Vojna v tieni Majdanu

Vojna v tieni Majdanu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329480/bmid_vojna-v-tieni-majdanu-A2M-329480.jpg 2 7 5

Publicisti Ľudovít Števko, Marek Mahút a Vladimír Mohorita sú autormi novej knihy, mapujúcej dramatický vývoj udalostí na Ukrajine za posledné tri roky. Otvorene a bez politickej korektnosti pomenúva príčiny vojnového konfliktu, v ktorom ukrajinská armáda bojovala proti vlastným občanom a nečinne sa prizerala beštiálnemu vraždeniu nevinných civilistov fašistickými polovojenskými skupinami. Odhaľuje, kto z pozadia rozdúchava oheň etnickej nenávisti a koho príkazy plnia ukrajinskí politici. Kniha zrejme nezostane bez povšimnutia a zvýšeného záujmu kruhov, ktorým pravda prekáža. Jej vydanie je odvážnym editorským počinom s potenciálom osloviť množstvo vďačných čitateľov.... celý text

Ivan53
Ivan53
24.07.2022 odpad!

Z novín a televízií hlavného prúdu sme zahlcovaní západnou propagandou, a potom sme náchylní prijať jej protipól, teda propagandu kremeľskú. Na jednej strane pri čítaní tejto knihy človek pochopí, ako vnímajú ľudia spracovaní Kremľom vojnu na Ukrajine, na druhej strane ide, rovnako ako v prácach „prozápadných“, o neúplnú pravdu (či skôr stoku lží s prímesou trošky poloprávd). Stačí si prečítať pár ukrajinských prác, pozrieť ukrajinské (nielen súčasné) filmy a človek pochopí, že Západ a Rusko síce majú na Ukrajine svoje záujmy, ale tie nie sú totožné so záujmami ukrajinského národa. Výborný článok venujúci sa predmetnej problematike (s odkazmi) bol uverejnený v 52. čísle časopisu Reconquista (na rozdiel od pôvodcov tejto knihy sa pôvodca článku odvoláva na písomné a archeologické pramene, nie novodobú spisbu a emócie). A akože bľaboty uvedené v tejto knihe, o dejinách Ukrajiny, zasluhuje označenie „odpad“ bez váhania. Napr. sa v knihe píše o tom, že Bandera nebol žiaden bohatier, že to bol trpaslík, a ani nebol pohľadný. Pritom ide o zhadzovanie osoby stavané na vode: či je pohľadný alebo nie, to asi rozhodnú skôr ženy, ako trojica prokremeľských spisovateľov, a čo sa výšky týka, akosi páni spisovatelia pozabudli, že ani Stalin či Putin by si v NBA pre svoju výšku nezahrali :D
Na strane 48 čítame: „Veľa vojakov ukrajinskej armády prešlo na stranu povstalcov, pretože odmietli strieľať do vlastných ľudí. Velenie ukrajinských jednotiek však dostalo príkaz zastreliť ich od chrbta ako zradcov a mnohé matky zo západnej Ukrajiny ani nevedia, kde sa nachádzajú ich synovia, lebo nemajú šancu o nich čokoľvek zistiť, či sú nezvestní, alebo pochovaní v nejakom masovom hrobe.“ Ak čakáte prameň, teda nejaké číslo rozkazu, nález masového hrobu, združenie matiek západnej Ukrajiny alebo niečo podobné, ste asi hnusný fašista, lebo správnemu proruskému Európanovi ako zdroj tohto tvrdenia stačí „povedala nám Taťjana“. Smiešne, naozaj.
Na takéto propagandistické knižočky treba nie nadávkami, lež ich zbraňami: ukázať, aké sú ich tvrdenia úbohé, premisy úplne pomýlené.

A z kníh o banderovcoch odporúčam určite nasledovné:

Rade
Rade
16.01.2019 odpad!

Nikdy mě nenapadlo, že dám knize hodnocení "odpad", takovou knihu jsem si totiž nedovedla představit a v zásadě s takovým hodnocením nesouhlasím. Teď už si to ale představit dovedu, knihu (brožurku) jsem našla vhozenou ve své domovní poštovní schránce a po prolistování bohužel už vím, jak kniha - odpad může vypadat... Neuvěřitelná propaganda (už jen ten způsob distribuce!). A zdaleka se v textu nejedná jen o Ukrajinu.

jóna
jóna
15.03.2018

Jakmile si autor vetkne do kréda, že bude nekorektní, tak lze počítat s tím, že nekorektní být chce. Od toho okamžiku může lhát a překrucovat jak se mu zlíbí. A nemusí jít ani o propagandu či propagaci. Tato kniha je toho dokladem.

chanan
chanan
18.12.2017

Je sice pravda, že podtitul "Pravda o ukrajinském konfliktu" je nadnesený, ale objektivně řečeno, kniha může čtenáři v hledání pravdy napomoci, obzvláště je-li zavalen protiruskou propagandou. Střelba na Majdanu dodnes nebyla došetřena, naposledy byla zveřejněna předběžná zpráva parlamentní komise, která se novému politickému vedení nezamlouvala, a pak už nic .... vyšetřování katastrofy malajsijského letadla také nebylo dokončeno, ale trest již byl udělen (sankce): asi by nikdo nechtěl, aby takto bylo zacházeno s ním, kdy by byl potrestán bez soudu. Nikde není uváděno, že Ukrajina vznikla jako neutrální stát, měla to v ústavě, a výslovně se toho vzdala až před třemi roky: čili vyjednávání o vstupu do NATO bylo protiústavní .... Tragédie v Oděse také nebyla vyšetřena. Snahy odtrhnout se od Ukrajiny jsou na Krymu od roku 1992, nebylo to nic nového, ale výsledek dlouhodobé snahy (ostatně Ukrajina dostala Krym Chruščovovou anexí v roce 1954). Takže nazývat nepříjemné skutečnosti ruskou propagandou je naprosto zcestné, připomíná to manýry předchozího režimu, který veškerou kritiku nazýval zase propagandou imperialistickou.

Zefi
Zefi
28.05.2017 odpad!

Od tejto knihy som naozaj cakal objektivny pohlad na udalosti v Ukrajine. Ale zial nedockal som sa. Kniha je cisto proruskou propagandou a o objektivite nemoze byt absolutne rec. Uz sposob akym vysvetluje narok Ruska na Krym, ktory vlastne nikdy nebol ukrajinsky a sposob akym to vysvetluje, by sa pri akceptovani a premietnuti na slovensku realitu mohol parafrazovat s historickym narokom Madarska na Slovenske uzemie! Toto si prilis uzkohladiaci autori ani neuvedomili. Zaraza ma naviac fakt, ze k podpore vydania takejto propagandy sa zapredala Matica slovenska, co je len dokaz, ze v jej vedeni su ludia napojeni na rusku propagandu! Kniha sice opisuje niektore nove skutocnosti, ale vyhradne z ruskeho pohladu. Mnohe fakty su v nej skreslene, s cielom drzat citatela psychologicky vyhradne na ruskej strane.

propaganda Ukrajina

Autoři knihy