Vzestup a pád českého kapitalismu: ekonomický vývoj České republiky  od roku 1989 https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195331/vzestup-a-pad-ceskeho-kapitalismu-e-195331.jpg 4 4 0

Vzestup a pád českého kapitalismu popisuje ekonomický vývoj v České republice od roku 1989 až do roku 2002. Poskytuje obecný ekonomický úvod do tehdejší situace a věnuje se klíčovým kapitolám popřevratových ekonomických dějin. Kniha v první části představuje chronologicky ekonomickou transformaci a transformační depresi i následné krátké období úspěchu z vícera úhlů pohledu, obohacenou velkým množstvím citací a dat. Srovnává Českou republiku a další státy, které se ocitly v podobné situaci, a analyzuje jejich rozdílný přístup k přechodu z centrálně plánovaného hospodářství na tržní systém. Prostřední část se zaměřuje na roli a vliv centrální banky a kupónové privatizace. Poslední část zdůrazňuje úlohu průmyslu, především pak automobilového a chemického. Celkově „Vzestup a pád českého kapitalismu“ nabízí ucelený pohled na důležitou část naší nedávné historie.... celý text

Česko, Česká republika kapitalismus

Martin Myant
skotská, 1950
2014  75%Vzestup a pád českého kapitalismu: ekonomický vývoj České republiky od roku 1989
2013  70%Tranzitivní ekonomiky

Kniha Vzestup a pád českého kapitalismu: ekonomický vývoj České republiky od roku 1989 je v