Vítězný rytíř

Vítězný rytíř https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9544/bmid_vitezny-rytir-DMS-9544.jpg 4 164 21

Graham Family série

Anglická šlechtična Igrainia pohřbila svého milovaného manžela, jenž podlehl morové nákaze, a rozhodla se opustit rodový hrad, který v ní vyvolával příliš mnoho smutných vzpomínek. Na cestě ji však přepadne skotský válečník Erik Graham a jako svou zajatkyni ji odvleče zpět. Zpočátku je Igrainia pro Grahama pouhou figurkou v politické hře, protože ji chce vyměnit za skotské zajatce. Když však anglický král jeho nabídku odmítne, rozlícený Graham se rozhodne Igrainii ponížit tím, že se s ní proti její vůli ožení.Pyšná šlechtična mu zprvu dává nepokrytě najevo pohrdání a odpor, ale pak začne pozvolna objevovat skutečnou povahu statečného rytíře a nacházet si k němu cestu. Ani udatný Graham netušil, jak mocnou vášeň v něm dokáže probudit jeho vzdorovitá nevěsta, a teprve za čas pochopí, že vítězit lze i jinde než na válečném kolbišti …... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Knight Triumphant , 2002

Aracely
Aracely
01.04.2023 5 z 5

Nyní jsem hodnotila Zajatkyni a tohle mi přišlo hodně podobné... Také svým způsobem zajatkyně a skotský válečník. Bylo to čtivé, ale jednou mi to stačilo.

LenkaVes
LenkaVes
20.03.2023 5 z 5

Knihy tohoto žánru většinou nekomentuji, ale tahle kniha za pěkný komentář stojí. Nevím čím se liší, jestli stylem psaní a použitím slov, která znějí zastarale nebo mixem historie, která popisuje tu dobu a hlavně realitu té doby. Příběh hlavních hrdinů je smutný, drsný a nádherný zároveň. Sličné panny a spanilé paní... děkujme Bohu, že žijeme v dnešní době :-))

Schary
Schary
05.09.2022 3 z 5

Romantický příběh s emancipovanou hlavní hrdinkou a chrabrým rytířem, který ji přinutí k sňatku za časů skotských válek s Anglií. Řekla bych, že nenadchne a neurazí, četla jsem na dovolené u moře a k tomuto účelu posloužila kniha výtečně....

kacenka6144
kacenka6144
12.03.2021 3 z 5

Nějak jsem se nemohla do knížky začíst. Těch bojů už asi bylo trochu moc. Možná to bylo i tím, že jsem četla už 4. díl série v řadě. Takže teď si před těmi dalšími dám trochu oraz.

luthien
luthien
05.07.2020 2 z 5

Dostala jsem knížku náhodně darem, obálka mě dost vyděsila, ale řekla jsem si, že tomu dám šanci. Prostředí a historické reálie se mi líbily, příběh rychle ubíhal a byl napínavý. Ale potvrdila jsem si, že nejsem cílová skupina takových ženských románů. Vše bylo docela fajn, než došlo k prvnímu sexu. Prostě mě nebaví číst, jak má žena tvář anděla a tělo bohyně, jak je muž úžasně silný a svalnatý a jak se jeden z druhého můžou zbláznit vášní a touhou. Ach jo. Prostě takové porno pro ženy zabalené do středověkého hávu. A chování Igrainie mě vytáčelo celou dobu, měla jsem chuť ji pořádně profackovat, aby se konečně vzpamatovala. Nevěřím, že by reálný člověk mohl být tak hloupý, namyšlený a nesnesitelný.

havrmoni
havrmoni
09.06.2020 5 z 5

Tuhle sérii čtu asi potřetí, líbí se mi stále. Jen jak to člověk čte za sebou, někdy je to tak... no, stejné. Autorka píše dobře,historie plus romantický příběh je hezká kombinace.

