Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky

Krásná a úspěšná modelka se probere uprostřed noci na zamčeném hřbitově. Nejprve se domnívá, že jde o skrytou kameru nebo hloupý vtip, ale postupně jí dochází, že všechno bude asi jinak. Coby neviditelný přízrak se stane nedobrovolným svědkem vraždy generálního ředitele nadnárodní korporace. Muž je v šoku z toho, že ho zákeřně zavraždila jeho krásná mladá manželka, které naprosto důvěřoval, a proto jako duch zůstane na zemi, aby jí překazil další plány. Společně s přízrakem modelky se vypraví na svůj vlastní pohřeb. Když zde modelka spatří jeho syna Radima z prvního manželství, okamžitě se do něj osudově zamiluje.
Kniha obdržela v roce 2016 cenu Miloslava Švandrlíka a stala se tak nejlepší humoristickou knihou vydanou v roce 2015. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/27_/274391/vysmata-koza-aneb-prizrak-krasne-mo-VAR-274391.jpg 3.735
Humor, Romány, Pro ženy
Vydáno:, I+D Design

ŠtěpánkaH.

Skvělé čtení, které zaručeně zvedne náladu. Za mne prostě pecka :o) Kvituji s povděkem další pokračování!

petrakočárová

Knížka se skvěle četla, má spád a je plná nečekaných zvratů. Moc se mi líbila.

myshak

Mě tato kniha teda vůbec nenadchla. Koupila jsem ji a tu druhou jen díky recenzím, jak ji všichni chválily ale nechápu proč. Začátek byl skutečně dobrý ale od středu se prostě už nic zajímavého neudálo a furt se to točilo jen kolem jedné věci. Knihu jsem ani nedočetla a druhou jsem číst ani nezačala... Ale samozřejmě je to věc názoru a o vkusu čtenáře :)

daniela6749

Zábavné čtení, které je humorné i napínavé. Spojení tajemna a duchařiny s přítomností se moc povedlo. Tato tématika od českých autorů není moc obvyklá, většinou hledám zahraniční autory, ale knížka se moc povedla. Mám ráda "pohádky" pro dospělé. Knížku doporučuji i svým kamarádkám, je to zábavné a oddychové čtení.

Ajtakrajta

Ojojoj. Porotci ceny Miloslava Švandrlíka asi neměli moc velký výběr, když vybrali tohle. Někdy je snad lepší cenu neudělit. Ovšem proti gustu žádný dišputát. Každý máme rádi jiný humor.

Vlasta155

Knížku mi doporučila kolegyně z práce, že jí má trvale na nočním stolku společně se Saturninem a Poslední aristokratkou, jakožto osvědčený vyprošťovák z depresí. A musím přiznat, že měla pravdu. Je to moc příjemné a originální počtení. Svérázný humor, svižný příběh bez hluchých míst, dobře napsané dialogy. Člověk nemá čas se nudit, pořád se něco děje a nikdy neodhadnete, co bude následovat. Hlavní postavy jsem si zamilovala hned od začátku, hlavně pana generálního, Lauru a přízrak bývalého kouzelníka.
Je to první knížka, co jsem od autorky četla a určitě si seženu pokračování.

Daenerys

Anotace vyhlížela tak slibně... k tomu zdejší pochvalné komentáře spolu s poměrně vysokým hodnocením... A pak? Horko těžko jsem dočetla, ale cítím hořké zklamání.
Celkem těžko se mi píše i komentář, protože se mi hlavou stále dokola honí otázka: Co to k čertu vlastně bylo? Dobrá, autorce rozhodně nechybí fantazie, ledacos v knize čtenáře možná překvapí, ale žel to nebude na poli děje, protože ten, až na celkem slušně rozjetý začátek, nějak moc v průběhu knihy nepokročí... všechno se to mrcasí tak nějak na místě. Pokusy o vtip vyznívají spíš jalově - alespoň tedy pro mě, zřejmě nesdílím místní druh smyslu pro humor, neboť nedokážu najít snad žádné místo, kde bych měla chuť se nahlas upřímně zasmát! A stále se opakující odstavce popisující zamilování ústřední dvojice jsem musela cíleně přeskakovat, neb ve mě vzbuzovaly pocity trapnosti víc než cokoli jiného.
Celé je to takové plytké, dobro je dobré a zlo zlé... Hmm, čekala jsem více!
Hvězdičky dávám za originalitu.

