Vesmírní diplomaté

Vesmírní diplomaté https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21412/bmid_vesmirni-diplomate-64a2d6f50664e.jpg 4 31 5

Lele61
03.07.2023 4 z 5

Překvapivě kvalitní antologie celkem 12 dosud netištěných povídek z velmi různorodými náměty autorů nějakým způsobem spjatých s Moravou sestavená editorem Pavlem Blažkem, který tam také má svoji povídku. Převažují opravdu solidní povídky (za všechny bych jmenoval právě Diplomaty), průměrných a slabých je pouze minimum. Pro příznivce antologií určitě dobrá volba.

chanahd
02.10.2019 4 z 5

Příjemné překvapení, většina povídek byla skvělá.

ludek.n
30.06.2018 3 z 5

Sbírku sci-fi povídek moravských autorů Vesmírní diplomaté sestavil Karel Blažek, člověk nad jiné povolaný. Ne náhodou se proto jedná a poměrně vybalancovanou antologii, v níž se prezentují jak pošetilé vesmírné grotesky (Možná že pak), tak i klasické vědecké taškařice (Případ defylogenet; Bludičky profesora van den Korpa), průniky do světa brouků (Mezipřistání; Malá byrokratická) nebo postapokalyptické vize (Jezevci; Konec návštěvních hodin; Šavásanáma). Některé povídky jsou výborné (Diplomati; Trojský kůň), jiné spíše za trest (Vesmírné jahody; Opus Dei), ale celkově převažuje pocit spokojenosti. Každou z uvedených povídek doprovázejí nepřehlédnutelné ilustrace Karla Soukupa, které bezpochyby zvedají status této sbírky.

Pajislav
30.08.2017 4 z 5

Oblíbené: Případ defylogenet ;-). Dobré čtivé, doporučuji.

Rawen616
02.03.2014 3 z 5

Klasická sbírka povídek, některé lepší, jiné horší - mými favority jsou zejména povídky Bludičky profesora Van den Korpa, Jezevci, Diplomati, Trojský kůň a Opus dei.