové zpracování více než to knižní.

zfilmováno cestování časem první láska fantaskní

Audrey Niffenegger
americká, 1963
2009  85%Zakletý v čase
2011  74%Její děsivá souměrnost

Kniha Zakletý v čase je v