Všechno je jinak

Všechno je jinak https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17680/bmid_vsechno-je-jinak-QHZ-17680.jpg 4 52 6

Kapitoly o světové science fiction. Spoluautor A. Kramer v knize neuveden z politických důvodů.

Lele61
04.07.2023 5 z 5

Ondřej Neff se v této knize pokouší detailně zmapovat celou oblast historie sci-fi literatury (jak té západní, tak i východní) od jejich samotných začátků až po současnost (knížka vyšla v roce 1986). Řekl bych, že se mu to velmi dobře daří. Musel při tom zvládnout a prostudovat obrovské množství materiálů, za což mu patří velký obdiv. Knížka je svým obsahem i rozsahem zcela ojedinělá a pro každého skutečného fanouška sci-fi naprosto nepostradatelná.

R47
06.02.2021 5 z 5

Vyšla u nás vlastně jiná podobná kniha? Novější? Tohle je povinnost. A pak doslovy Mrtina Šusta v knihách od Laseru. Šust je up to date, ale tohle je zas čtivé.

Lískaran
15.12.2019 5 z 5

Kdybych někdy sestavoval žebříček nejlepších názvů, určitě tam bude Neffovo Všechno je jinak.
I v téhle knize autor dokazuje dar srozumitelného a zároveň živého a místy vtipného výkladu, kde je místo pro popis děje zmiňovaných knih i zasazení do společenského kontextu.

mulderka
16.11.2017 5 z 5

Pro fanouška SF naprostá nezbytnost!!

qwill
16.01.2016 5 z 5

také jsem tu knížku četl - hned po vydání. Ještě bych k ní doporučil Něco je jinak a čtenář má základ pro další objevování......

steppen-wolf
24.03.2013 5 z 5

Pro člověka, který bere SF vážně je to TOTÁLNÍ POVINNOST!!! Nejčtivější kniha o historii světové SF, i když dovedená jen do poloviny 80. let.

o literatuře sci-fi

Autoři knihy

Alexandr Kramer
česká, 1946 - 2012
Ondřej Neff
česká, 1945

Kniha Všechno je jinak je v