Vykoupení

Vykoupení https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219585/mid_upiri-deniky-vykoupeni-jvA-219585.jpg 4 155 36

Elena Gilbertová umírá. Strážkyně jí však nabídnou výjimečnou šanci: začít úplně znovu. Od chvíle, kdy se Elena poprvé setkala s bratry Salvatorovými, způsobila její láska k nim nekonečnou řadu úmrtí a destrukce. Pokud se Elena dokáže vrátit do okamžiku, kdy se poprvé s Damonem a Stefanem setkala a zabránit tomu, aby zabíjeli lidi, bude žít. Bude Elena schopná obětovat vlastní štěstí vyššímu dobru a vzdát se obou bratrů navždy? Nebo je její smutný osud už dávno předurčen?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Unmasked - The Vampire Diaries: The Salvation , 2014

Teddy2023
27.12.2023 4 z 5

Přečteno před dlouhou dobou, ale jednalo se o moc pěkný díl s překvapivým závěrem

vercatko20
26.09.2023 3 z 5

Zajímavý konec.
Konečně se knižní sobecká (záměrně píšu "knižní", protože seriálová je cokoliv, ale sobecká ne) Elena rozhodne správně a pochopí, že celou dobu šlo hlavně o lásku mezi oba bratry.

Když by tímhle stylem byla psaná celá série, pár dílů by ode mě rozhodně nedostalo hodnocení "odpad". Tento díl mě celkem bavil, opravdu.
Ale stejně jsem svým způsobem ráda, že už mám celou 17 dílnou sérii za sebou! :))

simca9342
09.07.2023 5 z 5

Přečtená před lety na střední.

Hodnocení série: Život na střední nemusí být nuda, když máte kolem sebe upíry! Touha po lidské krvi je silná a chce vůli , ale ovládat se, když na upíra přijde hlad jde opravdu těžko. To zjistí Elena - středoškolačka a s ni dva bratři Damon a Stefan. Boj proti temnému zlu začal...

Ecllipse
19.04.2021 5 z 5

Konečně přečtená celá série. Musím říct, že tahle kniha mě moc neoslovila, trouám si říct, že byla ještě horší než ta první.. Myslím, že kdyby autorka skončila posledním dílem, vůbec by mi to nevadilo. Čekala jsem trochu větší rozuzlení na konci. Teď abych si domyslela, jak to mohlo skončit..

Kata993
31.03.2021 1 z 5

(SPOILER) Mně se knížka nelíbila (ačkoliv jiné díly ráda mám) z prostého důvodu, poslední kniha je kompletní restart. Jakmile si přečtete poslední díl, zjistíte, že všechny ty předchozí jste četli úplně zbytečně, protože se (jejda!) nikdy nestaly...

Anakonda1969
07.03.2021 5 z 5

Já jsem spokojená. Tady prostě všechno funguje tak, jak má. Série si udržuje stále dobrou a jednoduchou úroveň a mnohé věci mě nadále uspokojují.

h.belaiova
25.01.2021 5 z 5

Poslední knížka že ságy upíří deníky. A posledním dílem jsem ráda že to celé mám za sebou.

Charmedka
28.06.2020 3 z 5

Stále nemáte Upířích deníků dost? A co se takhle vrátit zpět a začít znovu. Vrátit se do dne, kdy Elena poprvé spatří Stefana? Již už čtvrtého dílu jsem řikala, že se jím mělo skončit. A pak jsem to řikala u všech dalších, ale L. J. Smith vždy zase přišla s něčím dalším, místo toho, aby ještě na nějaké úrovni skončila, tak to vypadalo, že se se svými knihami snaží dostat až na úplné dno.

Přesto už je toho moc a když Eleně bylo nabídnuto vrátit se zpět, jen jsem vrtěla hlavou. To jako vážně? Vážně se po 17. dílech vrátíte na úplný začátek? Trošku vaření z vody. Díl je to ovšem čtivý, bavil mě, ale nejlepší byl rozhodně konec. Zajímalo mě, jak Elena uspěje, takže konec byl nejzajímavější. Pokud jste to nevzdaly hned na začátku, vytrvejte.

Gabriela456
04.03.2019 5 z 5

Závěrečný díl prostě skvělý. Překvapil mě akorát závěr, nečekala jsem, že se všem pozmění život.

zuzana1995
20.11.2018 5 z 5

Poslední dil byl nečekaným rozuzlením cele série. ..závěr me překvapil čekala jsem druhého bratra ????

