Vraťme Americe její velikost

Vraťme Americe její velikost https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309749/mid_vratme-americe-jeji-velikost-sRU-309749.jpg 4 18 3

Slavná kniha amerického prezidentského kandidáta, kde říká: „Nastal čas navrátit Ameriku jejím právoplatným majitelům – americkému lidu. Nehodlám hrát tutéž hru, jakou hrají politikové už dlouhá desetiletí – jenom řeči, ale skutek utek, zatímco zákony nám diktují zájmové skupiny a lobbisté. Otřásám zavedeným pořádkem na obou stranách politické scény, protože mě koupit nelze. Chci Ameriku vrátit zpátky, chci, aby byla zase velká a blahobytná, a zajistit, aby ji ctili naši spojenci a aby se jí báli naši protivníci. Nastal čas činů. Američané už mají běžné politiky po krk. A právem! V této knize nastiňuji svou vizi, jak Americe vrátit velikost. Také uvádím, jak ozdravit naši churavějící ekonomiku, jak reformovat zdravotní systém, aby byl efektivnější a méně nákladný a neděsil jak lékaře, tak pacienty, jak přebudovat naši armádu a začít vyhrávat války, místo abychom jen přihlíželi, jak naši nepřátelé mají navrch. … Jak se postarat o to, aby naše vzdělávací soustava nabízela zdroje, jež našim studentům umožní soutěžit v mezinárodním měřítku, aby budoucí uchazeči o zaměstnání měli nástroje, které potřebují ke zdaru. Dále uvádím, jak ihned přemístit zpátky do Ameriky pracovní místa zavřením našich dveří ilegálním přistěhovalcům a nátlakem na naše podniky, aby vyráběly své zboží ve vlasti.“ „Jsem moc rád, že se do toho dal. Myslím totiž, že tím, jaký je, tím, co říká, a formou, jak to říká, lecčím zatřese. Já myslím, že je toho velice zapotřebí.“ Robert Redford v rozhovoru s Larrym Kingem... celý text

Literatura naučná , Politologie, mezinárodní vztahy

Vydáno: , Alpha book

Crippled America: How to Make America Great Again , 2015

usmějse
19.04.2020 5 z 5

Kniha "VRAŤME AMERICE JEJÍ VELIKOST", byla napsaná v roce 2016. Je to naprosto bezvadná kniha. Kdo kritizoval tuto knihu a tak dnes může sníst svá slova. Bohužel zde žádného lídra tohoto kalibru nemáme. Jak je nadpis knihy, přesně to se děje a bude lépe, až bažina se vyčistí a to nejenom v USA, ale na světě.

kasparos
17.02.2017 5 z 5

Výborná kniha.

martina2704
13.01.2017 1 z 5

Je vidět, za jakým účelem tahle kniha byla napsána. Populismus, samochvála, hanobení všech, co s ním nesouhlasí a dali to najevo. Trump vytyčuje hlavní problémy americké politiky, bohužel jejich řešení už nenabízí (pokud tedy za řešení neberete to, že "Amerika bude znovu veliká, protože jsem postavil spoustu domů, jsem sympatický chlapík a mám hodně peněz"). Napsání téhle knížky byl asi dobrý marketingový a volební tah, ale příště radši sáhnu po něčem jiném.