Ulrikova kladiva

Ulrikova kladiva https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3990/bmid_ulrikova-kladiva-tst-3990.jpg 4 108 12

V divokém světě Warhammeru se kolem horského městečka Middenheimu, města Bílého vlka, stahují síly Temnoty. Pouze vznešení Ulrikovi templáři a několik jejich spojenců se postaví na jeho obranu před početnými služebníky Smrti.

Romány Válečné Fantasy
Vydáno: , Polaris

Hammers of Ulric , 2001

Petr Dudek
20.08.2023 5 z 5

Warhammerovské knihy nevyhledávám kvůli záznamům velkých bitev, protože ty si můžu zahrát na stole. Zajímají mě spíš, klidně i menší, příběhy, které těm epickým zápasům dodají hloubku. A tohle je rozhodně jedna z nich.
Víc se rozepisovat nemá cenu, naprosto souhlasím s ostatními uživateli. Až na jednu věc.
Povídky by měly být jakési zhušťené romány, s vlastním nápadem, vlastním vyvrcholením, kdy na konci zaklapnete knihu a vzpomínáte na to, co jste právě četli. Nic z toho tady není, chápu ostatní uživatele, že si myslí, že jde o povídky, pro mě to ale byly jednotlivé kapitoly kompaktní knihy.

kolacky
29.04.2023 5 z 5

Moje druhé setkání s Warhammerem - a pecka, strašně se mi to líbilo!!!

KrizekCZ
25.09.2021 5 z 5

Ze začátku jsem byl rozpačitý. Býti vrhnut do města Middenheimu, hodně postav a chvilku trvalo než jsem se zorientoval. Zvlášť, když je kniha rozdělena do ročních období. Po seznámení nastává slušná jízda. Ano, místy ztrácí drajf, ale rota Bílých templářů je sympatická, takže odpuštěno.

Predator3313
22.08.2021 4 z 5

Naprostou souhlasím s komentářem šmerdžita.
Povídkové knihy moc nemusím, ale tahle byla super.

šmerdžito
02.12.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších povídkových knih ze světa warhammeru. Povídky nám přiblíží několik postav z města Middenheim, v pozdějších povídkách se začnou osudy lidí z jednotlivých povídek prolínat, což je super. Ať jen nechválím, co se mi na knížce nelíbilo, je vykreslení ,,konkurenčního" templářského řádu. Řád panterů v této knize vypadá jako banda neschopných budižkničemů, a přitom jsou osobní garda kurfiřta, takže by to měla být vojenská elita. Poslední věc je asi k výtka k milostnému zakončení mezi jedním Ulrikovým templářem a dívkou z jedné povídky... ale to je čistě subjektivní věc. S knihou jsem byl ale velice spokojen, mohu jedině doporučit.

nikolthestrange
02.02.2018 5 z 5

Osudy obyvatel Middenheimu spletené dohromady v sérii krátkých povídek. Má nejoblíbenější postava: Morrův kněz; z ostatních pak na mě nejvíce zapůsobila pasáž s Einholtem a stíny.

Miro.slav
18.10.2017 4 z 5

Zo začiatku to vyzerala byť celkom svižná detektívka s lovecraftovsko-mutantskou zápletkou. Potom prišli templári Ulrikovho chrámu a kniha sa zmenila na super jazdu, akú som od knihy sprvoti aj očakával. Dýchavec bol tiež zaujímavý, ale potom sa to všetko spomalilo. Možno keby sa autori nesnažia spojiť dokopy tri rôzne dejové línie, bolo by to osožnejšie. Takto sa to zmenilo na rozťahanú telenovelu. Trpel som, keď sa dej zameral na Lenyu a trpel som, keď sa dej zameral na Kruza (škoda, že sa viac priestoru nevenovalo Morrovému kňazovi a Bielej rote). Napriek týmto nedostatkom som sa dozvedel opäť niečo nové zo sveta Warhammeru. Ak máte chuť nasať vôňu Middenheimu, sledovať život Vlčích rôt Ulrikovho chrámu či sa dozvedieť viac o Morrových kňazoch, ste na správnej adrese.

OSTROVID
05.02.2016 5 z 5

Výborná povídková knížka ze světa Warhammeru. Fanouškům fantasy doporučuji...

Peleus
27.08.2015 5 z 5

Příjemná antologie se světa Válečného kladiva.

Ponořte se do světa kultistů, hrdinů a odpadlíků, šlechtických intrik a obyčejných životů měšťanů v tomto unikátním (Warcraft čerpá právě ze staršího Warhammeru) fantasy světě!

P.S. Nepůjde o příběhy epického rozsahu, nýbrž záležitosti, chcete-li, z každodenního života lidí ovlivňované místem a dobou, v níž se musí poprat o místo pod sluncem, nechtějí-li skončit na kacířské hranici nebo v masovém hrobě.

Covenant
10.08.2014 3 z 5

Spojení různých příběhů od tří různých autorů. Zasazeno do světa Warhammeru docela v klidu, až na Dýchavce a Lenyu, kde mi přišlo, že byl do děje jejich "sourozenecký vztah" násilně vtlačen, aby propojil příběh zlodějíčka Kruza a temlářů z Ulrikova chrámu. A vzestupné hodnocení takto: nejslabší děj je ten, co se točí právě kolem těch týpků na koních. Průměrný děj o Kruzovi, kde už se ke konci těží jen z předchozí skvělé povídky o Dýchavci a vůbec nejlepší a nejpropracovanější děj, resp. postava byl pro mě Dieter, Morrův kněz. Klidně bych si s ním dal celou knihu, bez těch ostatních...

OldaB
11.08.2013 5 z 5

Výborný detektivní příběh z prostředí Warhammeru. Ideální příležitost, jak začít s tímto fantasy světem.

Nevimm
16.11.2012 4 z 5

Po složitějších knížka co jsem četl nedávno. Je tahle ,,low fantasy" příjemným zpestřením. Sice by mohlo být více akce, ale i tak si mě Templáři za 39kč z levných knih získali. A taky moje první knížka ze světa Warhammeru. Za 39kč neber to. 4/5

Warhammer

Autoři knihy