petraj30
petraj30
27.05.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale něco tomu prostě chybělo.
Knihy Shannon Drake jsou téměř všechny stejné - ženy se dostanou do zajetí, po té se za svého věznitele provdají a nakonec se do něj zamilují (ne nutně v tomto pořadí).
Jiné knihy této autorky mě bavili mnohem víc. Možná jsem byla ovlivněna tou morovou náladou, která opanovala celý příběh, ale stejně si myslím, že tomu chyběla určitá jiskra, která by dokázala pozvednout celý příběh na úplně jinou úroveň.
Ještě mě velice překvapil Jamie, tady se choval naprosto ukázkově, kdežto v dalším díle bych ho asi zmrzačila, tak jen tak přemýšlím, co se mu asi stalo.
Tato kniha bohužel nebyla přesně podle mých představ, ale proto že mám ráda knihy SD, dám 3 hvězdičky

Nikusscha
Nikusscha
12.02.2020 5 z 5

Zvolila jsem novou sérii od této spisovatelky. Kniha se mi líbila a příběh byl dynamický a svižný. Typicky hrdá a neústupná hlavní hrdinka příběhu mě nepřekvapila.
Ale jak už to bývá u těchto romantických knih tak i tady se konal happy end se vším všudy. Nechybělo napětí, láska, zrada a hrdinské činy.
Jo a konečně se i podařilo sladit podobu obálky s hlavními hrdiny tak jak je popsala autorka v knize.

zimolka
zimolka
22.11.2019 5 z 5

Každý další díl v této sérii je snad lepší a lepší.Nádherně napsané.

Ivusak7
Ivusak7
05.12.2018 5 z 5

Další skvělá kniha z této série, již se těším na další díl. Nádherný příběh, kdy se zlost a nedůvěra mění v lásku.

zipporah
zipporah
03.11.2018 2 z 5

V kategórii ženskej literatúry je určite táto z tých lepších!! Preto druhá hviezdička.

avalonek
avalonek
07.06.2018 4 z 5

Krásné.Strašně se mi líbilo,že i když člověk miluje někoho a pak mu ho vezme smrt,že život jde dál a láska si nás najde,i když chceme,nebo ne..Láska mezi hlavními hrdiny pomalu kvetla a sledovat to bylo moc hezké.Příběh měl příjemné napětí,akci,lásku,vášeň a i ta historie tam byla..Za mě nadšení.

erculka
erculka
06.06.2018 5 z 5

Moc dobre napísaná kniha a pútavý dej. Prečítala som ju jedným dychom.

PerlaZP
PerlaZP
25.06.2017 4 z 5

S. Drake mám moc ráda, ale bohužel se nedá číst příliš často, protože jsou některá její dílka, téměř stejná a nebo hodně podobná. Také je zde na mě, až moc bojů…
Vrátila jsem se k minulému dílu a Margot, podle všeho s Erikem, ještě měla syna, ale v tomto díle se o něm nemluví, prostě zmizel…
I tak, ale knížce dávám čtyři hvězdičky…

Xena011
Xena011
03.05.2016 4 z 5

Tuto knihu považuji za slabší než ostatní díly, které jsem četla. Příběh pěkný, trochu smutný a ten konec se mi líbil nejvíce. Přesto mi tento příběh nějak nesedl a tudíž jej nemohu chválit jak ostatní knihy.

Barbora H
Barbora H
13.01.2016 3 z 5

Smutná knížka, plná bojů, atd. a trošku mi u této autorky vadí, že těch bojů je fakticky už moc...

moudivlacek
moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Děj z období moru, do toho boj Skotů s Angličany, plno romantiky a krutosti té doby, stojí za to si vše přečíst.

miruska1
miruska1
10.01.2015 5 z 5

tato časť sa mi pačila...........

mac.martina
mac.martina
18.04.2013 5 z 5

krásný příběh o lásce a o tom jak si lidé cenili své svobody a jak pro ní dokázali bojovat

liletka_a
liletka_a
23.03.2013 5 z 5

Tak toto je moje nejoblíbenější kniha z Grahamovic family. Erik smutní po své mrtvé manželce a dceři, ale je jasné, že ho jeho nová zajatkyně přitahuje. ;) Neustále si dělají naschvály, škádlí se, bojují spolu, žárlí na sebe a v neposlední řadě se o sebe bojí. Tato kniha má úplně vše co na knihách miluju!! Četla jsem snad už miliónkrát..:)) Doporučuju! :)

historické romance

Shannon Drake (p)