Web ostrý jako břitva

Web ostrý jako břitva

Zastavme perpetuum mobile na mizerné weby I zkušenější webdesigner občas podlehne Dunning-Krugerovu efektu. Tedy „netuší, že netuší, že netuší“. Zadavatelé omezí výběrové řízení na grafiku hlavní strany a výsledek hodnotí jako líbí/nelíbí. Kniha Web ostrý jako břitva to změní. A pomůže oběma stranám najít společnou ř... celý text

Zastavme perpetuum mobile na mizerné weby
Kniha Web ostrý jako břitva to změní. A pomůže oběma stranám najít společnou řeč.
Webdesigneři

Po přečtení knihy budete rozdýchávat ztrátu iluzí o webdesignu. Ale zamyšlení nad svým procesem návrhu a doporučená literatura v každé kapitole vás vystřelí na dráhu úspěšného webdesignera.
Inspirujte se tipy, které jsem sbíral 10 let. Technika WBS usnadní nacenění webu, začnete brát vážně projektový trojimperativ a k návrhu přiberete metody Zlatých kruhů, Design studio nebo See-Think-Do framework.
Sepsal jsem svůj rámec pro návrh webu, který vás provede malou zakázkou i projektem za statisíce. Webdesigneři, grafici, analytici, kodéři a copywriteři tak lépe pochopí kontext své práce v týmu a celém procesu.
Zadavatelé projektů

Ujasníte si obchodní strategii, vlastní branding a archetyp značky. Lépe pak internetovou prezentaci zasadíte do svého marketingu a připravíte dokonalé podklady pro webdesignera.
Dozvíte se, proč příprava webu trvá déle než 3 měsíce a jak nastavit projektový rámec. Hodnocení webu změníte z posuzování grafiky na měření KPI a snížíte rizika, která by váš projekt ohrozila.
Navrhuje vám webdesigner uživatelský výzkum a vám to připadá zbytečné? Díky knize si i jako laik snadno ověříte, že váš dodavatel odvádí profesionální práci. A stačí k tomu jen pár kapitol, které vám dají potřebný rozhled. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/221256/web-ostry-jako-britva-PJz-221256.jpg 4.221
Literatura naučná, PC literatura
Vydáno:, Baroque partners

toulava
05.07.2016

Ač nejsem z IT, tak se mi kniha líbila. Design byl přijemný a celkově byla kniha přistupná i laikům. Naučila jsem se něco nového a také jsem se přiblížila k procesu vyrábění webových stránek. :)

jakub2696
30.12.2015

Prepracovaná kniha ku ktorej sa budem urcite este vraciať.

Barbara02
27.09.2015

Za přečtení stojí.Jen, dost neprakticky mi přišel formát, provedení knihy. Přišlo mi, že se často autor opakuje a ta kniha by se dala o dost zkrátit. Často byly víc zajímavější doplňující popisky po stranách, než celá strana, kerá obsahovala vlastně totéž, ale strašně košatě :-).

Dae
11.01.2015

Výsledný dojem z této knihy podle mě dost záleží na tom, co od ní čekáte. Bezesporu za přečtení stojí, méně pokročilým webdesignérům ukáže, kam se mohou posouvat a zadavatelům, co mohou vyžadovat. Na druhou stranu, pokud čekáte, že bude pro Vás kniha návodem, tak tady se obávám, že spokojeni nebudete. Ono je celkem logické, že kvalita není zadarmo, ale dělat weby tak, jak je zde popisováno znamená mít i na menší web šesticiferný rozpočet. A ten mají zase jen větší hráči, kteří si pak najmou na jeho tvorbu nějakou renomovanou agenturu nebo etablovaného odborníka, jako je autor této knihy. Takže dojdete k nutnému závěru, že z knihy použijete jen nějaký ten drobek, který Vás posune dál (v tom vidím přínos knihy), ale zase budete vědět, že spostu věcí vlastně děláte špatně. :o)

Z pohledu zadavatele webu je to podobné, ten se zase z knihy dozví, že pokud chce supr web, musí sakra našetřit. :o)

zdenek6805
07.01.2015

Přečetl jsem jedním dechem. Právě to, že není psána jak jsou webdesignéři zvyklí, se mi moc líbilo. Ostatně není určena pouze webdesignérům, ale i těm kdo weby zadávají.

orson
03.11.2014

Kniha o tom, jak správně tvořit weby. Autor to bere z trochu jiné strany, než jsou čtenáři takovýchto knih (povětšinou webdesignéři) zvyklí - v textu nenajde jedinou značku HTML, CSS ani PHP. Ale o to je ta kniha cennější - doporučuji jako povinnou četbu pro každého kdo má s tvorbou webu něco společného - ať již jej vytváří a nebo zadává jeho výrobu.

Gooverka
18.09.2014

Kniha se mi do rukou dostala díky recenzi, a můžu s čistým svědomím říct, že je fakt skvělá. Provede vás světem webdesignu, a to velmi srozumitelně. A navíc, grafická stránka je fakt eňo ňuňo! Moc chválím.