Záchrana Smaragdové královny

Záchrana Smaragdové královny https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22377/bmid_zachrana-smaragdove-kralovny-jui-22377.jpg 4 37 5

Převody jednotek? Fuj! Soustava rovnic o dvou neznámých? Brrr! Mocniny? No to už vůbec ne! Přesně tohle si myslel Alex – dostával totiž ve škole z matematiky samé špatné známky a připadalo mu, že počítání je pro něho jen ztráta času. Pak ale našel podivnou tužku, která i ten nejtěžší příklad vyřešila, jako když bičem mrská, a v jeho knihovničce se objevila zvláštní pohádková knížka… Když se pak ukázalo, že uvězněnou Smaragdovou královnu z kouzelného příběhu vysvobodí jen ten, kdo dokáže vyřešit čtyři sta podobných lahůdek, Alex a jeho kamarádi Sam a Vanessa se do toho odvážně pustili… jenomže tužka náhle zmizela! Nezbývalo jim, než to zkusit bez ní…... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

Jayden's Rescue , 2002

Hanncha
24.05.2022 5 z 5

Knihu jsem dostala jako člověk, co matematiku nesnáší. Na základní škole jsem ji zhltla jedním dechem. Moc se mi líbil nápad. Bylo to čtivé a donutilo mě to počítat. Moc pěkné.

Indysa
29.12.2015 4 z 5

Naprosto skvělá kniha, na základní škole jsem jí naprosto milovala, je fascinující, co vše hrdinové v knize dokážou. Vřele doporučuji.

Marťa123987
18.12.2015 3 z 5

Celou jsem ji nedocetla protoze tam bylo moc matiky

tisha8409
05.08.2015 5 z 5

Tohle si pamatuju jak jsem to četla na základce a divila se logice hrdinů , že byli schopni to vyřešit :)

felix6338
06.11.2014 odpad!

Nevím co na to říct....Je to chytře vymyšlené,nutnost návratu zpět v případě nesplnění je promyšlená, příšery vykreslené hezky, ale celé jakési..přehnaně chytré, děti na vše přišly, zbytečně rozepsané úlohy, příběh poměrně na hlavu...opravdu nevím co si o tom, že vypočítání úlohy od především slabého počtáře, zadané kýmsi v knize osvobodí princeznu v té knížce, myslet.

pro děti kanadská literatura

Vladimir Tumanov