Vysoká modrá zeď

Vysoká modrá zeď https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75574/vysoka-modra-zed-75574.jpg 3 10 5

Novela, vzniklá novým zpracováním dřívější reportáže Osm a půl sestřelu, zavádí do prostředí našeho leteckého útvaru v padesátých letech, v době studené války. Fotografie, provázející prózu, byly pořízeny při natáčení stejnojmenného filmu s Martinem Růžkem

Cinik
28.12.2022 1 z 5

Trapná normalizační svitla spíše podprůměrné úrovně.

ondrej.b
11.10.2022 odpad!

Tohle je naprostá tragédie. Tahle útlá knížečka nemá vůbec žádný příběh, dějem jsou jen jakési události u leteckého sboru, provokativní balónové akce s letáky, nechtěné přelety za hranice a hrdinný návrat pilota zpět do vlasti (ale aspoň kolega tam zůstal:-) a další ideologistická propaganda. No kdo viděl film, tak tohle už nečtěte, je to škvár. Ve filmu je tohle všechno aspoň pohyblivé, jsou tam pěkné záběry na letadla a staré Kbelské letiště, známí herci. A když to sleduji ve filmu, tak se i tragicky zasměju. V knize tohle všechno působí až moc strojeně a jak mi propaganda a ideologie většinou nevadí např. v detektivkách z edice Magnet apod., tak tady je to k nevydržení a děsná nuda k tomu.

Jodgo
27.08.2016 4 z 5

Prekvapivo dobra kniha. Ide sice o normalizacnu agitku a propaganda z toho miestami az sála, nakoniec su vsak aj tieto pasaze s trochou nadhladu vtipne. Zvysok pribehu je seria po sebe nasledujucich viac ci menej humornych epizod z vojenskeho prostredia ktore kludne mozu konkurovat Švandrlíkovim Čiernym Barónom akurat s tym rozdielom, ze v tomto pripade dostojnicky zbor netvori banda idiotov ale partia vsestranne nadanych a cestynch komunistov.

henstridge
18.03.2016 3 z 5

Padesátá léta očima politruka. Přesto se v knize najde celá řada informací, které nelze zpochybňovat - naše vojenské letectvo bylo až do příchodu sovětských proudových stíhaček v podstatě bezzubé, špionážní lety nad naše území byly v té době zcela běžné a balóny s letáky, které ohrožovaly letecký provoz (včetně civilních letadel) byly opravdu nebezpečné.

jarin58
06.01.2016 4 z 5

Upozornění pro mladší ročníky.To není parodie.

zfilmováno studená válka vojenské letectvo

Václav Podzimek
česká, 1921
1974  56%Vysoká modrá zeď
1985  62%Zmrtvýchvstání karatisty
1975  65%Hůl s rukojetí kordu
1978  67%Ocelový flám
1981  70%Ocelová rapsódie

Kniha Vysoká modrá zeď je v