Volání divočiny / Stopami minulých životů

Volání divočiny / Stopami minulých životů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270365/bmid_volani-divociny-stopami-minulych-zi-P7F-270365.jpeg 4 18 2

Kniha Volání divočiny / Stopami minulých životů je soubor dvou příběhů. Volání divočiny patří spolu s Bílým tesákem k nejznámějším knihám amerického spisovatele Jacka Londona. Příběh, ve kterém sledujeme neuvěřitelné osudy psa Buka, nás přenese na Aljašku druhé poloviny devatenáctého století, kdy v tomto nehostinném koutě světa vybuchla zlatá horečka. V románu Stopami minulých životů se seznámíme s Darrellem Standingem, který si odpykává trest ve věznici San Quentin. Dozorci ho chtějí zlomit, ale jemu se podaří umrtvit tělo a v podvědomí proniknout do vlastní minulosti. V chmurném popisu amerického vězeňství se autor opírá o svědectví propuštěného doživotního odsouzence Edwarda Morrella.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Omega

The Call of the Wild / Star Rover

evickakyticka
08.03.2017

Přečetla jsem jen Volání divočiny, na Stopami minulých životů jsem neměla chuť. Proto hodnotím jen povídku. Osudy psa Buka mě moc bavily, byl to takový fajn přítel. Měl tvrdou povahu, žádný uštěkaný ratlík. Jeho vývoj a postavení mi pasovaly do všech jeho dobrodružstí a osudů. Konec byl zajímavý, docela smutný.
PS: Jinak jsem si doplnila informace ohledně Londona, ani jsem netušila, že napsak tolik knih:)

ElisR1
21.04.2016 4 z 5

Volání divočiny bylo bezkonkurenční, ale z druhého příběhu jsem byla mírně zklamaná.

Jack London
americká, 1876 - 1916