Vražedná hra: Jak Islámský stát láká nové bojovníky

Vražedná hra: Jak Islámský stát láká nové bojovníky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320426/bmid_vrazedna-hra-jak-islamsky-stat-laka-SwD-320426.jpg 3 5 2

Tato kniha zkoumá atraktivitu tohoto radikálního islamistického hnutí: jeho náboženské postoje, rafinovanou propagandu a propracované postupy na sociálních sítích. ISIS je nyní hitem pro frustrované mladé lidi v islámském světě i na Západě. Nabízí jim odpovědi na jejich problémy? Jsou jeho zločiny – otrokářství, vraždy, znásilňování, represe a ničení historických památek – samy o sobě přitažlivé? Co s lidmi, kteří se s ISIS ztotožnili, ale zůstali ve své vlasti? Co s rekruty ISIS, kteří se vrátí domů? Vražedná hra zkoumá faktory, které mohou přimět mladé muže a ženy ke vstupu do násilných společenských nebo politických hnutí. Rozebírá psychologii současných mladých mužů a žen a propagandu využívanou všemi stranami v blízkovýchodních konfliktech, stejně tak jako bezpečnostní zákony a politické iniciativy, které mají zabránit radikalizaci Kanaďanů. Na příkladech neodolatelného vábení marxismu-leninismu od 30. let do 70. let 20. století či atraktivity nacismu pro mladé Němce v 30. letech ukazuje, co přesvědčilo mladé lidi, aby bojovali v tak různorodých organizacích, jako byly jednotlivé frakce ve španělské občanské válce v 30. letech a teroristické skupiny po druhé světové válce. Důraz ovšem klade právě na ISIS a radikální islám.... celý text

Literatura naučná , Historie , Politologie, mezinárodní vztahy

Vydáno: , CPress

The Killing Game: Martyrdom, Murder and the Lure of ISIS , 2016

hnatlubo
21.11.2020 2 z 5

Po nadějném začátku se knížka změnila v nepřehlednou změť historie a součanosti. Sice jsem jí dočetl, ale byl jsem velmi zklamán.

Sohei
12.11.2018 3 z 5

Kniha popisující aktivity IS (primárně) na sociálních sítích. Knihu jsem si koupil, abych měl kompletní kolekci knih o IS od různých autorů. Tato kniha vydává ucelený obraz pronikání radikálů do myslí potencionálních džihádistů. Místy je však toto dílo psáno moc odborně, což laik nemá šanci pochopit a dost často se ztrácí v labyrintu odboček a různých psychologických pastí. Trochu zklamání bylo, že v knize se prakticky neobjevovali rozhovory s bojovníky IS. Tak jako tak se Vražedná hra řadí mezi solidní knihy, které by si měl přečíst kdokoliv, kdo se zajímá o IS či globální terorismus.

terorismus náboženský fanatismus fanatismus hnutí Islámský stát

Autorovy knížky

Mark Bourrie