Vzpomínky z dětství

Vzpomínky z dětství https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71846/bmid_vzpominky-z-detstvi-n7u-71846.jpg 5 40 10

Memoárová kniha národního umělce vypráví o jeho dětství v Hrusicích, o hrách s dětmi, o lidech na vesnici, o jejich obyčejích, o přírodě, o setkání s Alšovými obrázky, o dojmech, které inspirovaly pozdější autorovu malířskoutvorbu. Připomíná i jeho dětské výtvarné pokusy a jeho vstup do uměleckého světa. Zdůrazňuje význam šťastného dětství jako inspiračního zdroje pro vznik skutečného uměleckého díla.... celý text

666Jitka
666Jitka
24.08.2021 5 z 5

Josef Lada umí tak krásně vyprávět o obyčejném životě, že se s ním člověk lehce přenese do doby před sto lety a nechá se unášet příběhy dětí a lidí z vesnice, až má pocit, že cítí kouř z podzimních ohňů, chuť pečených brambor a je mu u čtení moc hezky. Často si přeji, aby se tyto časy vrátily a tato šílená zrychlená doba nebyla.

Kontryhelka
Kontryhelka
29.01.2021 5 z 5

Pana Ladu miluji od dětství a jeho tvorby si velice vážím. Dal dětem jen to nejlepší a spousta generací na jeho knihách a kresbách vyrostla.

Greenfingers
Greenfingers
17.05.2019 5 z 5

Knížky Josefa Lady jsou už taková klasika. Mé děti je měly nejraději, možná i kvůli těm nádherným ilustracím.

teeyinka
teeyinka
27.12.2017 5 z 5

Idylická kniha, která krásně připomene nádherné okamžiky dětství, časy dávno minulé a jednoduché životy našich předků.

SaraL
SaraL
17.11.2017 5 z 5

Naprosto krásné, milé, něžné...nádhera!

SiuxBeast
SiuxBeast
01.02.2017 5 z 5

Nádherné vzpomínky na dětství pana Lady, příběhy s kterými se stotožní snda každý kluk. Byť jsou přece jen z jinší doby a spoustě dnešních dětí asi nic moc neřeknou. Velice rád opakovaně čtu, když si chci odpočinout a zavzpomínat :)

Yarwen
Yarwen
24.04.2015 5 z 5

Měl jsem to velké štěstí, že jsem knihu četl ještě jako malý kluk. Mohl jsem se tak bát v kapitole o strašidlech, prožívat s Ladou jeho učňovské začátky, to nejlepší ale byla velkolepá bitva mezi kluky z vesnice, kde si dva vůdci (z nichž jeden byl Lada) postavili každý svou armádu o několika jednotkách pěšáků, střelců i dělostřelců... Nu, kdo vyhrál, to už si přečtěte sami.

kika 13
kika 13
08.02.2013 3 z 5

Mile psaná i smutné témata.

WEIL
WEIL
12.08.2011 5 z 5

Laskavé vzpomínání i na neveselé chvíle dětství.

anyzek
anyzek
08.02.2011 5 z 5

Kdo se odhodlá věnovat svůj čas přečtení této knihy, rozhodně nebude litovat. Z této knihy na mě vždy dýchne sladký domov našich předků. Pro mě Lada vždy srdeční záležitost.

paměti, memoáry

Josef Lada
česká, 1887 - 1957
2009  93%O chytré kmotře lišce
2005  94%České Vánoce Josefa Lady
2007  96%Kronika mého života
2003  90%Nezbedné pohádky
2007  89%Bajky

Kniha Vzpomínky z dětství je v