Vodník Venca

Vodník Venca https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8069/vodnik-venca-8069.jpg 5 8 2

DádazPrahy
26.05.2019 5 z 5

Roztomilá knížka o lumpárnách a dobrodružstvích malého vodníčka.
Jaký je vlastně Venca, syn Vodomila Vodičky, vodníka z potoku Požíračka?
Odpověď najdeme hned v úvodu vyprávění:
"Kluk nebyl větší nežli brouk potápník, měl růžové tvářičky, usměvavou papulu, bystrá očka. Na zelenavém tělíčku se mu třpytilo pár stříbrných šupinek, na kulaté hlavičce trčely tři zelené vlásky. Venca byl divous. Nic před ním neobstálo, všude vlezl, všemu se podíval na kobylku, s každým se znal a kdekoho poškádlil. Ve vodě plaval jako štika, po rákosí a po stromech lezl líp než ptáček brhlík, po louce hopsal jako kobylka, v běhu zahanbil každou myš. Takový chlapík byl vodník Venca."
Venca se ve starém dřeváku vydává na"pirátskou výpravu", při které zažije mnoho napínavých i nebezpečných situací, ze všech však úspěšně vyvázne a domů se vrací právě ve chvíli, kdy se k jeho svátku pořádá velká oslava, které se k jeho překvapení účastní i jeho dávný "rival" - starý rak Cvakal, který štˇastnému Vencovi k jeho údivu podal klepeto na usmířenou.
Myslím, že tato knížka, vydaná před více než sedmdesáti lety a doprovázená autorovými černobílými ilustracemi, neztratila nic ze svého půvabu a snad by se líbila i dnešním dětem.

Turlogh
13.09.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek pro děti co jsem kdy četl. Poprvé kdysi dávno v časopise Punťa, tam to bylo navíc ve formě komiksu s veršovanými texty pod obrázky, no prostě paráda! Příhody malého vodníčka Vency pobaví, rozesmějí, zaujmou každého správného kluka či holku. A zároveň nejlepší kniha od mistra Posledníka! Plné hodnocení samozřejmě, to by jinak ani nešlo!

Kniha Vodník Venca je v