Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Vzkvétání

Nové poznatky o podstatě štěstí a duševní pohody Kniha Vzkvétání — Nové poznatky o podstatě štěstí a duševní pohody navazuje na přelomové práce Dr. Martina Seligmana v oblasti optimismu, motivace a lidského charakteru a ukazuje nám, jak ze svého života získat co nejvíce: odhaluje vzrušující novou teorii o tom, co tvoří „dobrý živo...zobrazit vše

Nové poznatky o podstatě štěstí a duševní pohody
Kniha Vzkvétání — Nové poznatky o podstatě štěstí a duševní pohody navazuje na přelomové práce Dr. Martina Seligmana v oblasti optimismu, motivace a lidského charakteru a ukazuje nám, jak ze svého života získat co nejvíce: odhaluje vzrušující novou teorii o tom, co tvoří „dobrý život“ – pro jednotlivce, pro komunity a pro celé národy. Ve fascinující kombinaci vědeckých poznatků a praxe vystihuje kniha Vzkvétání skvěle záměr i obsah pozitivní psychologie. Štěstí samotné, přestože je důležitou součástí osobní pohody, nedává životu člověka úplný a pravý smysl. Seligman nyní klade otázku: Co je tím, co vám umožňuje kultivovat svá nadání, vytvářet hlubší a trvalejší vztahy s ostatními lidmi, cítit radost a smysluplně přispívat světu? Neboli: co je tím, díky čemu můžete prospívat? Do centra zájmu se dostává osobní pohoda (well-being), přičemž štěstí (happiness) neboli pozitivní emoce se stávají jedním z pěti pilířů pozitivní psychologie, spolu se zaujetím, pozitivními vztahy, smysluplností a úspěšným výkonem. Těchto pět prvků, pro které se používá akronym PERMA (z anglických termínů Positive Emotions, Engagement, Relationship, Meaning, Accomplishment), představuje permanentní, trvalé stavební kameny plně uspokojivého života.Pomocí interaktivních cvičení mohou čtenáři prozkoumat své vlastní postoje a cíle, a tak Vzkvétání představuje nejen přelomovou knihu v pochopení problematiky štěstí, ale také praktický nástroj k tomu, abychom ze svého života měli co nejvíce. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223748/vzkvetani-223748.jpg 3.711

Flourish:A Visionary New Understanding of Happiness and Well-being

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Rok vydání: ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Flipper03.01.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Stručne povedané duševná pohoda prispieva k pozitívnemu mysleniu, odďaľuje choroby no nerastie priamo úmerne s HDP. Podstatné pre Vás je každý deň si písať 3 pozitívne zážitky z vášho dňa a rozvíjať Vaše najsilnejšie stránky osobnosti.
Týmto som ušetril 300 strán knihy, cez ktorú som sa prelúskal za neustáleho a konštantného narcizmu či chválenkárstva pána profesora (čo zabralo s knihy asi 3/4) a myslím si, že ak si čitateľ viac pamätá z osobného života spisovateľa než z obsahu knihy - je to veľký nepomer. Pozitívne (ako inak :) však hodnotím detailné poznámky s odkazmi na zaujímavé knihy a štúdie.

Jonny04.11.2015Hodnocení knihy 3 z 5

V něčem poučné v něčem nic nového pod sluncem. A mohlo to být kratší, klidně o třetinu - místy je to zbytečně rozvleklé.

martin368329.12.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Často se v bohatých státech řeší, že růst HDP je fajn, ale od určité výše nás to už moc nečiní šťastnými a že by se mělo měřit také něco jako Hrubé národní štěstí - a o štěstí v této knize jde především.
Autor, uznávaný psycholog a dřívější prezident Asociace psychologů v USA, tomu ale nechce říkat štěstí spíše duševní pohoda. Štěstí se dá špatně měřit a výzkumy jsou hodně ovlivněné mmt. náladou jednotlivce, zato duševní pohoda, jak ji propaguje Seligman, se měřit dá a to díky pěti složkám: smysluplnost v životě, zaujetí nějakou činností, pozitivní emoce a zkušenosti, pozitivní vztahy se svým okolím a úspěšný výkon.
Na cca 280 stránkách najdete hodně podrobný popis všech těchto složek, jejich zdůvodnění, jak je měřit a jaký mají vliv. Autor se také zúčastnil tvorby kurzu duševního rozvoje v americké armádě, léčbě posttraumatického syndromu a dalších podobných akcí na podporu duševní pohody a tak vás nemine možná až zbytečně podrobný popis, jak to probíhalo. Na zbylých 120 stránkách najdete test silných stránek osobnosti (doporučuji udělat na začátku čtení) a detailní poznámky a rejstřík.
Kniha je spíše taková brána do "nového" odvětví psychologie než kniha seberozvoje, jak podle mne nevhodný název Vzkvétání může naznačovat. Doporučil bych lidem, kteří právě psychologii studují nebo se jí více zabývají, může jim přinést svěží a čerstvý pohled na jejich obor mimo klasických dogmat Junga, Freuda apod.

Autor a jeho další knihy:

M. E. P. Seligman

Martin E. P. Seligman