Vražedná akademie

Vražedná akademie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196285/bmid_vrazedna-akademie-1mg-196285.jpg 4 63 18

Stockholm, květen 2012: Ve světoznámém hotelu Berns Salonger probíhá slavnostní večeře pořádaná při příležitosti stého výročí úmrtí slavného švédského spisovatele Augusta Strinberga. Projev přednáší stálý tajemník Švédské akademie, ctihodný muž a uznávaný spisovatel. Krátce před půlnocí se vydává domů. V odlehlém zákoutí stockholmského parku se setkává se svým osudem. Neznámý útočník ho zastřelí starobylým perkusním revolverem. Švédská policie stojí před zdánlivě neřešitelnou záhadou. Hned druhého dne jsou zavražděni čtyři další akademici, kteří každým rokem rozhodují o udělení Nobelovy ceny za literaturu. Kde hledat motiv záhadných vražd? Jedno je jasné: policie musí za každou cenu ochránit zbývající členy akademie. Podaří se tento náročný úkol splnit? Nebo vrah dokáže zlikvidovat i zbývající akademiky? Claudia Rodriguezová z oddělení vražd se pouští do pátrání na vlastní pěst – a to i proti vůli svých nadřízených. Pomáhá jí pouze antikvář Leo Dorfman. Spirála smrti se však roztáčí dál…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Baronet

Akademimorden , 2013

zdendula31
zdendula31
02.08.2022 5 z 5

Moc se mi líbila,skvěle napsané.

hanap
hanap
28.03.2020 4 z 5

Velmi dobře napsaná detektivka. Má to to spád, napětí, včas ukončené, aby se to nerozplizlo.Vyšetřovatelka Claudie a přítel knihovník Leo sympatičtí a uvěřitelní. Knihu doporučuji.

Cleo De Nile
Cleo De Nile
06.06.2019 4 z 5

Téhle knize maximálně uškodila obálka a název, podle kterého bych myslela, že je to nějaký jednoduchý příběh pro dvanáctileté čtenáře. Je to velká škoda, protože knihu se zajímavější zápletkou jsem dlouho nečetla. Příběh, odehrávající se během několika dní, rychle ubíhá, a hlavní postavy jsou sympatické a odhodlané. Celé rozuzlení pro mě bylo tak trochu zklamáním - ne že bych ho hned na začátku odhladla, ale čekala jsem od toho něco víc. Jinak nemám knize co vytknout, ale znovu se opakuji - s lepším názvem, obálkou a propagací (alespoň z deseti procent takovou, jakou měl brak Dívka ve vlaku) by to byl bestseller.

JaneTrafy
JaneTrafy
14.02.2019 4 z 5

Knížka mě zaujala hned od začátku a nemohla jsem od ní odtrhnout zrak, jak mě pohltila. Jak umíral jeden člen akademie za druhým. Jak to vrah plánoval takovou dobu. Jak byl trpělivý. To jsem na vrahovi obdivovala. Naštěstí posledního nezabil. Ale překvapení pro mě nebylo odhalení poslední "oběť". Moc krasně napsané. Líbilo se mi, jak na začátku kapitoly bylo napsáno, kdo dostal Nobelovu cenu za Literaturu. Přesto nedává plný počet hvězdiček, protože úplně dokonalé to nebylo. :)

Peršanka
Peršanka
19.06.2018 3 z 5

No, začátek byl slibný, svižné dialogy, záživný děj. Ale místy kroutím hlavou, protože některé situace jsou nereálné. Policie určitě nemá spoustu peněz na hlídání ohrožených, francouzská policie určitě nechce vynaložit tolik úsilí na totéž, dívka na motorce tu už byla a svérázná černo bílá technička s copánky se vyskytuje v nějakém americkém krimi seriálu. Dočtu to, ale zase nic moc. No a překladatel nemá češtinu v malíčku. Ach jo.
Oprava - nedočtu. V půlce knihy se zjeví bodrý Řek, který má doma vedle staré televize keříčková rajčata. S dějem to rozhodně nesouvisí a rajčata rostou venku. Autor je cvok.

bábuška
bábuška
25.06.2017 4 z 5

Neholduji severské krimi, ale tento příběh se odehrává ve Stockholmu kole Švédské akademie, která rozhoduje o udělování Nobelových cen. Tedy žádná ponurá mlhavá krajina se ztrácejícími se osobami. Celý kriminální příběh se odehrává pouze ve čtyřech dnech, kdy celá široká vyšetřovací policejní mašinerie je v koncích a případ vyřeší mladá vyšetřovatelka Claudia, která byla z případu stažena a dokonce byl na ni vydán zatykač z důvodného podezření že vyšetřuje i přes zákaz. Hezky a napínavě napsaná detektivka.

druzickaster
druzickaster
09.06.2017 4 z 5

Spíš tak 4.5* nežli 4, ale budiž. Některé věci přitažené hódně za vlasy, ale pokud od toho odhlédneme je kniha dobrá oddechovková krimi.

rybizka
rybizka
18.02.2017 3 z 5

Krimi a dobrodružství doslova mezi knihami.

lucie2371
lucie2371
29.01.2017 5 z 5

Nádherná detektivní kniha! Dávám 5 zasloužených hvězdiček.

