Vražda v lázních Luhačovicích

Vražda v lázních Luhačovicích https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334226/mid_vrazda-v-laznich-luhacovicich-vWA-334226.jpg 3 36 16

Rok po skonu mladé pražské knihovnice Edity Krejzové získá její bratranec Prokop deníkové záznamy, které vnášejí do posledních dnů Editina života nové světlo. Prokop má dost důvodů, aby se do podivného případu nezaplétal, avšak někdejší přítel zesnulé ho přece jen přemluví. Vydání druhé.

Iki1
Iki1
05.09.2023 1 z 5

Na počátku je vcelku dobrý nápad - na základě deníku zkusit vybudovat nosný příběh s vraždou či sebevraždou. Autorka sem nasypala velké množství postav, většinou nesympatických, včetně hlavního hrdiny. Ovšem postavy se v průběhu děje nijak nevyvíjejí. Děj je všelijak proplétaný, snažil jsem se v průběhu čtení odhadovat další vývoj, ale autorka jakoby rezignovala na jakýs takýs progres. Přišlo mi, že se při psaní jakoby točí v kruhu, a tak se na konci ocitáme zase na počátku a nejsme nijak chytřejší v objevu toho, proč vlastně tako kniha vznikla.

TeaPeter
TeaPeter
13.08.2023 1 z 5

Hodně divná kniha. Vlastně jsem ani nepochopil, proč ji autorka napsala, co vlastně chtěla tou hrou nesympatických postav sdělit.

pepa4081
pepa4081
17.04.2021 1 z 5

Nedávno jsem přečetl knihu paní Moravcové Smrt nenosí brýle a hodnotil ji jako slabší průměr. Ze zvědavosti jsem sáhl ještě po knize Vražda v lázních Luhačovicích a nic dalšího už od autorky zkoušet nebudu. Postavy nesympatické, atmosféra žádná, pro mne velká nuda. Stálo mne hodně přemlouvání, abych knihu vůbec dočetl.

kuruteku
kuruteku
06.11.2020 2 z 5

Proč já jsem to jen četl? Asi díky lázním, ale i ty jsou tu jen lehce zmíněny. Přečíst se to dalo, pořád jsem doufal, že se něco dozvím, ale dočetl jsem a i ten konec byl useknutý. Tak já nevím, za úplnou ztrátu času tu knihu nepovažuji, ale zase tolik času a pro nic?

soukroma
soukroma
27.05.2020 3 z 5

Autorku mám ráda z jejích starších psychothrillerů a nápaditých povídek, takže jsem chtěla zkusit i její novodobou tvorbu. Příběh je podán čtivě a napínavě, chtěla jsem za každou cenu zjistit, o co vlastně šlo. Nakonec to bylo opravdu za každou cenu, neboť závěr byl neuvěřitelně propletený až zmatečný, takže stále panuje nejistota: "kdo za to mohl?" - asi skoro všichni, ale nikdo nijak zvlášť, takový je můj dojem, ostatně o žádné kriminalistické vyšetřování nešlo.
Snad všechny postavy mi připadaly neuvěřitelné, uměle sestavené, neživoucí (nejen hlavní hrdina, třtina-pochybovač). Spokojenost se tedy nekonala (50%); novodobá tvorba autorů, jejichž detektivky jsem mívala ráda, se naneštěstí nějak stále více míjí s očekávanou kvalitou.

babystar
babystar
06.01.2020 4 z 5

I když to na první pohled nevypadá, je to kniha do čtenářské výzvy 2020, neboť název zní... aneb Vrah nemá rád Vincentku. Než o akční detektivku jde spíš o sondu do lidského chování. Hrdinou je zamindrákovaný človíček, kterého chce okolí buď ochraňovat, nebo využívat a zneužívat. A tento "sralborka" chce přijít na kloub smrti své sestřenice. Všichni aktéři příběhu hrají nějakou hru. Každá samostatně je neškodná, ale všechny dohromady vedou ke dvojí tragédii.

alenkacermi
alenkacermi
15.09.2019 1 z 5

Vůbec mě to nebavilo. Nutila jsem se dočíst do konce. Případ nepřípad. Hlavní hrdina byl neslaný nemastný.

Marla
Marla
01.06.2019 2 z 5

Takové dílko jaká nemám moc ráda: užvaněné a o ničem. A nějak jsem to celé vůbec nepochopila.

rafan65
rafan65
17.05.2019 2 z 5

Slabší nic moc

Aleh
Aleh
24.03.2019 3 z 5

Klasická česká detektivka. Bratranec Edity Krejzové Prokop se začíná sám na vlastní pěst pouštět do amatérského vyšetřování její smrti. Do rukou se mu totiž rok po její smrti dostal za podivných okolností její deník, který naznačuje, že v případě Editina skonu nešlo jen o přirozenou smrt....
Luhačovice - takové krásné a klidné lázeňské místo a vražda? Je to vůbec možné?

zazvorka
zazvorka
11.10.2018 1 z 5

Nelíbila se mi, hlavní hrdina hodně divný týpek - takový poseroutka, žádný chlap. A totéž platí o knížce - divná, žádná pořádná detektivka.

knihomolka1197
knihomolka1197
21.06.2018 odpad!

kniha mně bohužel nezaujala.

bazyk21
bazyk21
09.07.2017 5 z 5

zajímavé rozuzlení, takové nekonvenční ;o))

Vojslava
Vojslava
10.09.2013 2 z 5

Tak nevím, tohle mne nijak extra nezaujalo, navíc mi hlavní hrdina lezl neobyčejně na nervy... :-) Z lázeňské série jsem četla i lepší kousky...

JaneTrestry
JaneTrestry
16.11.2011 5 z 5

Další úžasná knížka. Myslela jsem si podle názvu knížky, že to nebude ono, že to bude tak trochu nuda, ale hned od začátku mě to chytlo a četla jsem to jedním dechem. Taky jsem byla od začátku až do konce napnutá jak kecky :D:D:D Mohu jen doporučit :)

jprst
jprst
15.11.2011 3 z 5

Opět jeden z autorčiných detektivních příběhů, který nemá chybu. Má švih, nemá hluchá místa, charakteristiky a popisy postav neodvádějí čtenáře od děje. Zkrátka, dá se to přečíst na jeden zátah.