Hoshi
17.03.2018 5 z 5

Závěrečný díl mě velmi překvapil.. Vrátit se na začátek a snažit se všechno napravit -
dobrý nápad. Skončilo to tak, jak jsem si představovala a přála. Celá tahle série mi ve mně něco zanechala, i když spousta dílů byla jen vycpávkových a vlastně o ničem, tenhle se stane tím, kvůli kterému se k Upířím deníkům ráda vrátím.. :)

petra3242
06.01.2018 5 z 5

--------- MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER -----------
Tato kniha byla závěrečným dílem celé série a já bych nikdy neřekla, že se na ni budu tak těšit. Když jsem začala se sérii v červnu, byla jsem z počátku docela mile překvapená. Nadšení ale brzy opadlo a mně se zdálo, že hodně dílů bylo odfláknutých a napsaných jen jako umělé natahovaní děje. Příběh se stále točil okolo toho samého, zneškodnili jednu příšeru, tak nastoupila druhá. Jednou chtěla Elena Stefana pak zase Damona a tak pořád dokola. Ale i přes to jsem četla dál, protože mě zajímalo, jak to celé vlastně dopadne. A dnes jsem se dočkala. Kniha končí tak, jak má. Jsem ráda, že autorka vyřešila zápletku právě tímto způsobem. Z nápadu, že se Elena vrátí zpět na úplný začátek, se mi chtělo trhat si vlasy, protože jsem očekávala, že vše bude stejné jako v prvním díle. Po přečtení několika kapitol, jsem názor změnila a po cca polovině knihy jsem už hltala stránku za stránkou. Děkuji za takový konec, budu na celou sérii ráda vzpomínat a třeba se k ní i po čase vrátím.

Evickar
25.10.2017 4 z 5

Konečně jsem celou tu blbinu dočetla :-D U některých dílů jsem se musela namáhat, ale nerada nedočítám sérii. Elena za celých těch 17 dílů vubec nedospěla. Pořád je to hloupá maloměstská pipinka, která chce všechny pro sebe. No dobře, až na konci jí došlo, že celá série není vlastně jen o ní :-D Přála bych si, aby hlavní postava byla aspoň zčásti tak chytrá jako Meredith a z části tak zábavná jako Bonnie. Ale Elena celou v celé sérii ničím nevynikala. Ale četlo se to rychle, za půl dne jako ni.c

janebeauty9860
12.09.2017 4 z 5

Líbil se mi nápad vrátit se zpět na začátek. Tento díl se mi četl moc dobře a bavil mě, akorát jsem zklamaná z konce. Líbila se mi dvojice Elena a Damon.

Čtenářka1731
09.08.2017 4 z 5

Tato kniha mě malinko zklamala. Čekala jsem lepší děj a lepší konec, protože mi přijde blbé, že autorka napsala šestnáct dílů a pak to jedním celé smazala.

kleo9554
06.08.2017 5 z 5

Mrzelo mě, že skončil seriál, tak jsem se roozhodla si to přečíst. A příjemně mě to překvapilo:-)

Mruskulka
03.04.2017 2 z 5

Slabší díl, moc mě nezaujal

Vendulik
18.11.2016 5 z 5

Perfektní zakončení celé série. Jen by mě zajímalo, jak dopadl Stephan.

AngieKnihomolem
19.07.2016 5 z 5

Nejlepší díl série! :)

Nikííís
02.04.2016 4 z 5

Musím říct, že mě bavilo zase se ,,vrátit na začátek" kdy to všechno teprve začínalo... Je to jeden z nejlepších dílů téhle série.. Jen se nějak nemůžu srovnat s tím koncem. (SPOILER) To, že si na konci nic z posledních sedmi let nepamatuje? Nevím, ale přijde mi to zvláštní a moc se mi to nelíbí. I když jsem přesně tohle čekala už snad od půlky knížky. Ale mohla mít aspoň vzpomínky na oba její životy. A ne, že musela prohledávat svůj byt, aby se vůbec něco dozvěděla... I když musím uznat, že jako nápad to zas až tak špatný není.
Když to vezmu jako celek, tak přiznávám, že se mi celý díl vlastně líbil. Nejspíš se vrhnu i na autorčiny ostatní knížky.

pro dospívající mládež (young adult)

Lisa Jane Smith
americká, 1965