Výchovné maličkosti

Výchovné maličkosti https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75462/bmid_vychovne-malickosti-7rE-75462.jpg 3 4 1

Psychologie dítěte, rodiny a školy. Průvodce výchovou dítěte do 12 let. Rodiče poskytují dětem nejvýznamnější výchovné a vzdělávací prostředí, jejich vliv bývá většinou nejvýraznější a hlavně velmi trvalý. K tomu, aby rodiče mohli plnit svou nezastupitelnou úlohu ku prospěchu dítěte, potřebují se v dítěti lépe vyznat a porozumět mu, chápat jeho potřeby a možnosti. Kniha zprostředkovává pohled zkušeného dětského psychologa na řadu situací, s nimiž se rodiče při výchově dítěte musí vypořádat. Autor postupuje chronologicky – od přípravy na narození dítěte do mladšího školního věku. Nedává konkrétní návody, ale poskytuje rady a doporučení, které vycházejí z vývojové a pedagogické psychologie.... celý text

Literatura naučná , Rodina

Vydáno: , Portál

Simikik
24.03.2019 3 z 5

Někdy se pan Mertin tak trochu opakuje nebo opakuje takovéty omšelé fráze a věčné pravdy. Několikrát jsem se musela vrátit o pár stránek zpět a hledat, zda si tak trochu sám sobě neodporuje.
Kniha je ale rozhodně kvalitním náhledem do "rodičovství" nebo do základních pravidel výchovy a vzdělávání dětí.

Kniha Výchovné maličkosti je v