Bella1

Perfektní knížka! Strašně jsem se nad ní nasmála, ale některé momenty byli i dost dojemné. Určitě si přečtu i pokračování.

monushka
31.12.2016

U této knihy jsem strávila pár pěkných večerů. Už se těším, až si přečtu pokračování :)

nefernefer
10.12.2016

Jeden z oblíbených námětů, které většinou nezklamou - láska je silnější než smrt. A navíc kniha oceněná Cenou Miroslava Švandrlíka za nejlepší humoristickou knihu roku 2015. Tak jsem neodolala. Bohužel jsem možná čekala trochu něco jiného. Obálka mě asi měla varovat, v tomto případě totiž přesně koresponduje s obsahem. Je to červená knihovna ze hřbitova. Není to úplně špatné, celkem dobře se to čte, taková oddechovka na víkend. Ale nezasmála jsem se ani jednou a hlavní hrdinka mi přišla naprosto vypatlaná. Kdyby se toho chopil pan Troška, zajisté bychom měli další kasovní trhák. Nejspíš v roce 2015 nic lepšího nevyšlo.

Hara
30.11.2016

Knížku jsem přečetla jedním dechem, protože vás nenechá aby jste ji odložili . Ale opravdu se nedá číst v čekárně u lékaře a nebo ve veřejných prostředcích :) Musíte se v jednom kuse smát . Už mám objednané druhé pokračování a nemůžu se dočkat . Vřele všem doporučuji a děkuji autorce za krásné odreagování od běžných starostí .

Klárai
26.11.2016

Knížku jsem si koupila, protože mě navnadilo, že dostala cenu Miloslava Švandrlíka. Musím přiznat, že mě nezklamala, hned mě vtáhla do děje a smála jsem se nad ní skoro od začátku do konce. Horší, že i v autobuse, cestou z knihkupectví, když jsem neodolala a začetla se do ní. Lidi se na mě dívali jako na blázna.
Kdo má rád inteligentní laskavý humor a příběhy o přízracích a strašidlech, ten si přijde na své.
Je to vtipné, příjemné čtení, určitě se ke knížce budu vracet. Doporučuji.

haki34
25.11.2016

tak nevim...jsem ve 2/3 knížky a pořád čekám, kdy se začnu bavit...zjevne jsem opět naletěla líbivým recenzím, a opěvování knížky....moc často se mi to nestává, ale tohle je mimo moji notu....
CAVE "SPOILERY " !!!!
snaha autorky o moderní "komedii" z prostředí hřbitova, trochu chaotický děj, všichni živí účastnící se velmi lehce a velmi neuvěřitelně sžívají s prapodovnými ducho/zvířaty....
modelka potkává "životní" lásku, několik nových známých ze záhrobí/na jeho pomezí, pořád se snaží tak nějak upomínat svoji bývalou kariéru, show bussines a nějakou Agátu (???? kolik Agát známe ??, má to být vtiná narážka ???) a všichni se snaží pomoct zesnulému generálnímu řediteli vypéct jeho vypečenou choť/vdovu....
upřímně, jsem na straně 221/301 a teda dočtu to, ať vím, jak knížka dopadne....ale.....za mě 3-...

MartinaF
19.11.2016

Příjemná oddechová četba.

milunka21
14.11.2016

Kniha mě hodně překvapila a dokonce jsem se i dost nasmála.Hodně povedené a rozhodně se těším na pokračování :-)

kara
05.01.2016

Knížka je dobře napsaná, velmi vtipná a má spád. Při jejím čtení se nejde ubránit záchvatům smíchu. Humor je snad na každé stránce a v nejrůznějších podobách. Je těžké se od knihy odtrhnout, protože vás úplně pohltí.
Inteligentních humoristických knih, jako je tato, nikdy není dost. Opravdu jsem se pobavila.

Ivana Vostřáková

Ivana Vostřáková