Willard a jeho kuželkářské trofeje. Perverzní mystérium

Willard a jeho kuželkářské trofeje. Perverzní mystérium https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26030/bmid_willard-a-jeho-kuzelkarske-trofeje--lWq-26030.jpg 4 60 7

Příběh, ve kterém jsou omylem zavražděni manželé provozující poněkud neobvyklé sexuální praktiky, je parodií na perverzní thriller.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Willard and His Bowling Trophies: A Perverse Mystery , 1975

SSTknihy
06.08.2023 4 z 5

Spoutaná žena, roubík, kožený pásek, podivné sexuální praktiky, zvláštní pták z papíru s dlouhýma černýma nohama, ukradené kuželkářské trofeje a jedno ozbrojené přepadení. Že vám to nejde dohromady? Tak věřte, že jde o autorovu zdařilou parodii na perverzní trillery. Ale nebyl by to Brautigan, aby v tom nebyla poetika, vtip, nadhled a někde v pozadí i smutek, který přetrvává.

snimcibdim
25.10.2022 5 z 5

Kruťočká kraťoučká podivnůstka psaná tak něžně a poeticky jak to jen Brautigan umí...

Palivo
02.02.2020 4 z 5

Zábavný vhled do duše Boba, jenž má v penisu bradavice. Prosil bych aby někdo udělal spin-off Harryho Pottera, ve kterým bysme se dozvěděli, že se všechny díly odehrávaly v Bradavicích, které jsou v Bobově penisu.

V knize je sex a bouchačky, takže dávám 8 rokenrolů z 10. Škoda jen, že chybí Jiří Krampol či tanky.

Fuksinka
18.12.2014 5 z 5

Skvěle napsaná nálož absurdní depky.

Jako kuželkářské trofeje?
Jo, kuželkářské trofeje.
A co s nima dělá?
A proč ne?

A co sestry Loganovy?

Zorka
18.01.2014 4 z 5

Smutek, ztráta smyslu života, jejímž spouštěcím mechanismem byla zdánlivá banalita (ukradené trofeje, jediná manželská nevěra ...) vše zastřešené notnou dávkou absurdity tolik vlastní Richardu Brautigenovi. Kratičké kapitoly, opakované fráze, jednoduchý děj, z kterého ale jasně vyplynuly tragické osudy několika lidí, ať už bratří Loganových, jejichž život se radikálně změnil právě ukradením jejich trofejí, nebo Konstance a Boba, jejichž život troskotal na bradavicích a nakonec na vtípku s vyměněnými čísly bytu. Nečekejte erotický román, i sex je v této knize v podstatě "legrační" a přitom smutnou záležitostí, zoufalou snahou o to, aby byl život zase normální, navzdory tomu, že cesta k normálnosti vede přes "nenormálnost" :-)

Sykysan
01.05.2012 5 z 5

Ve své době (konkrétně mé pubertě) mi tahle kniha vystřelila mozek z hlavy. Totální nekonvenční masakr mé nevinnosti dřívkem od nanuku. Doporučuji všem, kteří hledají v záplavě trapně korektního braku o upírech pořádně špinavý brakový zážitek.

WEIL
30.07.2011 2 z 5

Kniha mě nikdy příliš nenadchla.
Ale napsaná slušně je - krátké kapitoly, přehledný děj, pohoda.

americká literatura parodie

Richard Brautigan