Votrelci

Votrelci https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100152/bmid_votrelci-J0P-100152.jpg 4 38 5

Po tom, čo prežila drsné stretnutie s prakticky neporaziteľným votrelcom, je Ellen Ripley v záchrannom module stratená niekde vo vesmíre. Po nájdení záchranného modulu sa dozvie, že na planéte LV-426, kde jej posádka našla mimozemskú loď, vznikla kolónia. Nikto jej neverí, že tam číha smrteľné nebezpečenstvo. No zrazu sa stratí spojenie a prerušia sa všetky kontakty s osadníkmi teraformujúcimi planétu, ktorá dostala nové meno Acheron. Ripley v sprievode námornej pechoty musí zistiť prečo. Vracia sa do sveta náhlej, nevýslovnej hrôzy ... do sveta, ktorý bez varovania útočí znova a znova a znova. Román vznikol podľa scenára.... celý text

Literatura světová , Horory , Sci-fi

Vydáno: , Smena

Aliens , 1986

Radecek1976
25.02.2021 4 z 5

Všechno super, ale ta slovenština mi byla překážkou.

Hellrampage
18.01.2017 5 z 5

Kniha, ktorá si svojou atmosférou a pútavosťou vystlala miesto v radách sci-fi fanúšikov. Netreba viac písať. Či už si pozriete film alebo prečítate knihu, je to jedno. Knihu prekonáva už len film. Jednoducho must-see/must-have záležitosť!

"Kráľovná sa rozzúrila a začala jačať ako psychotická lokomotíva."

Ivan Kučera
01.12.2014 3 z 5

Pre fanúšikov alien-série povinnosť a na jedno prečítanie OK. Ale platí to isté, čo u predchádzajúceho výletu Alana Deana Fostera medzi votrelcov: je to knižka, ktorá vznikla podľa filmu. Čiže nie film vznikol podľa knižky, ale knižka podľa filmu. Občas sa to stáva - hlavne, samozrejme, ak je film komerčne úspešný. Je to proste len ďalší spôsob, ako na ňom zarobiť. Menším plusom oboch knižiek z votreleckého univerza je, že vznikli podľa pôvodných scenárov. Čiže obsahujú viacero scén, ktoré mali byť vo filmoch, ale nakoniec neboli. V prípade knižky Votrelci platí to isté, čo o ich režisérskej verzii Jamesa Camerona - sú tu scény, ktoré sa alebo pre potreby filmu vôbec nenakrútili, alebo nakrútili, ale v poslednej chvíli boli vystrihnuté. Takže sa dočkáte napríklad obľúbenej scény s rotačnými guľometmi, ktorá v oficiálnej filmovej kino-verzii nebola. Nejde o žiadny zázrak, no fanúšikom odporúčam.

Ivan F
20.10.2013 4 z 5

Pre mňa ako fanúšika fenoménu "Alien - Aliens" a všetko s nimi súvisiace, bola táto kniha v dobe jej vydania absolútnym "grálom", dovtedy nič podobné v slovenčine nevyšlo. Veľkým plusom zbeletrizovaného scenára je, že doplňuje dej filmu, ktorý nejaký geniálny strihač alebo distribútor pri premiére vo vtedajšom ČSSR sprznil, pretože vystrihnúť cca desať dôležitých dejových minút hneď zo začiatku filmu, to musel byť poriadny kretén. Dnes sa už film distribuuje nezostrihaný o začiatok. Okrem toho sa v knihe objavujú aj natočené scény, ktoré sa v štandardnej kino distribúcii neobjavili, no špeciál ich obsahuje všetky. Za mňa ok, pretože pri čítaní mi bežali pred očami scény z filmu.

Dandulka
24.04.2012 5 z 5

I když je psaná ve slovenštině, vůbec to neubírá na dramatičnosti děje.

literární adaptace

Alan Dean Foster