Vysoký cíl

Vysoký cíl https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5265/mid_vysoky-cil-Ui5-5265.png 4 26 7

Sportovní román pro mládež o třináctiletém chlapci. Martinovi. O jeho běhu za tramvají, který ho přivede do sokolského atletického oddílu, o jeho boji s chuligánskou partou ve škole, o letním výcvikovém táboře se svým strhujícím dobrodružstvím i o Martinově zápolení na Olympiádě mládeže v Praze.

martisko3
22.01.2021 5 z 5

Už je to dobrých 25let, kdy jsem ji četla naposledy. Trochu z nostalgie jsem se k ní nyní vrátila, přečetla na jeden zátah a opět mě potěšila. Zároveň je výbornou motivací k tréninku a úvodní báseň i k tomu, jak by měl člověk žít.

kokrokr
15.10.2020 3 z 5

Pěkné napínavé čtení pro starší školáky o klukovském kamarádství a cestě k atletickým soutěžím. Pokud vás kniha zaujme, přečtěte si „S devatenáctkou do Bernu”, ta je o dorosteneckém hokeji a je ještě lepší. Dávám tři a půl bodu.

Turlogh
09.11.2018 5 z 5

Vynikající kniha o přátelství, sportu (konkrétně atletice), podobná knihám Jestřába, ovšem odlišná sportovní tématikou. Jedna z nejlepších knih od Lubomíra Mana, lze jen a jen vřele doporučit všem k přečtení! Howgh.

tomts
14.05.2016

Autorova první kniha pro mladé sportovce má výrazně autobiografické prvky. V osobě mladého Martina nalezneme styčné body s Lubomírovým mládím, kdy začínal s atletikou. Příběh se poněkud liší u jednotlivých vydání svým zasazením do reálií doby.

DCKH
03.12.2015 5 z 5

Tato kniha ve mne probouzí velké emoce ... dostal jsem jí v době rozvodu rodičů proto mi prosím prominte trochu sentimentu.Myslím si že asi měsíc po dočténí knihy jsem začal s amatérskou atletikou ve formě Běhu dva roky poté jsem absolvoval první závod na 12 km poté jsem se začal zajímat o organizaci závodů Spartan race Čr.
Kniha je dle mého jedinečná v motivačním a inspiračním potenciálu.
Doporučuji všem nesportujícím a bojujícím s leností.
100%

Jusťa
07.05.2015

Knížka spíš pro kluky

moonchild
07.03.2014 5 z 5

Od knihy jsem moc nečekala ale nakonec se mi mo líbila.