Kocourova tajná mise

Kocourova tajná mise https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263412/mid_winston-kocour-na-tajne-vyprave-g1x-263412.jpg 4 38 14

Winston série

Kocour v kůži školačky, školačka v kůži kocoura! Winston je nevrlý šlechtěný kocour, který snad nikdy nevystrčil čumáček z bytu, co obývá se svým páníčkem, stárnoucím profesorem fyziky. Až jednou mu osud přivede do cesty dvanáctiletou Kiru. A pak se začnou dít věci… Kira a Winston si jednou během bouřky po zásahu bleskem prohodí těla, a kocour tak musí najednou chodit do školy, potýkat se s Kiřinými protivnými a zlomyslnými spolužačkami i potenciálně nebezpečným bývalým přítelem její matky… A Kira v kůži Winstona zase s nepřátelsky naladěnými potulnými kočkami ze dvora. Jak si s tím vším poradí? A podaří se jim nakonec vrátit se zpátky do vlastního těla?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Ein Kater in geheimer Mission , 2013

Ivi10
29.08.2023 5 z 5

krásný příběh

musska
07.02.2021 5 z 5

Winston a Kira. Povedená dvojice, přátelé navždy. Psáno z pohledu kocoura, zábavné...proč si lidi prostě někdy neolíznou uši, aby věděli, že se mají rádi?

Booky84
22.11.2020 5 z 5

Pohodová kniha pro kočičí nadšence.

Bara_Pavlaskova
27.05.2020 3 z 5

krásné, ale spíš pro děti :)

esta965
16.10.2019

Urgentně sháním tuto knihu - nabídněte prosím! Předem moc děkuji! E.S.

Chytuš
13.12.2018 4 z 5

Původně jsem knížku půjčila pro společné čtení synům před spaním. Jenže jak jsem jí pak celou růžovou držela v ruce, pro jistotu jsem si řekla, že čtecí pořadí trochu změníme. Takže jsem si knížku dala jako takovou pohádku před spaním sama.
Musím říct, že příběh je pro děti velmi vydařený, ale vyplnily se mé obavy - knížka je spíš holčičí... Nápad s prohozením těl kocoura Winstona a malé Kiry je báječný, nicméně tady pomalu končí "akce" a začíná taková vztahová rozborka - jak se vypořádá Winston v těle Kiry s nafučenými spolužačkami a jak se naopak Kira v těle kočičím vypořádá se vztahy s pouličními kočkami... Je pravda, že je tu i trošičku detektivního náboje (podrobnosti nebudu prozrazovat) a maličko dalšího vědeckého pátrání, všechno je ale tak hezky učesané, prostě holčičí :-) Každopádně myslím, že pro dívky 9-12 let ideální čtivo!

Unicorn_10
28.07.2018 5 z 5

je to moc pekna knížka
Urcite doporučuji

Želvička94
22.07.2017

Kniha idealni pro ctenare, kteri maji radi fantazi a maji vybornou predstavivost a smysl pro "ctenarsky" humor... Super kniha :)

buldozer5
05.07.2017 5 z 5

Kniha mi udělala velkou radost. Četla se sama a líbilo se mi, jak autorka dokázala zkombinovat sci-fi příběh s realistickým příběhem kocoura Winstona a jeho páničky Keri.

Zuzáš
06.02.2017

čtu ji, a moc se mi líbý
doporučuji

Anne Leyyd
28.01.2017 4 z 5

Vážně, vážně moc pěkná kniha. Na to, že je určená hlavně dětem, se četla opravdu dobře a měla promyšlený děj, takže jsem se nudit nestihla. Líbilo se mi, že autorka neslevila z určitých standardů, a přestože je to kniha "pouze" pro děti, měly události svou logiku a vše nebylo tak snadné jen proto, aby to BYLO.

Vtipné, milé, originální. Vřele doporučuji mladším čtenářům a i těm starším jako takovou příjemnou oddechovku :-)

AnetSpring
08.05.2016 5 z 5

Miloučká, jemná, nádherná knížka, která se hodí pro čtenáře zhruba tak 9 - 13. Je to takové spíše dětské, ale i věci pro dospělé by se tam našly. Určitě doporučuji. Máte-li dceru tohoto věku, tak jí to kupte k narozeninám. Skvělá kniha.

rarášek
06.12.2015 5 z 5

Tahle knížka se mi líbila. Téma výměny těl mám ráda. Kira si uvědomila, že není důležité být oblíbená, dostat se mezi ty pipiny jako Leonie a Emily a že nejdůležitější je mít dva opravdové přátelé jako Pauli a Tom. Winston si zase uvědomil, že do té doby vedl nudný život a že dvounožci jako Kira nemají lehký život. Tato událost je sblížila a tak na konci uzavřeli přátelství. Rozhodně moc dobrý. :)

Verunka289
19.10.2015 4 z 5

Knížka sice určená pro děti a mládež, nicméně i mě dokázala velice potěšit! Kocoura Winstona jsem si moc oblíbila a protože i já mám doma britskou kočku, měl pro mě Winston jasnou podobu :)

Frauke Scheunemann
německá, 1969
2015  82%Z pohledu jezevčíka
2015  88%Kocourova tajná mise
2017  86%Jezevčíkova kocovina
2019  77%Jezevčík jako svědek
2018  85%Jezevčíkovy trable

Kniha Kocourova tajná mise je v