Volání rodu

Volání rodu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258/bmid_volani-rodu-6601625f38e3e.jpg 4 357 37

Dobrodružný příběh z doby bronzové o životě rodu Kotojedů, Čechů a popelnicového lidu. Vhodné pro starší děti. Rod Čechů sedí kolem ohně a dobírá si vzdálený rod Kotojedů. Z klidu je vytrhne matka se dvěma dětmi, ve kterých praotec Čech poznává svá vnoučata. Je neuvěřitelné, že dokázali v zimě putovat takovou dálku. Rod je totiž před svou poutí opustil z důvodu nemoci. Příběh vypráví i o rodech popelnicového lidu, kteří spalovali své mrtvé na hranicích dříví a pak popel sebrali a pochovali v hliněných nádobách.... celý text

Radka1911
Radka1911
11.02.2024 4 z 5

Jedna z knížek která může mladému čtenáři pomoci objevit a zamilovat si svět historie. Aspoň u mne se to panu autorovi povedlo.

StateOliver
StateOliver
20.01.2024 4 z 5

Na knize se mi líbilo to, že se odehrává v dávných časech. Popisuje dobrodružný život lidí z doby bronzové, např. odhodlání mladého Vlčka, který chce dovést svoji rodinu zpátky ke kmeni.

Rozari
Rozari
14.01.2024 5 z 5

Syn 10 let, 4. třída, má tuhle knihu mezi povinnou četbou. Přečetl ji za dva večery a dnes s námi nadšeně sdílel své zážitky a pocity ze čtení. Vyprávěl mi, o čem byla, jak těžký život tehdy lidé měli, ani jsem nečekala, že se mu bude tolik líbit. Tak jsem si ji dnes večer přečetla taky :-) a také jsem nadšena. Celou dobu mi byla zima, jako bych se sněhem vlekla s nimi, velmi sugestivní popisy snad všeho. Doporučuji.

rafan65
rafan65
27.10.2023 5 z 5

Tentokrát marně přemýšlím kdy jsem tuto knihu četl naposledy, asi hodně dávno. Příběh je opět moc pěkný jako všechny od pana Eduarda Štorcha. Čas od času se k těmto knihám vracím a prožívám znovu skvělá dobrodružství která autor ve svých knihách popisuje. Pěkné čtení které milovníka dobrodružství musí bavit.

vernem1850
vernem1850
16.01.2023 5 z 5

Dokonalé pravěké dobrodružství, taková odpočinková jednohubka. Po Lovcích Mamutů asi nejlepší a nejnapínavější ,,Štorchovina".

heavy66
heavy66
13.11.2022 4 z 5

Další dobrodružný příběh fantazie Eduarda Štorcha, z doby bronzové. Stařešina Čech a jeho lid putují do země zaslíbené, mléka a strdí plné, a rodina slévače bronzu Vlka se je snaží dostihnout. Hlubokými závějemi, bez jídla, v patách divou zvěř a divé lidi, jen stále vpřed k novému domovu a šťastnému konci!

Hakate
Hakate
28.08.2022 5 z 5

Jelikož pocházím z míst, posledního odpočinku pana Štorcha, jeho knihy, příběhy a život mě provázely celým dětstvím.
ke knihám se ráda vracím opakovaně, jako vzpomínka na dětství.

milicent2
milicent2
06.06.2022 5 z 5

Nejen v dětství milovaná knížka od milovaného Eduarda Štorcha a ilustrátora Zdeňka Buriana. Po letech přečteno s pocitem jaký těžký zápas o život o kousek potravy, tepla nejspíš museli tehdy lidé podstoupit. A jakou odvahu mít, aby přežili.

Prateri
Prateri
11.04.2022 5 z 5

Eduard Štorch, Zdeněk Burian - úžasné, luxusní knihy. V těchto knihách se spojilo vypravěčské mistrovství s mistrovstvím malíře-ilustrátora.

Kontryhelka
Kontryhelka
02.02.2022 5 z 5

Hodně známá dobrodružná kniha výborného spisovatele a odborníka na tento druh literatury. Jeho knihy byly pro nás jako zjevení, když jsme měli možnost si přečíst o lidech z doby bronzové. Neuvěřitelně nostalgické a krásné dílo.

Pebra
Pebra
06.01.2022 4 z 5

Možná to tak nějak bylo? :) Kdo ví.

Meda77
Meda77
22.11.2021 4 z 5

Štorcha opět není nutno komentovat ani hodnotit. Autor klasik v oboru a díla těžce nadprůměrná. Umí psát a to se ukazuje v každé knize. Vemte jakoukoliv a pokud vám styl sedne budou se vám líbit všechny. K autorovi respekt.

Teclaireddy
Teclaireddy
05.09.2021 4 z 5

Pro děti to musí být docela krutá knížka - samá zima, hlad, nebezpečí, stačí si přečíst názvy kapitol. Já jsem četla až v dospělosti, takže jsem věděla, že všechno dobře dopadne :). Ale je hezké ponořit se jednou za čas do kvalitního dětského příběhu, zvlášť z pravěku.
Jednu hvězdu ubírám za přehnanou heroizaci Vlčka, zvlášť poslední kapitola působí až trochu úsměvně.

nicolettkaa
nicolettkaa
29.05.2021 5 z 5

Poprvé jsem četla někdy v dětství, tenkrát se mi hodně líbila. Po letech jsem si nyní dala opáčko a musím říct, že se mi líbila pořád stejně. Dokonce jsem zvýšila hodnocení na plný počet. Navíc skvělé ilustrace pana Buriana. Pro děti a mládež skvělá knížka.

MilackovaN
MilackovaN
19.04.2021 4 z 5

Knihu jsem četla do seznamu literatury pro děti a mládež na vysoké škole. Ačkoliv mě téma pravěku nikdy moc nezajímalo, kniha se četla překvapivě dobře a bylo tam i jakési napětí, díky kterému jsem knihu chtěla co nejdříve dočíst.

ivoiro
ivoiro
02.02.2021 5 z 5

Neskutečná nádhera. Není zde tolik hvězdiček, kolik by si tato kniha zasloužila.

Poeta.jana
Poeta.jana
21.01.2021 5 z 5

Úžasná kniha, mám jí moc ráda. Četla jsem jí s rodiči a líbí se mi na ní to, že je napínavá i když víte jak to skončí.
(četla jsem v 9 letech)

Marketplace
Marketplace
13.12.2020 4 z 5

Kniha, která je vyprávěna retrospektivně - takže se příští rok hodí do čtenářské výzvy. Dostal jsem se k ní díky databáziknih a četl ji jako e-knihu v mobilu při volných chvílích. Je pěkně napsaná a určitě mohu doporučit.

Broukodrak
Broukodrak
05.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Malému Vlčkovi umřel táta a Vlček musel převzít odpovědnost za celou rodinu. Jelikož začíná zima, tak se musí Vlček s rodinou vypravit na cestu za rodem a musejí překonat mnohá nebezpečí. Vlček si s sebou vezme tři psy, na konci cesty však nebude mít žádného z nich...
Velice hezká knížka, četla jsem si několikrát. Naprosto nejlepší jsou na začátku povídačky o Kotojedech. V příběhu se vyskytuje praotec Čech.

georginaa
georginaa
21.11.2020 5 z 5

Dalo by se říct pokračování Osady Havranů, opět velmi čtivé a zábavné. Též jsem měla ve čtenářském deníku, ještě že jsem měla bratry, kteří tyto knihy dostávali k vánocům.

pravěk Zdeněk Burian, 1905-1981 zfilmováno doba bronzová vlci zima

Eduard Štorch