Vydržet!: Paměti generála Tomáše Sedláčka

Vydržet!: Paměti generála Tomáše Sedláčka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126870/vydrzet-pameti-gener-126870.jpg 4 16 6

Vzpomínky líčí dramatické životní osudy příslušníka zahraničního odboje za druhé světové války, který byl v padesátých let vězněn - generála Tomáše Sedláčka.

jan.para
19.01.2022 5 z 5

Úžasný životní příběh generála Tomáše Sedláčka doplněný spoustou fotografii a dokumentů.

TwiggyRamirez
22.03.2021 5 z 5

Střízlivé vyprávění, nikde si moc nestěžuje ani nepřehání své zásluhy. Každou chvíli zazní nějaká vtipná hláška, tak jak to gen. Sedláček uměl až do konce života.

Akula
13.09.2019 5 z 5

Ke knize jsem se dostal víceméně náhodou.A náhoda to byla šťastná, protože po přečtení jsem rád, že je v mé knihovně. Paměti jsou sepsány jednoduše a čtivě. Obdivuji co vše pan Sedláček zažil a stejně zůstal nezlomený.

ondrej.b
17.07.2019 5 z 5

S potížemi jsem knihu sehnal a vůbec nelituji vyšší ceny. Tyto vzpomínky generála Sedláčka jsou nesmírně zajímavé, čtivé a svědčí o tom, jaký to byl slušný člověk a vlastenec. Osud se s ním nemazlil ať už v osobním životě (neměl vlastního potomka), tak i v podobě komunistické perzekuce a věznění. Přesto na život nezanevřel a snažil se zřejmě do posledních sil předávat své znalosti a zkušenosti dalším generacím.

frantisek8863
20.09.2017 5 z 5

Nesehnatelná kniha, musel jsem ji dohledat v elektronické podobě. Po poslechu Post Bellum, Paměti národa kde se prezentují příběhy 20. století mě zaujalo vyprávění gen. Tomáše Sedláčka a v rozhovoru s M. Ebenem Na plovárně. Silný životní příběh, vlastenectví a postoje gen. Sedláčka jsou inspirativní. Kniha vypráví o jeho předválečné vojenské kariéře, angažovanosti na západních a východních bojích a mučení a doživotí od komunistů.Přesto nezanevřel na společnost a přes hrozné životní podmínky a zkušenosti se dožil úctyhodného věku 94 let. Čest jeho památce.

Kulm
21.07.2017 5 z 5

vynikající kniha o jednom z našich předních veteránů a především nesmírně lidském člověku generálu Tomáši Sedláčkovi. Škoda, že vyšla jen v omezeném nákladu, měla by to být povinná četba v hodinách dějepisu.

druhá světová válka (1939–1945) komunismus zajatecký tábor boj za svobodu

Autoři knihy