Z deníčku neobyčejné patnáctky

Z deníčku neobyčejné patnáctky https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6665/bmid_z-denicku-neobycejne-patnactky-YuE-6665.jpg 4 96 21

Nera, hlavní hrdinka nové knihy Sandry Lanczové s trochu temným a strašidelným námětem, není právě nejtypičtější patnáctileté děvče. Musí s maminkou již po několikáté měnit své stálé bydliště, v nové třídě se stane terčem posměchu třídní hvězdičky Mirky a aby toho nebylo málo, dějí se kolem ní různé podivné věci. Ve snu, který nedokáže odlišit od skutečnosti, vidí duchy a vlkodlaky, zamiluje se do kluka, který ji děsí a přitahuje zároveň. Je jisté, že mrazení v zádech zažijí spolu s hlavní hrdinkou i čtenářky.... celý text

JancaMia
JancaMia
21.06.2022 3 z 5

Opět zdarilejsi pokus, hodně naivní

DK197
DK197
22.12.2020 3 z 5

KNIHA: Na obálce najdete poznámku - čtení pro dívky. To označení mi už přijde trochu jako nadávka. Protože styl psaní opravdu skoro křičí - jsem mladá autorka a píšu pro mladé. Trvalo mi se začíst a na rameni mi seděl čertík, co mě varoval, že to bude jeden kýč vedle druhého. No nebyl. Je tu snaha o určitou originalitu, jak světa, tak děje. Ale přijde mi to takové nedovařené, mělké (např. se hrdinka učí o monstrech, věčně se tváří, že neposlouchá, nudí se, ale když je potřeba, najednou ví většinu toho, co potřebuje). Také uměle natahované (přestože mohla závěrečnou zápletku řešit dřív, samozřejmě to dělá pomalu a místo toho randí, ačkoli se prý bojí). A psychologicky je to naprosto nezvládnuté. Hrdinka prý během děje prošla změnou - já ji nevidím. Prý je nekonfliktní (byla) - já si to nemyslím.

SPOILER: A navíc si asi fakt sedí na vedení, protože jí hlavní hrdina asi čtyřikrát řekne, co je zač, a ona později uvažuje - musím zjistit, co je zač. Až asi popáté jí sepne a řekne - aháá - a její myšlení se změní o 180 stupňů (možná se jí rozsvítí po tom, co dostane facku). KONEC SPOLERU

Jenže přes ty nedostatky, mě není třináct. Já nejsem cílová skupina. A ruku na srdce, když jsem byla mladší, podobné knížky jsem četla - a ráda. Navíc se přiznám, nakonec se mi začíst povedlo a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Takže tak 3 a půl hvězdičky v daném žánru. Ono to nebylo úplně špatný, ale... Ale šlo to napsat i líp. Autorku číst znovu v plánu nemám.

Leona91
Leona91
13.03.2019 5 z 5

Jako náctileté se mi kniha velmi líbila. Oceňovala jsem, že není typická jako všechny ostatní romány pro dívky. Nadpřirozeno dodalo knize úplně jiný směr, je to příjemné oživení a velmi tento styl psaní vítám. Ráda se ke knize někdy opět vrátím.

Ria.
Ria.
17.09.2017 5 z 5

Už si ani přesně nepamatuju děj knihy, jediné co vím, že mě opravdu hodně bavila a určitě bych si ji chtěla přečíst znovu. Nevím, jestli bych se teď na ni dívala stejně, jelikož jsem ji četla asi ve 13, ale určitě jí dám šanci. Je to typická YA kniha pro holky, které baví fantasy, ve kterých nechybí nějaký ten románek, s upířím/vlkodlačím námětem.

