Záhada Rygsecků

Záhada Rygsecků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326413/mid_zahada-rygsecku-Ded-326413.jpg 4 83 13

Komisař Palmu série

Po záhadné smrti paní Skrofové, o níž jste se mohli dočíst v předcházející knize, čeká helsinského komisaře a jeho pomocníka další úkol. Tentokrát musejí objasnit pozadí „nešťastné náhody", která vedla k usmrcení mladého boháče Bruna Rygsecka. Šlo skutečně o nehodu, nebo o úkladnou vraždu?

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Plzákovo nakladatelství

Komisario Palmun erehdys , 1940

Majto
Majto
21.06.2023 3 z 5

Ale veď celkom dobré to je. Príjemne strávený čas. Asi krátkom čase prečítam aj tretí prípad a potom sa vrhnem na historické diela Waltariho.

vencamf
vencamf
09.04.2021 4 z 5

Příjemná starosvětská detektivka :-)

ber-tram
ber-tram
23.09.2020 3 z 5

Detektivky mi skýtají rozhodně čilejší ruch nežli jiné Waltariho literární eskapády. Jsou útlé, dají se tedy s chutí dočíst, oproti např. obéznímu Sinuhetovi, a zároveň i pohyblivější, opět díky subtilnějším proporcím. Nevadí pak ani přelidněnost uměle vtěsnaná do jednoho zločinného domu. 21/20

vampyrcik
vampyrcik
31.03.2020 3 z 5

Hezká odpočinková detektivka ve starém stylu

kilometr
kilometr
16.09.2019 4 z 5

Povedená detektivka,která za přečtení určitě stojí.80%.

surikata246
surikata246
15.10.2018 5 z 5

Mika Waltari patří mezi mé nejoblíbenější autory.Knížka se mi moc líbila,ale je to už delší doba co uběhla od čtení.Určitě doporučuji.

Hanilelai
Hanilelai
21.11.2017 4 z 5

Výborná detektivka! Vtipná, dej plyne, zadne zbytecne okecavani. Žádné drasticke scény. ...čtenář ma odhalit pachatele, a to je hlavní. Autor nezklamal...

Devil-Ivet
Devil-Ivet
29.06.2017 4 z 5

Trochu jsem se ztrácela v postavách, ale brzy jsem se začetla a celý ten příběh si užila.

hedvikasylar
hedvikasylar
26.05.2017 5 z 5

Zatím mám jen rozečteno, ale už teď na 80 straně mě to velice baví. Je to vtipné, zábavné, a i když je autor Fin, tak to není taková drasťárna jako současné "severské detektivky" a to je pro mě v současné naladění, po přečtení Keplerů a dalších švédských detektivních knih,příjená změna. Doporučuji a souhlasím s dalším komentářem, že to trochu připomíná Agátu Christie a to je fajn.

Bulba
Bulba
13.02.2017 4 z 5

Klasická detektivka á la Agata Christie, jen detektivem je policista.

MOu598
MOu598
18.01.2017 3 z 5

Četla jsem v lednu 2010. Podle mých poznámek:
Dobře se čte. Detektivka psaná v ich formě.
Nic víc než detektivka.

bleska
bleska
13.09.2016 3 z 5

Zajímalo mě, jak pojal detektivní žánr autor mých TOP TEN knížek, "Jeho království" a "Egypťan Sinuhet".
Rozhodně nezklamal. Zábavné a napínavé.

rasputin
rasputin
29.06.2014 4 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Něco mezi komisařem Maigretem a Herculem Poirotem okořeněnými špetkou Sherlocka Holmese a jeho maličko opožděným Watsonem.