Majdule
Majdule
28.01.2017 4 z 5

Co mě na téhle severské krimi baví asi nejvíc, je to, že vůbec není severská (nic proti sociálním krimirománům s hlubokými osudy a úvahami a depresivní atmosférou, taky je čtu). Olczak nabízí "jen" solidní detektivku s bizarním námětem, motivem pachatele i modem operandi, která rozhodně pobaví (i když nejspíš nezasáhne). A kdyby si autor odpustil závěrečné, z mého pohledu trochu laciné, koketování s náhodou, bylo by to o jednu hvězdu víc, protože jinak je to neotřelá knížka, která mě bavila.
Zajímalo by mě ovšem, podle jakého klíče si autor vybíral nobelisty v úvodu kapitol.
70 %

Mil@n
Mil@n
07.11.2016 5 z 5

Pěkná detektivka, přečteno jedním dechem, doporučuji.

Krista93277
Krista93277
29.07.2016

Přečteno jedním dechem v plném pracovním nasazení ;-) jen mě zklamal rychlý závěr...měla jsem pocit, že už to autor chtěl mít zasebou...konec byl trochu lehce předvídatelný...jinak za mě 10* ;-)

Dousabel
Dousabel
23.02.2016 4 z 5

Tak tohle mě opravdu velmi bavilo, super thriller se zajímavou zápletkou. Hlavní hrdinové na mě působili sympaticky a moc jsem jim fandila. A ještě oceňuji opáčko ze získání Nobelovek za literaturu, zjistila jsem, že mám velké nedostatky ve znalostech :)

Temný snílek
Temný snílek
29.08.2015 5 z 5

Vražedná akademie je spojení severského krimi, thrilleru a klasické detektivky. Vyšetřovatelům totiž k vyřešení případu nestačí jen nosit zbraně a pořádat na vraha honičky, tady musí zapojit logiku, vědomosti z literatury i historie a velkou dávku duchapřítomnosti. O napětí a akci není nouze, zároveň je ještě přiučíte o literatuře. Vynikající kombinace, která vás dostane.

BlackFun
BlackFun
08.07.2015 2 z 5

Velké zklamání. Začátek byl takový rozvláčný a poté co se děj trochu rozeběhl, tak mi hlavou neustále běželo: Vážně? To je opravdu přitažené za vlasy. Mám ráda alespoň trochu reálné detektivky, což se o této knize říci rozhodně nedá. Jediný přímý potomek Hedina? Motorka, se kterou Claudia projede výlohou? Knížka, na kterou velmi rychle zapomenu. Raději zkuste detektivky od Dominika Dána ;)

Modrina
Modrina
31.07.2014 4 z 5

Motiv přetrvávající několik generací je trochu přitažený za vlasy. Ale děj knihy ubíhá velmi splavně, četla se mik velmi dobře, další od tohoto autora si určitě ráda přečtu.

Maragad
Maragad
19.06.2014 4 z 5

Ačkoli působí zápletka jednoduše, kniha se mi moc líbila. Je to takové dobrodružné krimi, které jistě stojí za přečtení. Knihu bych doporučila i začínajícím čtenářům, kteří se severským krimi ještě nemají zkušenosti. Setkala jsem se s přirovnáním knihy k Danu Brownovi, jeho knihy jsem sice nečetla, ale viděla jsem film a tam mi přišla zápletka komplikovanější a děj byl propracovanější, kdybych to měla shrnout, tak Vražedná akademie je Dan Brown pro náctileté, ale rozhodně má co nabídnout i starším čtenářům.

kneslova
kneslova
16.06.2014 4 z 5

Slušný detektivní příběh, dovedla bych si představit podobné téma lépe zpracované. Pachatel není nesympatický, má však kombinační schopnosti, předvídavost na několik roků dopředu a jiné skutečnosti dosti nereálné. Také motiv mi přijde dost chabý pro všechny ty události.
NU, dobré čtení na dovolenou.

thrillery severská krimi Stockholm

Autorovy knížky