vlcice326
vlcice326
24.08.2017 4 z 5

Knížka nebyla špatná :) byla zajímavá a měla jsem jí hned přečtenou. Jen ten konec... čekala jsem jinačí.
Jinak jsem si pak uvědomila, že Sandra Lanczová byla vlastně o tři roky napřed než Stephenia Meyer (napsala Stmívání). Kdyby se tahle knížka proslavila,měla by šťastný konec a byla by trochu víc obsáhlá, natočil by se film podle tohohle (a né podle Stmívání) :)

Dym
Dym
07.08.2017 3 z 5

Nic, moc. Příběh byl sice docela fajn, ale tato knížka mi prostě nesedla.

denydejna
denydejna
19.10.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem četla asi 3 krát, když mi bylo 13-15 let a vždy se mi moc líbila a znovu mě nadchla. Je to podle mě skvělý nápad a čtenáře se do příběhu snadno začte.

cat5
cat5
02.07.2015 4 z 5

Knihu jsem četla,když mi bylo asi 13 let a myslím si, že je i pro tuto věkovou kategorii určená. Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji bleskurychle. Pamatuji se,že jsem zde moc ocenila to, že autorka knihu zbytečně "netrápila" zbytečným rozepisováním ničeho, ale stále se tu něco dělo. Nevím,jaký bych měla na knihu názor dnes, ale to už se zřejmě nedozvím, protože předčíst si ji znovu nemám v plánu.

1v8na
1v8na
27.08.2014 3 z 5

Když jsem knihu začala číst, tak jsem myslela, že ji snad ani nedočtu do konce a hned ji odložím a založím zase zpátky někam na dno knihovny. Ovšem nakonec se mi to přece jen trochu líbilo.

IvcaK98
IvcaK98
26.04.2014 3 z 5

Přišlo mi, že Sandra Lanczová pouze těží z popularity své maminky, protože upřímně, tahle knížka je dost děsná. Na její obranu je jediná, kterou jsem od ní přelouskala, protože mě od toho dost odradila. Dneska už by mě její tvorba nebavila určitě, ale i na základce, kdy jsem tenhle román četla, jsem u toho kroutila hlavou. Slabé 3*.

Roselunda 1928
Roselunda 1928
05.03.2014 2 z 5

originalni napad.....................ale rozhodne ne pro 11tilete holcicky, jak pisu skoro ke vsem kniham.......:-)
taky se mi nelibily nektere nazory na Boha...

ylena.k
ylena.k
11.02.2014 4 z 5

Celkem pěkná knížka :)) rychle se četla akorát ten konec ... vůbec by mi nevadilo kdyby byla delší :)

Alena_S
Alena_S
15.12.2013 4 z 5

Konec oproti zbytku knihy pořádný šok- dodnes doufám, že jen otevřený..

Alca007
Alca007
23.10.2013 5 z 5

dětská,ale hezká když už není co číst a sáhla jsem dceři do knihovny :-)

Alexa25781
Alexa25781
01.06.2013 5 z 5

Super, nic víc k tomu není potřeba dodávat

Niki
Niki
27.05.2013 1 z 5

Čekala jsem, že to bude trochu jiný žánr, tento mě nebaví. Knihu jsem nedočetla, což se mi moc často nestává.

kleria
kleria
06.01.2013 5 z 5

Nesnáším smutný konce, jinak super knížka :).

Alexxandra
Alexxandra
05.06.2012 4 z 5

Docela fajn ale byla tam i místa kde jsem se dopcela nudila.Každopádně pokud máte rádi upíry,vlkodlaky a podobnou havěť,tak tahle knížka určitě stojí za přečtení...

sBety
sBety
01.01.2012 4 z 5

Jako mně se to líbilo:)

Nikkola
Nikkola
18.07.2011 2 z 5

Má i o hodně lepší knihy!

první láska pro dívky dívky

Sandra Lanczová
česká, 1986
2005  70%Jak to bylo poprvé
2006  68%Mezi námi děvčaty
2004  63%Kdysi dávno
2005  76%Z deníčku neobyčejné patnáctky
2008  65%Lásky a nelásky

Kniha Z deníčku neobyčejné patnáctky je v